Teplotní čidlo trouby MORA 4008.0000

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PPetr
Příspěvky: 3
Registrován: 29 bře 2013, 01:00

Teplotní čidlo trouby MORA 4008.0000

#1 Příspěvek od PPetr »

Dobrý den, menáte někdo prosím tabulku závislosti teplota/odpor pro teplotní čidlo trouby MORA typ 4008.0000. Potřeboval bych ho proměřit. Mám problém s tím, že trouba nevyplne na přednastavenou hodnotu teploty. Typ čidla má označení "4608,4807,8. Vše ostatní na troubě funguje. Údajně by to mohlo být tím, že je čidlo mimo toleranci a řídící jednotka nevyhodnotí přednastavenou hodnotu na ovládacím panelu. Díky předem všem. Petr

Uživatelský avatar
wolfelektro
Příspěvky: 3
Registrován: 09 bře 2013, 01:00
Bydliště: Březí u Mikulova

#2 Příspěvek od wolfelektro »

Mám úplně přesně stejný problém s MORA 4808. Opravář tvrdí, že čidlo je v pořádku a je vadný programátor nebo řídící elektronika. Údajně již, však nelze koupit samostatně programátor a řídící elektroniku, protože ty nové nejsou navzájem kompatibilní, musí se koupit obě desky. Což prý výjde na cca 7000Kč. Nějak se mi to nezdá. Asi to risknu a koupím čidlo za 500 a uvidím. Opraváři jsem již zaplatil za výše uvedenou "diagnostiku" 750Kč, tak to čidlo ještě přežiju.
Nemá někdo s touto závadou zkušenosti?
wolf

Uživatelský avatar
Lukar
Příspěvky: 411
Registrován: 18 čer 2009, 02:00
Bydliště: Karviná

#3 Příspěvek od Lukar »

wolfelektro - zkoušel jsi čidlo proměřit? Odpoj a změř R , pak zahřej a změř znovu. Pokud není čidlo přerušené bude podle typu reagovat na teplotu snížením nebo zvýšením R. (Vypadá to jako keramický váleček?) Dej fotku.
Čidlo mimo toleranci se mi nezdá. Proměřil bych přechodové odpory (kolísání teploty dělá své)

Uživatelský avatar
PPetr
Příspěvky: 3
Registrován: 29 bře 2013, 01:00

#4 Příspěvek od PPetr »

Pro wolfelektro a Lukar - u mě je to naprosto stejné vč. popisu závady od wolfelektro. Cena 7000 Kč z DVĚ desky sedí. Mám to taky zjištěné. Samostatně se desky koupit nedají, nebude to fungovat resp. komunikovat ( komunikace ovládací panel/řídící jednotka).
Je to problém někde v SW řídící jednotky ( je tam TS šváb). Čidlo je proměřené, s rostoucí teplotou klesá odpor. Koupil jsem ještě jedno čidlo na zkoušku, problém s přehříváním je ten stejný – trouba nevypne. Nové čidlo v tomto případě nekupuj.
Na 99% je to v SW trouby. Řídící jednotka prostě nevyhodnotí přednastavenou teplotu a hřeje do maxima ( je to vše v tom TS švábu na desce).
Desku řídící jednotky jsme proměřili s kamarádem vývojářem. Vše co lze proměřit je bez závady. Cena 7.000 Kč za nové je děsná – výrobní cena tak. max do 500 Kč/ks.
Já už jsem koupil troubu novou s „mechanickým“ nastavením teploty.
Ještě jsem přes servis Mora sehnal v Praze opraváře, který desky Mora opravuje. Popsal jsem mu závadu, řekl že je to běžná závada u Mory a za 1400 Kč to umí opravit ( asi přehraje SW). Tak pokud chceš, napiš, pošlu kontakt.

Tabulku teplota/odpor čidla jsem sháněl z toho důvodu, že mi ještě jeden opravář poradil, že by čidlo mohlo být mimo toleranci a tím to řídící jednotka nevyhodnotí správně. Říkal, že to může ze zkušenosti dělat až 100 stupňů.

Na ty přechodové odpory jak píše Lukar se ještě mrknu.

Díky,
Petr

Uživatelský avatar
wolfelektro
Příspěvky: 3
Registrován: 09 bře 2013, 01:00
Bydliště: Březí u Mikulova

#5 Příspěvek od wolfelektro »

To Lukar a PPetr:
Díky za odpovědi, já už zkoušel všechno možné. Dospěl jsem nakonec ke stejnému závěru jak PPetr. Teď mi svitla alespoň naděje, že trouba půjde opravit. Já navíc do ní koupil měsíc před poruchou nové čelní sklo dveří(taky docela ranec) a pak se pokazila. Myslel jsem, že mně trefí šlak :-). Trouba jak nová - prostě škoda vyhodit.
Ještě jednou díky všem.
wolf

Uživatelský avatar
PPetr
Příspěvky: 3
Registrován: 29 bře 2013, 01:00

#6 Příspěvek od PPetr »

Dej mi tvůj email na ppernica@email.cz. Adresu na opraváře ti pošlu.
Petr

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Lukas-Peca »

Mám asi stejný problém s troubou Mora 4608. Trouba hřeje, dokud nevypne havarijní termostat. 7000 Kč se mi dávat nechce, do Prahy daleko a vyhazovat celou troubu kvůli softwarovém kurvítku se mi taky nechce. Povedlo se to někomu nějak vyřešit, nebo je jediná možnost koupit na alíku termostat a přebastlit to? Díky.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Lukas-Peca »

Poptávka stále trvá. Nemáte někdo kontakt na toho opraváře, co si s tím umí poradit? Díky.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“