Tesla AZK 201

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#107 Příspěvek od ok1hga »

tady je to lépe pochopitelné . . .
http://kytary.cz/fender-original-57-62-strat/HN002690/
Original '57/'62 snímač:
Stejnosměrný odpor: 5,6 KOhm, Induktance - 3,0 H

• DC Resistance :10.4K
• Indukční odpor: 3.5
přemýšlel jsem, co je to za hodnotu "3.5" a oni to jsou "Henry"

ještě zkus poměřit kolik napětí to dá na osciloskopu, nebo nf milivoltmetru.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#108 Příspěvek od ok1hga »

tyhle snímače jsou lepší, ty dají vyšší napětí a lépe vybudí zesik.
Záleží ovšem také jaké máš struny, jaké mají magnetické vlastnosti . . .

Uživatelský avatar
TubeGuru
Příspěvky: 514
Registrován: 21 pro 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#109 Příspěvek od TubeGuru »

Dobrý den, odpor 10,4kΩ odpovídá spíš humbuckeru než singlu. Singly mívají odpor kolem 6kΩ. Humbuckery se vyrábějí i velikosti singlu. Dvě cívky jsou ne vedle sebe, ale nad sebou. Vlastnosti klasického humbuckeru jsou prý zachovány, ale osobní zkušenost s nimi nemám. U snímačů výrobci neudávají výstupní napětí, neboť je závislé ještě na spoustě jiných faktorů mimo snímač (materiál strun, jejich výška nad snímačem a zejména síla úhozu do struny). Výstupní napětí lze celkem dobře odhadnout z udávaného činného odporu. Vyšší odpor = více závitů = vyšší výstupní napětí. Jakýsi přehled snímačů Fender je třeba zde: http://home.provide.net/~cfh/pickups.html

Uživatelský avatar
mmjuz
Příspěvky: 217
Registrován: 16 bře 2009, 01:00

#110 Příspěvek od mmjuz »

jimihendrix píše:Já osobně také myslím, že to nejni ono. Snímač mám normální Fender a prostě nevím. Nemáte nápad eště čím by to mohlo být ?
Člověče, co to pořád meleš za pičoviny? Onehdy jsi tu tvrdil, že máš doma aparát Marshall Plexi ( takový snobácký luxus hned tak nikdo nemá ) a teď ani nevíš, jestli Ti správně hraje kytara. Nejsi vadnej?

Vyklop už konečně jak to je, nebo se nikam nedostaneš. Prvně, co vůbec do té placky strkáš, tedy výrobce a typ kytary, dále, do čeho máš zesilovač připojený. Předpokládám že to bude Marshall 1960 áčko v nějaké raritní verzi...

Uživatelský avatar
mmjuz
Příspěvky: 217
Registrován: 16 bře 2009, 01:00

#111 Příspěvek od mmjuz »

jimihendrix píše:ja znam techniku hry na lampu :D mam doma Marshall klasickou 4diru - Plexi - nejsem naalfabet, nepotebuju vedet jak to vybudit )
Dokonce ani nepotřebuješ vědět, jak to vybudit, to bude tím, že nejsi naalfabet...

Uživatelský avatar
jimihendrix
Příspěvky: 63
Registrován: 07 bře 2013, 01:00

#112 Příspěvek od jimihendrix »

Já říkam že snímačema to nebude - a to že mám plexinu není přece informace, kterou můžu s tímhle spojovat. právě naopak říkám, že snímačem to není. Včera jsem to zkoušel s kytarou co má Humbucker a taky nic. Akorád jedinej úspěch byl, když sem před do kopnul multiefekt. Když běžel na Bypass tak to hrálo stejně, ale když jsem to pustil přes kanál - vypnul jakoukoliv možnost zkreslení v efektu, tak mi začala kreslit už i ta vstupní EF86ka, nechápu to - nemám osciloskop a tak sem ten output efektu píchnul do studiové karty a zkusil nahrát - jak v módu bypass, tak v módu, kdy mi to kreslilo a obě stopy byly porovnatelné, co se týče hladiny - todíž to nehraje víc nahlas - spíš si myslim, jestli to nějakým způsobem nemění uvnitř odpor.

