Sovětské hodiny Elektronika 2 - 30. výročí od zapnutí

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#31 Příspěvek od jandu »

Sorry, moja nepozornosť! Ide o 176ИЕ13, generátor-delič. Ruské MOS obvody tejto generácie sú veľmi poruchové a citlivé na statickú elektrinu.

Ale aj K176ИД3 dekodér spôsobuje rovnakú závadu - v tom prípade majú rozdielny jas jednotlivé segmenty jednej číslovky.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od cputakt »

Napájení je zřejmě na prvním a posledním vývodu itronu,měřil jsem napětí a jde tam 5,3V střídavých a jde to rovnou z transformátoru.
Nevím jestli to zbůsobuje ten IO nebo je nízké napětí pro žhaveni.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od cputakt »

Pokud to čtu dobře tak je to IO K176ID3 a ten se dá sehnattak ho koupím a skusím vyměnit.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#34 Příspěvek od jandu »

Pre istotu pri odpájaní aj zapájaní použi doporučenie pre prácu s C-Mos súčiastkami.
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od cputakt »

JJ vím že ty šváby jsou citlivé na statiku.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od cputakt »

Přidávám fotku itronu,díval jsem se na stránku kde se dají koupit ty IO a mají tam i nové itrony.Můžete mi napsat jestli je to jen tím IO nebo je i itron vysvícený?
Je vidět že celý segment nesvítí stejným jasem z toho usuzuju že už jsou ty segmenty vysvícené a bude lepší koupit i ten itron.
Další dotaz je ten že jsou dva nebo i tři itrony které by mohly pasovat.V mém budíku je ten jen s tečkou ale je i se zvonečkem jako upozornění že je zapnutý budík tak jsem uvažoval že bych koupil ten itron se zvonečkem,myslím že by to mělo mít stejné zapojení.

Obrázek

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#37 Příspěvek od pepik9 »

Myslet, že to bude stené, nemusí vždycky vyjít. Typ displeje by měl být natištěný na něm zezadu. Obvykle byl budík signalizovaný horní tečkou dvojtečky. Příbuzní si kdysi dovezli z CCCP hodiny 6.15 a plošný spoj neodpovídá dokumentaci, která byla k hodinám přiložena.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od cputakt »

Rozdíl mezi těmi itrony je pouze v zobrazení vrchního znaku pro budík já tam mám tečku a ten druhý má místo tečky zvoneček.Podle mě zapojení bude stejné rozdíl je jen ve tvaru toho znaku.Koupím intron i ten IO a budu si hrát.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od cputakt »

Tak jsem našel datasheed od obou itronů a je tam rozdíl v zapojení pinů takže musím koupit ten co tam teď je.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od cputakt »

Tak jsem už asi třikrát psal i telefonoval do segat (stránky kde nabízí jak tyto IO tak i itrony) ale nikdo se mi neozval telefony nezvedají takže budík asi neopravím.
Četl jsem na elektroda.pl že ten jas asi nebude tím IO to by třeba nesvítila celá vrchní řada na zobrazovači problém bude asi v tom itronu asi po těch letech bude už vysvícený.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#41 Příspěvek od p32 »

Zkus mezi sebou přehodit itrony z něčeho podobného a budeš to vědět hned a nemusíš dávat na dohady.
Naposledy upravil(a) p32 dne 17 bře 2013, 16:24, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od cputakt »

DIGITRONY?? Je tam itronový segmentový zobrazovač a jakjsem psal tak z té stránky se mi nikdo neozývá ani na email ani telefony neberou takže nemám ani itron ani ten IO.
nezná náhodou někdo tu firmu segat nebo nebydlí někdo poblíž Skutče? Je to kousek od Hlinska kdyby někdo jel kolem že by se am stavíl.
http://sagat.vyrobce.cz/doku.php?id=jak_nas_najdete
Samozřejmě bych zaplatilze benzín i za poštovné ke mě.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#43 Příspěvek od p32 »

Už jsem ten překlep opravil, ale tak mi to připadá, že výsledek už přijde hůř než předtím. :lol:

Jo a není to firma, ale podle pana Jana Mládka z ČSSD parazit živnostník. Takže telefonuj rychle než odevzdá živnostenský list a nepůjde se někam raději pohodlně zaměstnat. :wink:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#44 Příspěvek od Andrea »

Možná by to chtělo volat do Sagatu a ne do Segatu. :D

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od cputakt »

Tak se povedlo,volal jsem do SAGATU (mám auto seat tak as ipro to ten překlep) a pán mi to zvednul a říkal že má 5 KS itronů ale 8 poptávek ale jelikož jsem objednal více věcí tak mi to snad pošle.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“