Svářecí invertor Telwin Force 125

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Romisek
Příspěvky: 277
Registrován: 26 úno 2008, 01:00
Bydliště: Borkovany
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Romisek »

Net nevím co máš na mysli ??
Romisek

Uživatelský avatar
Romisek
Příspěvky: 277
Registrován: 26 úno 2008, 01:00
Bydliště: Borkovany
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Romisek »

tak už jsem zjistil kde by mi ho mohli zaslat http://cz.farnell.com/jsp/search/browse ... tid=243454

snat to bude tím obvodem :?
Romisek

Uživatelský avatar
ampi
Příspěvky: 22
Registrován: 05 úno 2013, 01:00

#18 Příspěvek od ampi »

Za r13 má být 24V.

Uživatelský avatar
Vrastil
Příspěvky: 2
Registrován: 20 úno 2016, 01:00

#19 Příspěvek od Vrastil »

Ahojte.
Mám rozbitý invertor TELWIN Force 125. Svařival jsem svařoval a najednou to vyrazilo jistič.
První ohledání: spálený výkonový rezistor paralelně ke kontaktům relé.Dále shořel výkonový MOSFET,SMD odpůrek v cestě budícího signálu,nějaká dioda( transil?) paralelně k budícímu signálu a výkonová rychlá dioda.
Po výměně výkonového rezistoru , výměně SMD rezistoru, diody a MOSFET se obvod chová takto: Po připojení k 230V se rozsvítí oranžová LED. relé nesepne, větrák se neroztočí.Napájecí napětí na obvod 3003 - pin 1 je 21V. Osciloskopem jsem naměřil jakési budící impulsy na G mosfetu . Spíše jsou to "balíčky" impulsů. Něco jako startovací serie impulsů cca 2V a freqenci řádu cca KHz trvající cca 0.5sec.pak 0.5 sec žádný signál. A tak se to furt opakuje. Zřejmě jsem dal špatný MOSFET,protože budící signál nezpůsobí sepnutí MOSFETu a start nedopadne dobře a startovací sekvence se přeruší a začne nanovo..... jenže původní součástky explodovaly, tak neznám správné hodnoty a jen hádám,co by tam mohlo být. Sháněl jsem servisní manuál, ale nic jsem nenašel. nemáte někdo náhodou nějaké noty? nebo radu? Děkuji

Uživatelský avatar
Vrastil
Příspěvky: 2
Registrován: 20 úno 2016, 01:00

#20 Příspěvek od Vrastil »

Ahojte.
Tak invertor už běží. Dal jsem špatnou diodu do ochranného obvodu cesty budícího signálu. je tam v serii dioda a asi zenerka,nebo transil. Dal jsem zatím zenerku a už to šmajdá. tedy zatím jsem nesvařoval, ale aspoň už to behá. Větrák větrá, zelená ledka svítí... No uvidím při svařování... Dám vědět,pokud to někoho zajímá

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“