trafopájka

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od Jenys »

Tak nemusím nic fotit, našel jsem ji na netu :lol:

http://almipraha.cz/trafopajka-75w-230v ... 08202.html
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#47 Příspěvek od stasek »

No, já ji mám, sice 100W, ale uchycení páj. hrotu bylo stejný. Je to ovšem na prd. Ty plíšky nikdy nevyvinuly dostatečný přítlak, povolovaly a tak jsem to musel předělat na klasiku (naříznout závit M4 a šroubky).

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#48 Příspěvek od Artaban001 »

Měřil jsem klešťákem proud smyčkou a vyšlo mi kolem 200A. Tento proud prochází při napětí snad do 0.5V. V takovým režimu hraje roli každý sebemenší přechodový odpor. Z toho důvodu to u mě vyhrály šrouby z matkama. Navíc si očka zásadně vyrábím sám a snažím se dodržovat jak délku tak průměr drátu - je to z boku napsaný na jednom z těch pásků, na kterým je přišroubovaný očko..

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#49 Příspěvek od PavelFF »

To samý mě taky napadlo při pohledu na ty plíšky. Jak to může spolehlivě fungovat? Navíc povrch pasoviny i plíšků po čase teplem zešeredí a zoxiduje a pružinový dotyk bude mít ještě víc nedefinovaný odpor. Ale třeba jsem moc konzervativní a pesimistický.

Jenys: Jen to prosím vyfoť . Zblízka a pořádně. Z fotky na netu to není moc patrné.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od Jenys »

Jojo, zítra to vyfotím, myslel jsem, že to z netu bude stačit. Zatím s tím nemám problémy, v pohodě to funguje. Možná, že když je to jen 75W, tak to tak nevadí. Ono to má docela slušnej přítlak, jen záleží jak se to posune. Zítra to zfotím a bude jasnější úsudek. Jinak kdyby tu nebyla diskuse o trafopájkách , vůbec bych se tím nezatěžovall, nějak o tom víc přemýšlet. Tehdy jsem se sice divil, když mi jí koupili, ale po vyzkoušení jsem byl spokojenej a nehledal na tom blechy :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od Jenys »

Přeji hezký večer, posílám ty fotky uchycení smyčky bez šroubků. Už to vidím, jak tu bude lítat kritika a jak je to blbé :lol: Já s tím zatím nemám problém a je stará tak čtyři roky. :wink:

Jo a omlouvám se za velikost souboru, nějak jsem to pozapomněl zmenšit :oops:
Přílohy
Obraz0072_cr.jpg
(73.69 KiB) Staženo 104 x
Obraz0071_cr.jpg
(110.8 KiB) Staženo 119 x
Obraz0070_cr.jpg
(57.36 KiB) Staženo 134 x
Obraz0069_cr.jpg
(126.23 KiB) Staženo 122 x
Obraz0068_cr.jpg
(72.32 KiB) Staženo 191 x
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#52 Příspěvek od PavelFF »

Nu, co by ne. Pokrok je pokrok. Jestli to vydrželo 4 roky, tak to je asi dobré. Já jsem šroubky M3 strhnul mnohem dřív.

Uživatelský avatar
Oldradio
Příspěvky: 995
Registrován: 12 říj 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od Oldradio »

Léta páně už mám na všech trafopájkách přišroubované a připájené svorky z čokolád (poctivých československých bakelitových), smyčka se šroubuje přímo do dutonky a jednou za rok se svorky vymění, když se strhne závit.

Uživatelský avatar
txx
Příspěvky: 255
Registrován: 31 bře 2008, 02:00
Bydliště: Brno

#54 Příspěvek od txx »

Tak dnes se se mnou rozloučila při pájení etp2 100w tak sem z toho na měkko (Tepelná pojistka by se hodila) :cry:
a zčínám přemýšlet o náhraďě která by si toho nechala tolik líbit co byste doporučily ? (ETP-5 S)

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od forbidden »

To jsi ji spálil? Asi jsi nedodržoval návod k použití že? :lol: Ne vážně, pokud bych to měl dodržovat, tak bych musel mít tak dvě, tři a střídat je, aby měly doporučenou přestávku. Já ji nechám odpočinout, až jsou ty přívodní hranoly ke smyčce velmi horký, na dotek prstu.
Koupil bych určitě zase českou, buď 100 W ETP 3, tu mám teď, nebo možná už 125 W. Hlavně žádnou čínu, to se hodí leda tak jako těžítko.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#56 Příspěvek od Atlan »

txx píše:Tak dnes se se mnou rozloučila při pájení etp2 100w tak sem z toho na měkko (Tepelná pojistka by se hodila) :cry:
a zčínám přemýšlet o náhraďě která by si toho nechala tolik líbit co byste doporučily ? (ETP-5 S)
To sa ti ako podarilo ?

Uživatelský avatar
txx
Příspěvky: 255
Registrován: 31 bře 2008, 02:00
Bydliště: Brno

#57 Příspěvek od txx »

potřeboval se vypájet jedno relé teměř hotovo a pak sem to musel dokončit klempířskou 150 :(
kde se to vinutí nejčastěji přerušuje ?

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#58 Příspěvek od Andrea »

Nejčastěji na přívodním kabelu, tam co čouhá z rukojeti. :D

Uživatelský avatar
Kouzelnik
Příspěvky: 100
Registrován: 03 črc 2008, 02:00
Bydliště: F-M

#59 Příspěvek od Kouzelnik »

Já mám přes 40 let bakelitovou 100W-atku. Co už všechno vydržela ....
A to jsem s ní pájel oka na Ø 5mm lanka (metodou bez smyčky) !!!
H.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od Jirka »

Ty ETP 3 a 5 se ještě vyrábí nebo už výrobce skončil a doprodávají se?
*****

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“