Sony KV-2167

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vopi
Příspěvky: 82
Registrován: 22 dub 2004, 02:00

Sony KV-2167

#1 Příspěvek od vopi »

Poprosil bych - nemáte nìkdo schéma na tuhle TV ??

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#2 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 12:24, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
robinom
Příspěvky: 6
Registrován: 19 led 2007, 01:00

schema

#3 Příspěvek od robinom »


Uživatelský avatar
vopi
Příspěvky: 82
Registrován: 22 dub 2004, 02:00

#4 Příspěvek od vopi »

super, dekuji - uz na tom delam, ale nejsem z toho moc moudry !
TV neopravujem zas tak casto a musim postupne - TV najednou zhasla a uz nenajela - resp. st. led sviti - i se nacha pustit, ale nejde obraz (obrazovka nezhavi) a nejde ani zvuk.

Zacal jsem zdrojem - zdroj OK, 15V i 115V OK. Pak jsem sel na koncak H. a tam byl prorazenej Tr. 2SD1887 - tak jsem nasel nejakou nahradu - okouknul jsem okoli a vypadalo to dobre. Tak jsem zkusil pustit a vse stejny, ale Tr. vydrzel. Jeste jsem to neprochazel s osciloskopem, ale chystam se na to. Byl bych rad kdyby me nekdo alespon nasmeroval - je mi divny, ze nejde zvuk !
Diky

Uživatelský avatar
robinom
Příspěvky: 6
Registrován: 19 led 2007, 01:00

#5 Příspěvek od robinom »

musí byt vada v zdroji. chod podle schemy, napajanie zosilovača a tak dal. podle toho že nejde nic, nejde zdroj. ale to ty určite vieš. tak sa poriadne na to podivaj.

Uživatelský avatar
vopi
Příspěvky: 82
Registrován: 22 dub 2004, 02:00

#6 Příspěvek od vopi »

No zdroj jsem uz prolezl, ale pujdu znovu. LED dioda sviti a dokonce reaguje i na pusteni ovladacem. Prijima povely z ovladace a dioda pri tom blika. Tak fakt nevim

Uživatelský avatar
robinom
Příspěvky: 6
Registrován: 19 led 2007, 01:00

#7 Příspěvek od robinom »

prijimač DO byva napajeny z ineho zdroja, preto ten funguje

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Dikobraz »

Spočítej počet bliknutí ledky prozradí ti to chybový kod.Sice to není stoprocentní ale aspoň se budeš mít čeho chytit.

Uživatelský avatar
vopi
Příspěvky: 82
Registrován: 22 dub 2004, 02:00

#9 Příspěvek od vopi »

Kdy ta ledka má blikat ?? Myslite predni ledku, ktera ukazuje stend by mod !

Uživatelský avatar
vopi
Příspěvky: 82
Registrován: 22 dub 2004, 02:00

#10 Příspěvek od vopi »

Tak jsem znovu prolezl zdroj a ten je OK ! Zjistil jsem, ze obvod CXA1213 nemá napajeni, ale tento obvod ziskava napajeni z VN trava, kde by melo být 15V a pres stabil. 7809 to jde do toho obvodu. Ale kde se ma vzit tech 15V, kdyz mi nejde buzeni VN trafa. Na koncovym Tran. H. nic neni a neni nic ani budièi H trafa. Pak jsem zjistil, ze cele buzeni tohoto jde z obvodu CXA1213, ale to nema stavu. Tak jsem se dostal do kruhu a ted nevim jak dal !

Jak muze byt Obvod CXA1213 napajen z jednoho sek. vinuti VN trafa, kdyz mi nejde H drive, tak je to cele mrtve, ale rizeni H je z CXA1213 - vzdyt to se nikdy nemuze rozjed, ne ??

Uživatelský avatar
vopi
Příspěvky: 82
Registrován: 22 dub 2004, 02:00

#11 Příspěvek od vopi »

Nevíte nìkdo jak šlape start teto TV ? Zdroj jede i ve stabu st.by, ale po zapnuti - bud na TV nebo pomoci ovladace, tak na buzeni H. stale nic neni. Vsiml jsem si, ze u procaku je st.by pin, ale kolem nej je vse ok !

Tak uz fakt nevim !

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od DjRix »

Zaprvé: 2167 pokud se nepletu nemá error code blikáním led,takže podle toho chybu nepoznáš.

Napájení celé části rozkladů včetně H-Drive je vedeno přes tzv. pojistkový odpor,pokud byl KO koncový trand,tak je na 1000% přerušenej. Ve stand-by musíš mít na kolektoru koncovýho trandu těch 115V. Tím bych začal. Ten odpor bude vypadat jako klasickej 1W odpor,bývaly bílé barvy.
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
vopi
Příspěvky: 82
Registrován: 22 dub 2004, 02:00

#13 Příspěvek od vopi »

DJRix díky za radu - bylo to ono !! nenapadlo me, ze toto napajeni bude jisteno pojistkou (bývá to, ale jak jsem psal - neopravuji zas zak casto).


Ještì jednou díky

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od DjRix »

Není zač. Hlavně že telka šlape.
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
kouda
Příspěvky: 34
Registrován: 31 kvě 2007, 02:00

#15 Příspěvek od kouda »

Mám tuto tv Sony KV-2167MT a nejde mi obvod demagnetizace. Odešel mi odpor R620, který je před pozistorem. Ten odpor R620 je úplně černý a nedá se z něho přečíst žádná hodnota, nevíte prosím někdo jeho hodnotu. Na schématu, co je zde se nedá žádná hodnota vyčíst. Díky za každou radu...

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“