Uživatelský avatar
jimihendrix
Příspěvky: 63
Registrován: 07 bře 2013, 01:00

#113 Příspěvek od jimihendrix »

Jinak sem doma našel novou ecc83ku - strčil jsem jí na pozici V1 a zdá se mi, že víc "svítí" - nemůže to být chyba starých lamp ? nebo nějakýho chybnýho kondíku ? (včera sem zjistil, že pár zastrčených kondíků je už asi na hraně životnosti, né-li po smrti )

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#114 Příspěvek od ok1hga »

jimihendrix píše:včera sem zjistil, že pár zastrčených kondíků je už asi na hraně životnosti, né-li po smrti
jak jsi tohle prosím zjistil ???

na to, aby "kreslil" už vstup, potřebuješ do něj narvat pořádnou páru (velké vstupní napětí) !!!
zesik sám je postaven tak, aby nezkresloval a hrál čistě !!!
pokud ho chceš mít i s "efektem", musíš tam ten efekt dodělat.
Buď celý, nebo alespoň jako předzesilovač ještě před tu EF86tku . . .
Hele co se stane, když výstup z EF86 odpojíš od přepínače a pošleš ho do ECC83(vstup Gramo)???
zkus to ! ta ECC83 musí začít "kreslit", tohle už na ní bude dost !

Uživatelský avatar
jimihendrix
Příspěvky: 63
Registrován: 07 bře 2013, 01:00

#115 Příspěvek od jimihendrix »

To by mělo určo kreslit...páč ta EF-ka rozkreslí i tu V1čku (E3a / E4a) za přepínačem :)

Uživatelský avatar
jimihendrix
Příspěvky: 63
Registrován: 07 bře 2013, 01:00

#116 Příspěvek od jimihendrix »

mmjuz píše:Vyklop už konečně jak to je, nebo se nikam nedostaneš. Prvně, co vůbec do té placky strkáš, tedy výrobce a typ kytary, dále, do čeho máš zesilovač připojený. Předpokládám že to bude Marshall 1960 áčko v nějaké raritní verzi...
Strkám tam Squiera Affinity, snímače Fender noiseless Hot. Struny ze sedmi- struné kytary (krom spodního Éčka). Squier Affinity, Snímač dr.parts Humbucker u kobylky (struny stejné). A zkoušel sem i Stagg v kombinaci HSS - nevim struny - byla půjčená

Nemám tam žádnou raritní 1960 - ani k plexině jí nemám (mám Orange ) a k tý tesle mám home made (2x10 hartke) - je to jen na zkoušku - Orange k tomu připojit nechcu - navíc ho mám ve zkušebně a vozit to sem a tam zatim ne - teď musí stačit tohle - rozhodně nevěřím že by na to box měl vliv - po dokončení chci koupit nějaký vintege 2x12 box s greenbackama.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#117 Příspěvek od ok1hga »

nepovídej a radši něco odzkoušej !!!!
Přílohy
AZK201_uprava_vstupu.jpg
. . . asi nějak takhle . . .
(163.22 KiB) Staženo 66 x

Uživatelský avatar
jimihendrix
Příspěvky: 63
Registrován: 07 bře 2013, 01:00

#118 Příspěvek od jimihendrix »

No tak, to mě také napadlo ale zkusil bych to obráceně, co ty na to ? :)

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#119 Příspěvek od ok1hga »

. . . ?

zkus to a napiš výsledek !

Uživatelský avatar
jimihendrix
Příspěvky: 63
Registrován: 07 bře 2013, 01:00

#120 Příspěvek od jimihendrix »

okey, jinak trošku do teorie, proč si tam vyměnil ten odpor za menší ?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“