Yaskawa J7AA20P, menic frekvencie, vstup 3x200V

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MP80
Příspěvky: 8
Registrován: 24 led 2010, 01:00

Yaskawa J7AA20P, menic frekvencie, vstup 3x200V

#1 Příspěvek od MP80 »

zdravim forum
zohnal som menic Yaskawa vs mini j7 typ J7AA20P4

vstup 3x200-230V
vystup 0-230V

menic nastastie nestal vela Eur, takze ma to az tak nestve,ale podla vstupu mam dojem ,ze ho nemozem pripojit na nas rozvod 3x220/380.

Mam teda otazku, ci je nejaky sposob ako menic napajat.Napada ma 1.trojfazovy autotransformator
2.bezne trafo prim 3x380 sek 3x100-115V (medzifazove napatie 200-230v)
3.iny sposob?
4.vykaslat sa na to?

ps 4ka bude asi naj.riesenie.

ps2 podobny menic mam doma na pasovej pile na kov (2,2kw ,vstup ale 3x380v) a viem ten menic trocha programovat,takze aj to bolo dovodom preco som menic kupil. (nejako som si vopred nevyziadal udaje zo stitku-blbec)

mp

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#2 Příspěvek od Mirda »

Jak je výkoný?

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Jestli správně koukám, je to 400W měnič, napadla mě taková divočina, pokud měnič vstupní napětí jen usměrňuje a nepoužívá na nic střídavinu, což je dost pravděpodobné, dal by se přebastlit PC zdroj, znamenalo by to převinout trafo a předělat sekundární stranu na těch 200V, primár by zůstal, budič je napájený ze standby zdroje, takže polotovar se jeví pro úpravu celkem vhodný :-)
Zaky

Uživatelský avatar
MP80
Příspěvky: 8
Registrován: 24 led 2010, 01:00

#4 Příspěvek od MP80 »

zdravim

ano menic je len 400w .
Nebral som menic pre ziadnu konkretnu aplikaciu -proste len tak''-mohol by sa hodit''!.(cena 40e)

Napadlo ma ,ale to bude uplna blbost asi-vstupne napatie jednopulzne usmernit este pred FM.Napatie by malo klesnut na polovicu sietoveho a menic predpokladam, tak ci tak vstup asi usmernuje a pracuje dalej z jednosmernym.Niekde som tak videl napajat rele -cievka 110v jednosmerne.Akurat menic nieje rele ,tak neviem asi nie dobry napad.!

Priama uprava menica -to nebudem skusat nemam ziadne skusenosti na taku upravu .A ani sa to neoplati .To uz skor nejake sietove prevodne trafo alebo take nieco.
(jedno take tr mam akurat ma 6700va -vystup 3x110v a ten nepomer vaha menica 800g a trafo ma tak 40kg ,ale aspon na otestovanie ci menic funguje by sa dalo skusit-predpokladam.)
mp

Uživatelský avatar
romario
Příspěvky: 10
Registrován: 09 led 2012, 01:00
Bydliště: Plzeň-jih

#5 Příspěvek od romario »

Ahoj.Na těch 400W by mělo stačit napájet měnič jen jednou fází,pokud si měnič nehlídá vstupní napětí všech tří.Takže na L1 připoj Fázi a na L2 Nulák a hnedka máš mezi L1 a L2 230V a L3 nech nezapojenou.Hodně zdaru

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#6 Příspěvek od kejki »

Mne by naopak servo na 3 x 200V zajímalo, nebude na prodej?

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

Mám Yaskawu 5.5 kW a hlídá jen napětí na kondenzátorech, když jsem ho získal, měl proražený 3f můstek, tak jsem ho nějakou dobu používal s jiným můstkem jen na jednu fázi (pro malý výkon samozřejmě) a nestěžoval si.
Zaky

Jenda_KL
Příspěvky: 1173
Registrován: 10 zář 2008, 02:00
Bydliště: Kadaň
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Jenda_KL »

romario píše:.. napájet měnič jen jednou fází,pokud si měnič nehlídá vstupní napětí všech tří... mezi L1 a L2 230V a L3 nech nezapojenou..
Ano, a klidně i L3 zapojit na N nebo L, ale není nutné.
Bude možná potřeba na DC připojit přídavné kondenzátory, 3F měniče totiž mají o dost menší kapacitu a takto přepojené na 1F při jmenovité zátěži vypadnou na podpětí.

Uživatelský avatar
MP80
Příspěvky: 8
Registrován: 24 led 2010, 01:00

#9 Příspěvek od MP80 »

zdravim

dakujem za radu ohladne pripojenia menica iba medzi fazu a nulak .Skusil som a funguje to normalne .Trocha sa mi zda ,ze pulzuje display (meni sa jasnost) ,ale funkcnost sa zda ok.

Mam ale trocha problem z manualom co mam doma .
Manual sa vola

'' VS mini -plne digitalni ultrakomaktni menic s nizkym hlukem motoru.''
provedeni High performance

No napr. polozka pod zoznamom konstant
n03- volba zposobu zastavenia -podla manualu ma iba moznost 0-1,ale v menu menica mam moznost od 0az 1.2.-6 takze asi nemam ten spravny manual.
Nema teda niekto vhodny manual pre typ VS mini J7AA20P4 ?

edit;manual sa mi podarilo najst na stranke Elektropohony sro. ale len v Ag. teda ak by mal niekto v cz ci sk jazyku budem vdacny.

dakujem
mp

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“