TDA1524

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mirecc
Příspěvky: 33
Registrován: 13 lis 2006, 01:00

TDA1524

#1 Příspěvek od mirecc »

Spravil som predzosilnovac s TDA1524 a hra len tak potichu. Tak teraz neviem ci to ide dobre alebo zle. Ked som to pripojil na koncovi zosik tak to hra perfektne. To TDA-cko ma mat vystupne napatie 3 V a hra uplne ticho.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od Standa99 »

Taky to je urcene pouze pro korekce, takze kdyz to nechas v kombinaci s koncovym zesikem, tak to budes mit jak ma byt.
Kdysi jsem mel zesik s TDA1524 a ten sum co s ni lezl byl udesny. Pokud to mas s nejakymi PC repro, tak to vadit nebude.

Uživatelský avatar
brukker
Příspěvky: 38
Registrován: 08 úno 2006, 01:00
Bydliště: Záhorská Ves

TDA 1524

#3 Příspěvek od brukker »

Toto TDA môže dosiahnuť 3 V na výstupe ale len do vysokoohmovej záťaže. Mám zhotovený jeden zosilovač a ním a pre bežné použitie je OK,temer bez šumu.Zásadne používam metal odpory. Šum môžu spôsobovať uhlíkové odpory. Bkk

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: TDA 1524

#4 Příspěvek od DjRix »

brukker píše:Toto TDA môže dosiahnuť 3 V na výstupe ale len do vysokoohmovej záťaže. Mám zhotovený jeden zosilovač a ním a pre bežné použitie je OK,temer bez šumu.Zásadne používam metal odpory. Šum môžu spôsobovať uhlíkové odpory. Bkk
Ehmm,tak nevím,ale právě klasické uhlíkové odpory (třeba zelený tesla) se považujou za zvukově nejlepší....alespoň v Hi-Endu.

Jinak to TDA se opravdu hodí pro nenáročné aplikace,je to zastaralý IO,má problémy se šumem a kmitáním na nízkých frekvencích. Skus se podívat do datasheetu,jaký má při napětí 3V už ten IO zkreslení!!!
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
brukker
Příspěvky: 38
Registrován: 08 úno 2006, 01:00
Bydliště: Záhorská Ves

TDA 1524

#5 Příspěvek od brukker »

Pre bežné aplikácie vyhovia i uhlíkové. Pretože mám zásobu zelaných Teslackých TR 191-3 používam tie. Apropo tie sú metalizované.Bkk

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“