Blesk SONY HVL-F56AM

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mario_cz
Příspěvky: 18
Registrován: 03 srp 2004, 02:00
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Blesk SONY HVL-F56AM

#1 Příspěvek od mario_cz »

Ahoj pøátelé,

potøeboval bych nakopnout (od blesku už jsem dost). Mám na stole blesk SONY HVL-56AM a celý problém je v regulaci výkonu. Na blesku je možno nastavit ruènì nebo se mùže i domluvit s fo￾ákem výkon blesku. Problém je právì v regulaci.

Situace je následovná: pøi nastavení testu nìkolika zábleskù a nastavení výkonu je první záblesk 100% a další jsou pak správnì (tedy podle oka) podle nastaveného výkonu. Mùže mi nìkdo popsat jak funguje regulace blesku, ležel jsem v dokumentaci nìkolik hodin (není to úplné schéma jen jakýsi servisní manuál) a nepøišel jsem na to. Podle diskuzí jsem i vymìnil výbojku ale výsledek je poøád stejný.

Aby ta situace nebyla tak úplnì jednoduchá tak pøi nasazení na fo￾ák a focení pøes režim TTL (mìøení fotoaparátem) se zdá být záblesk regulovaný.

Napadá nìkoho nìco ?

Díky za jakoukoliv myšlenku.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

A tu dokumentaci máš kde?

V principu se výkon blesku reguluje třemi způsoby: napětím na kondenzátoru, volbou sekce vícenásobné kapacity, přerušením výboje. Výboj se dá přerušit buď přivedením kladnějšího napětí na výbojku než je aktuální (výboj zhasne) nebo odvedením energie do výboje pomocné výbojky, která neosvětluje scénu.

Uživatelský avatar
mario_cz
Příspěvky: 18
Registrován: 03 srp 2004, 02:00
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od mario_cz »

Dokumentaci jsem nahrál na UPLOAD, jakmile bude schválena pøidám link.

Uživatelský avatar
cackler
Příspěvky: 286
Registrován: 17 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od cackler »

Možná ti to k něčemu bude: http://mcu.cz/news.php?extend.3314.3

Uživatelský avatar
mario_cz
Příspěvky: 18
Registrován: 03 srp 2004, 02:00
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od mario_cz »

Protože zatím nedošlo ke schválení uploadu dokumentace tak pøikládám zatím odkaz na externí zdroj informací :
http://impulsite.narod.ru/sony/hvl-f56am_sm.pdf

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“