Tesla AZK 201

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#121 Příspěvek od ok1hga »

snížení vstupní impedance

Uživatelský avatar
jimihendrix
Příspěvky: 63
Registrován: 07 bře 2013, 01:00

#122 Příspěvek od jimihendrix »

no a nestačilo by tedy zkusit snížit imepdanci, a zkusit to bez toho EFka ?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#123 Příspěvek od ok1hga »

jimihendrix píše:nestačilo by tedy zkusit snížit imepdanci, a zkusit to bez toho EFka ?
ty seš jak navedenej !!!
to snížení impedance, je právě kvůli tomu EeFku a tomu dalšímu poťáku !
bez něj to postrádá smysl !
A pokud to chceš udělat jinak, tak to udělej a odzkoušej, ale pak se mě neptej co to může dělat !
Nemám to tady na stole jako ty . . .
Ten zesik mám u bráchy na zkušebně, asi 10km daleko . . .

Uživatelský avatar
jimihendrix
Příspěvky: 63
Registrován: 07 bře 2013, 01:00

#124 Příspěvek od jimihendrix »

Jo promin, omlouvám se, jen sem se ptal...promiň, vyzkouším to tak, jak jsi mi to tady napsal.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#125 Příspěvek od ok1hga »

přesně tyto tvoje reakce jsou to, co jsem už dříve komentoval . . .
(perly a prasnice)

. . . a omlouvat se nemusíš, nepotrpím si na to,
jen něco dělej a dej sem výsledek.

Uživatelský avatar
jimihendrix
Příspěvky: 63
Registrován: 07 bře 2013, 01:00

#126 Příspěvek od jimihendrix »

No jo ale tak nediv se, já se ptám, nechápal jsem proč to tam tak je, zeptal sem se, vysvětlils mi to a já se ptám dál, jestli by to nešlo tak nebo onak, jen se ptám. To že něco nevím ze mě nedělá 🤐, kterýho musíš urážet při každém dotazu

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#127 Příspěvek od ok1hga »

no jo, ale nejdřív to udělej, odzkoušej a až sem dáš výsledek zkoušky, můžeš se ptát dál . . .
jiný postup, tebou "upravený" postup, mě potom dovádí k těm ostrým reakcím . . .

Uživatelský avatar
jimihendrix
Příspěvky: 63
Registrován: 07 bře 2013, 01:00

#128 Příspěvek od jimihendrix »

Okey, dám vědět

Uživatelský avatar
mmjuz
Příspěvky: 217
Registrován: 16 bře 2009, 01:00

#129 Příspěvek od mmjuz »

Poslyš, seš si jistý, že všechny lampy v placce jsou OK? Spíš než na předzesilovač bych se zaměřil na koncový stupeň. Ten u těchto zesilovačů má dominantní vliv na zkreslení. Jsou ty koncové EL34 zdravé? Jak jsi na tom impednačně? Co to převodové trafo? Je to tovární krabička s uchem jak žehlička, nebo nějaký domácí motanec? Jedeš do určené zátěže? Když ten aparát hraje ač nekreslí, máš pocit, že s to bedýnkou hraje tak nějak standartně nahlas, nebo to vůbec nemá šťávu? Cca 20W s průměrně citlivou bedýnkou už docela dost hlučí. Nevěřím tomu, že by soudruzi dokázali udělat tak skvělý výstupák, že by Ti při plném vybuzení konec vůbec nekreslil. Jeden z kamarádů sice na placku hrával, ale to už je dobrých dvacet let, nepamatuji si, co vše tam měl připojené.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#130 Příspěvek od ok1hga »

tohle už máme všechno za sebou,
nevymejšlej a nech ho pracovat . . .
Naposledy upravil(a) ok1hga dne 10 dub 2013, 19:47, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mmjuz
Příspěvky: 217
Registrován: 16 bře 2009, 01:00

#131 Příspěvek od mmjuz »

Aha. A na čem že zrovna pracuje?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#132 Příspěvek od ok1hga »

přečti si tři stránky dozadu . . .

Uživatelský avatar
mmjuz
Příspěvky: 217
Registrován: 16 bře 2009, 01:00

#133 Příspěvek od mmjuz »

To bych zase mohl umřít smíchy. Např. rada k vestavbě aktivních třípásmových korekcí s IO je pozoruhodná. Nebo pak kauza "snímače"...

Pokud máš tříkanálový zesilovač a všechny tři kanály se chovají stejně podivně a nejdou vybudit, je dost na bíledni hledat chybu dál. Ale vy to, kluci, společnými silami zvládnete. Věřím Vám.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#134 Příspěvek od ok1hga »

tak víš co,
zkus chvíli radit ty . . .
a přesvědčit ho . . .

. . . a nebo toho nech !

Uživatelský avatar
jimihendrix
Příspěvky: 63
Registrován: 07 bře 2013, 01:00

#135 Příspěvek od jimihendrix »

Výkon to má - dělám to doma, a když to vpustím do mikrofonního vstupu a dám volume tak na 1; 1,5, tak to hraje slušně nahlas že už neslyšim drnkání do strun ale pouze zesík. To vybuzení bych bral, všechny vstupy krom mikrofoního jsou nějakým způsobem zeslabené, a ty mikrofonní sou zas dělaný pro mikrofon, takže by ty kreslit taky neměly. Zvuk už jsem našel předtím, jen sem chtěl vědět, jestli se to nedá udělat jinak abych to nemusel hnát třema preampama. Ten gramo vstup sem nevyzkoušel, ale o víkendu se do toho pustím a pak dám report, jestli to udělá, to co sem chtěl. Případně se vrátím zpět k tomu, co jsem chtěl udělat původně. Akorád sem přišel na jednu věc včera -> Píchnu kytaru do EeFka - ta vybudí elektronku za přepínačem (E3a; E4a) ,ale když to pustím na plno a nechám tu elektronku vybudit co to dá, tak při hře to jemně vypadává - vždycky při útlumu strun rukou...když stáhnu hlasitost a tu elektronku vybudím méně, problém odpadá. Nemůže to být těmi vadnými kondíky, jak jsem psal ? Nebo elka ? Nebo je to normální jev ?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“