Problém s počítačem, neběží některé aplikace

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od CZJKP1 »

Nojo, už se tu začínají šířit bacily

Win32/somoto

Nevíte co to je, doprčic!

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#17 Příspěvek od Mourek »

koukám že si to zas.al vším možným. nebo nemožným Najdi si na hirens boot HDD sentinel, nebo si stáhni do win trial verzi a ten ti napíše jestli má disk ve smartu nějakou chybu. Pokud je zdraví pod 100 procent, tak reklamovat. Jinak to vypadá na reinstal a neinstalovat každý h.v.o do kterýho šlápneš. A smí bejt spuštěnej jenom jeden antivir

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od CZJKP1 »

Jo, už vypadá že jsem to dal dohromady..

HDD sentinel když nabootuju hirens, a dam dos programs, HDD sentinel, tak to proběhne rychle a zdraví 100%..

MemTest neodhalil problém

Proskenoval jsem antivirakama, který našel Win32/somoto ale co to je to nevím

Odinstaloval jsem ESET Smart Security a nainstaloval Bit Defender Totat security, vygooglil jsem klíč na 90 dnů, ale chtělo by to na delší dobu, ale nic nefunguje :(..

No každopádně jsem to tím taky proscanoval ještě jednou PC, v jedné diskuzi taky někdo psal, že je ten BitDefender dobrý, že ho zkoušel na určitých stránkách pro dospělé.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od CZJKP1 »

Tak vypadá že je to už OK.

Napřed jsem to proskenoval Eset Online scannerem, potom jsem spustil Advanced systém care, ten našel Disk Errors viz log v předešlém příspěvku a nakonec jsem to projel BitDefenderem, našlo to nějaké nečistoty.

HDD v Sentinelu ukazuje zdraví 100%, Je to model Western Digital BLUE WDC WD10EZEX, tento

http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6822236339

Nemá někdo z tímto modelem zkušenosti? Trochu jsem v něm ztratil v důvěru, jak to zlobilo a nenabíhaly ty aplikace, tak když sem ten PC vypnul/resetoval, tak to psalo vypínání nebo restartování, ale nic víc, prostě to zamrzlo. Takže jsem ho vypnul ,,natvrdo" přidržením spouštěcího tlačítka. Po opětovém zapnutí Windows 8 nenabootoval, nýbrž se zobrazil boot seznam, ve kterém byla DVD-RW, USB atp. ale HDD tam chyběl, když jsem v tuto chvíli spustil HDD sentinel, tak jednotku nenalezl taky.. Poté jsem PC odpojil na pár větřin úplně od elektriky, po zapnutí již OS začal nabíhat a při startu Windows to psalo chvíli Hard Disk C Repair, pak tam problikly nějáké klíče jak z registru, po naběhnutí systému jsem spustil Advancet systém care, který našel zmíněný HDD error.

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#20 Příspěvek od bootwin »

Kazdopadne bych projel ten disk vypada to na spatnou tabulku SMART anebo zkontroluj kabel ve skrini u disku, jestli je poradne zasunuty.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od CZJKP1 »

Dneska jsem ten disk projel tim toolsem od WD, trvalo to dve hodiny, projizdelo vsechny sektory, vysledek vse ok.. Jmenuje se to Western Digital data lifeguard tools

hdd sentinel hlasi zdravi 100 procent.

Tak cim jinym mam este ten HDD proskenovat????, ma nabehano celkove 26 dnu.

Jinak v pc jsem nebyl. Je stary 3mesice. Kdyz mrizkou svitim dovnitr baterkou, je videt ze jsou konektory zlehka zakaple horkym silikonem z tavici pistole, i u hdd i u dvdrw, nevim proc? Aby nevypadly? Soucast zarucni plomby??

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#22 Příspěvek od bootwin »

Podle me je to plomba,jeste jsem to nevidel,asi kvuli tomu aby se s diskem nemanipulovalo.Jeste bych udelal jednu vec,pust PC ,najed do Windows a na plose klikni natento pocitac,vyjede Te menu,dej spravovat a klikni na Prohlizec udalosti a klikni Vlastni zobrazeni a udalosti spravy,tam by meli byt vypsany kriticke chyby systemu,disku a ostatni,neco z toho vyctes

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#23 Příspěvek od p32 »

CZJKP1 píše:jsou konektory zlehka zakaple horkym silikonem z tavici pistole, i u hdd i u dvdrw, nevim proc? Aby nevypadly? Soucast zarucni plomby??
Je to jen takové pojistění asi ze zvyku na vypadnutí z dob PATA kabelů. U SATA kabelů je totiž u HDD taková pojistka na zacvaknutí, takže to nejde ani vytrhnout rukou bez stisku té pojistky. Se zárukou to nemá nic společného.
HDD už netrap, kdyby byl špatnej tak to zjistíš jako první problém a už dávno.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“