Westra ODT - 19L - 4 OHm

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lojzek
Příspěvky: 189
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Zašová

Westra ODT - 19L - 4 OHm

#1 Příspěvek od Lojzek »

čau, nevíte kolik by se měl tento výškáček řezat?
vygoglil jsem že má cháru od 3.5-20Khz ale to bylo pro 6 OHmového bratříčka.

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#2 Příspěvek od MetalGod »

Bude to stejný.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Lojzek
Příspěvky: 189
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Zašová

#3 Příspěvek od Lojzek »

To je v prdeli, a já koupil výhybku s dělícím kmitočtem 2.5Khz. kua drát ja se na to vykašlu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#4 Příspěvek od Hill »

A co si to napřed zkusit a aspoň poslechnout, porovnat s jinou bednou, nebo rovnou změřit?
Jestli na výškáč s těmi kmitočty nad 2,5kHz zbude příliš z výkonu bedny, tak tu výhybku prostě poladíš o něco výše.
Třeba ale zrovna tato papírově nevhodná kombinace reproduktoru a výhybky bude hrát nečekaně dobře.

Uživatelský avatar
Lojzek
Příspěvky: 189
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Zašová

#5 Příspěvek od Lojzek »

no, škoda že nikde není char. průběh, třeba to může být řezané už od 2.5Khz. Nečekám od toho moc, chci to pouze do dílny na kulisu a rámus., když je před výškovým reprem vlastně Rezistor 8R tak by se výška měla o nějaký ten decibel stlumit. skusím a uvidím. jen se bojím aď ta výška vlivem 2.5Khz nedostane po prdeli ...

Uživatelský avatar
TubeGuru
Příspěvky: 514
Registrován: 21 pro 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#6 Příspěvek od TubeGuru »

Dobrý den, přesto, že se nepokládám za odborníka v akustice, předpokládám, že výškáči zničení nehrozí. Když uvážíš rozložení výkonu v celé akustické oblasti (pro "běžné" posluchače 20Hz až 20kHz, a ani to není jisté, záleží na zdroji akustického signálu), vyskytují se nad frekvencí 2,5kHz už jen vyšší harmonické. Hlavní energetický obsah je soustředěn kolem kmitočtů cca 800Hz až 1200Hz. Na ta čísla vsadit nemohu, ale myslím, že nějak tak to bude. :)

Uživatelský avatar
Lojzek
Příspěvky: 189
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Zašová

#7 Příspěvek od Lojzek »

čau, tak jsem skusil pouze výšku zapojit. Zapojil jsem ji přez výhybku která by měla být teda 2500Hz - 12db/okt. zkusil jsem si stáhnout Tone generátor a nevím zda je to blbost.
Pouštěl jsem různé kmitočty a výška hrála už zhruba od 970Hz ? je toto možné když by měla výhybka tyto tony vlastně řezat pryč?

Nicméně jsem zjistil že slyším zhruba od 25hz do 16.5Khz :)

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Thales »

Co takhle se nejprve podívat na rezonanční frekvenci toho reproduktoru, pak na cháru a následně to odhadnout? Nicméně ten rozsah od 3.5Khz tam nebude udáván jen tak pro srandu.

Uživatelský avatar
Lojzek
Příspěvky: 189
Registrován: 02 dub 2012, 02:00
Bydliště: Zašová

#9 Příspěvek od Lojzek »

čau thalesi, pokud mi hodíš cháru tohoto repra tak se na to určitě mrdku. Našel jsem na google ouze tohle:
Technische Daten:
Westra ODT-19-6
Belastbarkeit: 80 W-RMS / 100 W-Max*
Impedanz: 6 Ohm
Schalldruck: 91 dB
Frequenzbereich: *3.5-20 kHz
Resonanzfrequenz: 960 Hz

tenrezonanční kmitočet by cca seděl ale proč tam byl když mám výhybku s dělícím kmitočtem 2500Hz?

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Thales »

To jsem našel mezitím taky. Bohužel nic víc. Myslel jsem že cháru máš když si udával ten rozsah ale tak nic. Podlé té fs by to jít mohlo (protože je dost nízká) i od těch 2.5KHz, ale nevíme jak se tam ten reprák chová. Může tam mít nějaký nepěkný pokles citlivosti nebo zvlnění a proto výrobce raději udal od 3.5KHz. Nebo to také může být překlep. Kdo ví... Podstatné je že víme že ten reprák nemá fs třeba 2KHz.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“