Jsme paraziti.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#31 Příspěvek od mtajovsky »

Takhle blbě to dopadne vždycky, když se paušalizuje a nálepkuje. I mezi živnostníky se najdou, jako všude jinde, vedle poctivců i vychcánci a podfukáři. Ale o tom, myslím, to Mládkovo vystoupení nebylo i když to řekl špatně a vyslovené slovo ani párem volů ...

Já jsem to pochopil jako příspěvek na téma, jestli jsou výhody OSVČ ve srovnání se zaměstnanci spravedlivé nebo nejsou. Aniž bych vyslovoval nějaké soudy a závěry, tak je jasné, že při srovnatelných příjmech má zaměstnanec daleko vyšší celkové daňové zatížení (včetně zdravotního atd).

Jenže ten mamlas z ČSSD to řekl, jak to řekl, a tak vzbudil jak oprávněný hněv u poctivých OSVČ tak pokřik u těch, kteří to berou jako záminku na hlasité kejhání. I když by raději měli držet ústa vzhledem k tomu, kolik vydělávají a co do státní kasy skutečně odvádějí. Každý ať si to srovná se svým svědomím.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#32 Příspěvek od p32 »

A jaké jsou výhody OSVČ proti zaměstnancům ? Furt o tom někdo mele, ale ješté je nikdo nevyjmenoval. A ohledně zdanění, tak to už jsou opravdu kecy od lidí, co tomu nechtějí rozumět.

Přiklad měsíční odměny:
a) zaměstnanec má superhrubou mzdu 33000,- Kč.
b) OSVČ má zisk 33000,- Kč.

U obou se jedná o stejnou mzdu ! Rozdíl je jen v tom, že OSVČ měl tu výhodu, že kromě udělané vlastní práce musel v čase mimo zajistit všechno k udělání té práce, sehnat ji a ještě ji prodat. O tom se zaměstnanci ještě ani nezdálo. Nebo že by zaměstnanec musel po své pracovní době taky denně 2-3 hodiny toto zajišťovat a za své ? A kdo by mu ty 2-3 hodiny zaplatil nebo by je dělal taky zadarmo ?

Jaká je celková daň z přijmu, zdr. a soc. pojištění pokud se nepočítá žádná daňová úleva v případě a) a v případě b) ? Daňovou úlevu bych zrušil pro vśechny, je to podvod.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#33 Příspěvek od Crifodo »

mtajovsky píše: Každý ať si to srovná se svým svědomím.
A ze srovnání se svým svědomím vypadne nějaká akce k nápravě? pochybuju. Ta prasata se státními zakázkami jsou nesestřelitelná.
Stát je dneska něco jako nafouklá napůl zdechlá kráva, na všem leží a dusí pod sebou. Všechny ty tisíce zbytečných a sta zlovolných zákonů ve prospěch korupce a mafie vznikly společnou prací všech zákonodárců všech stran, za společného vedlejšího efektu osobního polepšení a vyžrání ovaru každého zvoleného vepře.
Lidi to nevímají jako původ bídy a místo toho se dají rozeštvávat mezi zaměstnance a samoživitele. Přitom půjdou doprd.ele společně, jak klesá produkce a rostou výdaje, státnímu aparátu stoupá režie a nemá z koho vydojit daně a neví si rady.
Srovnání s jinými zeměmi je velmi bezcenné, to by musely být v hodně podobné historické startovací pozici. Před dvaceti lety nereformovaná ekonomika ale poměrně slušný podíl národního produktu na hlavu, a během pár let národní produkt rozkradený, zlatá rezerva měny zašmelená, penzijní fond taky, vytvořen šestimístný státní dluh na hlavu a jak je viděl hlavně úplně zprasená morálka. A soudnost.
To se přece nedá porovnávat s nějakou Británií a Norskem.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#34 Příspěvek od rnbw »

Da sa to porovnavat so Slovenskom. Tu je to uplne presne rovnako. A k tomu vlada jednej strany.
Naposledy upravil(a) rnbw dne 18 bře 2013, 15:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#35 Příspěvek od mtajovsky »

Řek' jsem snad něco o výhodách OSVČ? Neřekl, je konstatuji ten prostý fakt, že zaměstnanec odvede ze svých příjmů více na daních, někdy daleko více, a nemá možnost si dávat do nákladů každý prd, nechat si vracet DPH za auto a tak dále. Sám jsem jak zaměstnanec, tak OSVČ, tak mi nikdo nemusí vykládat co to obnáší.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#36 Příspěvek od p32 »

Který zaměstnanec odvede z té částky 33000,- Kč více na daních než OSVČ ? A co meleš o nákladech zaměstnance, když žádné nemá ? Přečti si něco o DPH, ani OSVČ nemá právo si nechat vracet DPH - na to musí být plátce DPH a to může být i zaměstnanec a děla na vedlejšák a pokud vím, tak každý plátce DPH má právo si vracet DPH. Až si o tom něco přečteš, tak zjistíš, že DPH je od toho, aby se platilo státu, takže zůstaň tam, kde tomu rozumíš. (bez urážky, ale nepapouškuj bez ověření).
Který OSVČ si může dát montérky či oblek do nákladů ? Zaměstnanec-dělník je dostane zaplacené jako ochrannou pomůcku a zaměstnanec v bance jako náklad na reprezentaci.
Dělal jsi jako OSVČ někdy na plný úvazek a víc jak rok ? Já osobně si myslím, že i OSVČ na vedlejšák by měli měsíčně platit minimálně těch 4 tKč na zdr. a soc. pojištění jako na celý úvazek, aby to bylo spravedlivé a při ročním vyúčtování počítat za zaměstnance zvlášť a za OSVČ taky zvlášť. Ta minima za OSVČ i na vedlejšák by se neměla vracet.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#37 Příspěvek od scorpions-cz »

K tomu DPH,spravedlivé by bylo,kdyby musel být každý kdo podniká plátce.Ať jako hlavní nebe vedlejšák. Máš živnostenské oprávnění tak buď plátce DPH.

