cree vs citizen

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#16 Příspěvek od tomasjedno »

drabek06 píše:...Se ta izolačka začla jaksi natavovat :?
A co tě vedlo k tak zoufalé snaze, aby vrchem uniklo co nejmíň energie v podobě světla a tepla?

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od drabek06 »

Mám několik těhlech LED nad pracovním stolem jako jeho hlavní osvětlení a chtěl jsem vědět jak velkou plochu stolu osvětlí jedna jediná LED. A protože nejsem chobotnice abych zakryl rukou každou LED zvlášť, tak sem si pomohl tou izolačkou . . . :wink:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#18 Příspěvek od Andrea »

seth123 píše:teplotu uvnitř čipu samozřejmě nezměřím ale teplota na silikonu byla 130 C
Já se neptám, jakou tam máš teplotu, ale jak jsi ji změřil. :roll:

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#19 Příspěvek od Andrea »

tomasjedno píše:No přece z datašítu, 2500-2900 K :D
Ty si děláš prdel, ale lidi jsou schopný čumět na LEDku termokamerou a tvrdit, že má 450°C (víc ta kamera neumí).

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#20 Příspěvek od tomasjedno »

Já myslím, že jsi ten "měřicí" postup odhalila hned v zárodku, a tím žertíkem jsem chtěl navést setha k samostatné úvaze. No, nezadařilo se...

Uživatelský avatar
seth123
Příspěvky: 32
Registrován: 18 led 2013, 01:00

#21 Příspěvek od seth123 »

jak tedy zjistit teplotu na přechodu? nechci přesahovat provozní teplotu 85 C

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od drabek06 »

Tak to bude nefalšovanej oříšek :wink: Si budeš muset pořídit asi hóóódně velkej chladič a do tý diody pouštět malej proud :wink:


Dneska večer budu předělávat osvětlení kuchyňský linky z LED pásku na několik výkonovejch CREE XM-L LED, pak sem hodím foto :wink:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#23 Příspěvek od tomasjedno »

seth123 píše:jak tedy zjistit teplotu na přechodu?
Nejběžnější jednoduchá metoda je měřit teplotu základny a k tomu připočítat katalog.Rthjc x příkon.

Uživatelský avatar
seth123
Příspěvky: 32
Registrován: 18 led 2013, 01:00

#24 Příspěvek od seth123 »

Moc dík, to ani už nemusím přemeřovat měl, jsem spočítané že pro chladič s Rth 2,2 C/W bude teplota přechodu 73 C a používám chladič s Rth 1,15 C/W

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od drabek06 »

Jen tak pro představu . . .

včera jsem odmontoval ty zas*any LED pásky a vyměnil je za 6 kusů XM-L krmený 1400mA z proudovýho zdroje od Mean Well. Zde jsou dvě fotky kde byl foťák nastavenej do manuálního režimu, takže čas, clona a ISO je u obou fotek stejný . . .

Obrázek


Obrázek



A zde je foto po montáži. Záda a celej člověk mě z toho bolí :biggrin2:


Obrázek


A tady je foto samotný LED na chladiči:

Obrázek

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#26 Příspěvek od AmarokCZ »

Super práce! Konečně někdo rozumnej, kdo zjistil, že pásky jsou k ničemu.
BTW, ty chladiče jsou přímo na LED, nebo jsou z něčeho jinýho?
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#27 Příspěvek od rnbw »

Tie chladice vyzeraju ako z CPU Intel.

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#28 Příspěvek od drabek06 »

To že jsou pásky úplně na bobík vím už tak 3/4 roku. Původně jsem měl pod tou linkou celkem 5m LED pásku, koupenýho z Aukra asi za 1500Kč (jsem si říkal že když vemu ten dražší, tak třeba dýl vydrží) a bylo mě divný že celkem topí. No což, řekl jsem si . . . Koupilo se 6m hliníkový lišty 30x15x1,5mm a na to jsem pásky nalepil a tu celou lišu přidělal pod linku. Za provozu jsem na tý hliníkový liště sotva udržel ruku a to jsem to podkrmoval na 11V, protože na 12V by se to asi nadobro upeklo. Asi po půl roce jsem už velice dobře pozoroval pokles svítivosti a teď po roce a kousek to byla jen lepší bludička a na osvětlení kuchyňský linky absolutně nevhodný. Takže jsem splašil CREE LEDky, proudovej zdroj a je po starostech. Takhle vím že to vydží hóóódně dlouho, protože ty LED jsou od kvalitního výrobce, co deklaruje a zaručuje nějaký parametry. Takhle ty LED osvítěj ultra luxusně celou kuchyňskou linku, ale i zbytek místnosti :wink:

Jinak ty chladiče jsou od boxovanejch inteláckejch procesorů, nejspíš od C2D nebo něčeho novějšího. Kopil jsem toho na Aukru plnou krabici za pár šupů. Už skoro rok používám tenhle typ osvětlení v bastlícím koutku a jsem s tím nadmíru spokojenej :wink:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#29 Příspěvek od tomasjedno »

drabek06 píše:...A zde je foto po montáži. Záda a celej člověk mě z toho bolí...
No jo, ale jak a čím to budeš čistit od kuchyňské patiny?

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#30 Příspěvek od drabek06 »

Hele, jak tam byly ty LED pásky, tak i po tom roce a kus nebyly zaprasený. Jinak není problém ty samotný silikonový kopulky na LED očistit nějakým čistidlem, nebo isopropylem, případně sundat celej chladič a vydrhnout ho rejžákem. A za další . . . Vaří se 2 - 3x tejdně a nekouří se zde, takže by to mohlo vydržet dýl . . .

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“