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#38 Příspěvek od mtajovsky »

p32 píše:Který zaměstnanec odvede z té částky 33000,- Kč více na daních než OSVČ ? A co meleš o ...
Ale vůbec nemelu. Jako zaměstnanec mám vzhledem superhrubému Kalouskovu podvodu efektivně daň okolo 25% bez možnosti si dát do nákladů cokoliv (doprava, ošacení a tak dále), s připočtením sociálního a zdravotního jsem zdaněn celkem 31%.

Když to srovnám například s tím, že cosi pronajímám, tak si do nákladů dám celé odpisy nemovitosti, paušál na auto 48 - 60 tis., všechno vybavení do 40 tis jednorázově a tak dále, takže můžu být pořád ve ztrátě. A navíc podle §9 z toho neplatím ani zdravotní ani sociální. Jako OSVČ s tvorbou software si dám do paušálních nákladů 40% a ještě odečtu odpočitatelné položky (zatím).

Tak mi tu nic neříkej o tom, jak jsou živnostníci chudáci, jsem v tom kolotoči už od roku 1991. Zaměstnanec má jedinou výhodu - pokud je stabilní firma nemusí se starat.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#39 Příspěvek od kejki »

A to není málo.
:lol:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od ZdenekHQ »

S tím DPH je to dnes tak, že kámoš zedník se vrhl do bažin DPH a následně díky zvýšení DPH po něm nikdo nechce fakturu. Jak sám řekl, ten Kalousek je blbec a pěkně si to posr...., takhle přijde i o ty, co dřív DPH odváděli. A to říkal asi před rokem, dneska to bude zas o něco horší. Naopak říkal, že on žádnou krizi stavebnictví necítí, že ten problém bude asi jinde.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od jezevec »

Všem, kdo tvrdí, jak jsou na tom živnostníci ve výhodě říkám: Závidíš? Co ti brání se dát na podnikání. Až to zkusíš, můžeš mudrovat.
Je to jako s těmi "ochránci lidských práv" co hájí cikány, ale přitom si je nikdo z nich nenastěhuje do svého sousedství.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#42 Příspěvek od bu2520 »

nechápu co je stále za debatu co živnostník vydělá a ještě to dá do nákladů. To mi připomíná bývalou, která když mi zaplatili zakázku tak už se těšila jak jí utratí a dost se divila co po zaplacení nákladů zbylo. Živnostník má stejné náklady jako firma a má jen to co mu zůstane, firma koupí auto, nebo proplácí cesťák, zrovna tak živnostník. Tak nevím co to je za řeči od lidí kteří vůbec nevědí nic o životě živnostníka.

The_P
Příspěvky: 51
Registrován: 17 říj 2006, 02:00

#43 Příspěvek od The_P »

Jezevec: Takze vlastne neco jako 'bud to delej jako ja, nebo drz hubu?', takze vsichni budem zivnostnici, pripadne kdo je zamestnancem ma pravo drzet akorat tak hubu a krok a byt vdecny za praci, rikam to spravne?

Skutecne mne zajima odpoved - a nemyslim to negativne nutne, proste jen chci vedet jake je tedy reseni a co je dle Tebe 'spravne'.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#44 Příspěvek od Jodr »

ZdenekHQ píše:S tím DPH je to dnes tak, že kámoš zedník se vrhl do bažin DPH a následně díky zvýšení DPH po něm nikdo nechce fakturu. Jak sám řekl, ten Kalousek je blbec a pěkně si to posr...., takhle přijde i o ty, co dřív DPH odváděli. A to říkal asi před rokem, dneska to bude zas o něco horší. Naopak říkal, že on žádnou krizi stavebnictví necítí, že ten problém bude asi jinde.
A materiál kámoš zedník nakupuje? DPH vykazuje? Pak FÚ si to ošéfuje buď bez obav. To je základ po čem jdou, když nejsou výstupy!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#45 Příspěvek od p32 »

Ale toto je fakt o ničem. Zvláště od lidí, co tomu vůbec nerozumí jako např. The_P a umí jen překrucovat fakta (The_Paroubku jsi jak vyšitej) nebo se opravdu přiživuje ve svém hlavním zaměstnání, náklady hodí na zaměstnavatele a na vedlejšák kšeftuje skoro za čistý zisk a nemá vůbec ponětí o práci řemeslníka nebo předpokládá, že všichni jsou stejní zloději jako on. Vidím to u známého v dílně, kde jeho pracovníci kradou co se jim hodí a v pracovní době si převádějí kšefty zákazníků na vedlejšák, že mu to udělají levně a bez DPH (protože nejsou plátci DPH) a samozřejmě bez dokladu.
Nelíbí se to někomu ? Tak ať se stará o potrestání a hloupě nevykládá jaké má živnost výhody. Jsem taky pro to, když je někdo tak dobrej, ať to začne dělat na 2-3 roky na celý úvazek a potom ať skončí a dodaní veškerý materiál, co papírově přes faktury neprodal. Aby se pak někdo nedivil, že na tom bude hůř než kdyby dělal ve své firmě uklízečku. :wink:

A to že si někdo plete výnosy se ziskem, to jen ukazuje na jeho inteligenci. (aspoň do první daňové kontroly)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“