Panasonic NV-HV51 - prskání v nahrávce

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Atsor67
Příspěvky: 3
Registrován: 02 dub 2013, 02:00

Panasonic NV-HV51 - prskání v nahrávce

#1 Příspěvek od Atsor67 »

Může mi prosím někdo poradit. Mám video Panasonic NV-HV51 a při přehrávání nově nahraných záznamů začalo prskat v pravém kanálu. Nejprve to dělalo jen při rychlosti EP a teď už i LP a SP. Zajímavé je, že na některých kazetách více, na některých méně. A postupně s časem se zdá čím dál silnější. Myslel jsem, že to je třeba stářím a opotřebováním kazety, ale třeba ta nejstarší to nedělá skoro vůbec. Při přehrávání starších záznamů je zvuk v pořádku. V elektronice to asi nebude, to by to prskání bylo na všech kazetách stejně, nebo ne? Děkuji za Vaše případné názory a rady.

Uživatelský avatar
Ralph
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00

#2 Příspěvek od Ralph »

Jedná se o opotřebení rotačního bubnu s hlavami.Setkávám se s tím čím dal častěji,v nových videiich jsou hlavy měkké jak bláto,nejsou tvrzené a jsou za chvíli na vyhození,projevuje se to ve zvuku praskáním,časem vypadáváním zvuku a poruchy v obrazu.

Uživatelský avatar
Atsor67
Příspěvky: 3
Registrován: 02 dub 2013, 02:00

#3 Příspěvek od Atsor67 »

Takže je teda možné, že to u některé kazety zatím nedělá vůbec?

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od durkovic »

v starších nahrávkach (keď bolo video nové/zánovné) sa to zrejme prejavovať ani nebude pretože záznam bol vykonaný v dobe keď boli hlavy na VOH ešte v poriadku. Terajšie záznamy na kazetách už môžu byť vytvorené s chybami z dôvodu opotrebovaných "Hi-Fi" hláv na VOH. Rovnaký prípad som mal na videu LG, vek 6 rokov. menil som VOH. u starých strojov sa pri skoro dennom používaní videa tieto problémy začali prejavovať po 15 a viac rokoch, ale to bola doba keď ešte názov spotrebná elektronika až tak neplatil :roll: . takže ak je bubon s hlavami vyčistený a prítlačná kladka v poriadku a problémy pretrvávajú tak to bude asi tak ako naznačil aj Ralph - opotrebované hlavy na rotačnom bubne. (valec obrazových hláv- VOH).

Uživatelský avatar
PavelN
Příspěvky: 274
Registrován: 13 bře 2008, 01:00
Bydliště: Nový Bydžov

#5 Příspěvek od PavelN »

Na aswu cca 1400,- bez dph

Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#6 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

a je taky možné že zvuk té starší kazety byl nahrán na podélnou zvukovou stopu a tam se ty chyby neprojeví...

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od durkovic »

to je síce pravda ale prepnutie videa do NORMAL (mono) stopy je dosť počuteľné. Zrejme sa jedná o staršie videokazety a staršie nahrávky vykonané na tomto videu. ktorý automaticky nahráva do HiFi stôp. Prípadne origo kazety z predajní ktoré sú tiež v Hi-Fine.

u starších strojov sa dali HiFi stopy umlačať úplne, stiahli sa na 0 regulátory REC LEVEL a vypol sa obvod ALC a teda sa do Hi-Fi stôp nič nenahralo. Zvuk bol len v Mono stope.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

to Atsor67: než předěláš celou mašinu, tak bych měl otázku. Zkoušel jsi to i na jiném stroji ? Myslím tu novou nahrávku, případně i starou.

Uživatelský avatar
Ion
Příspěvky: 8
Registrován: 18 srp 2011, 02:00

#9 Příspěvek od Ion »

Pokud jedou staré nahrávky a orig.videokazety OK,vypadá to na videohlavy,resp hlavy pro záznam/reprodukci HiFi zvuku (drum VXP2170).
Zpravidla pokud nepomůže vyčištění,nastavení páskové dráhy - kontrola RF signálu REC/PLAY je to buď na výměnu - otázka ceny - nebo zkusit,zda je stejně slabý záznam na SPi LP - zpravidla je to na každou rychlost jiné.
Nebo jen při přehrávání přepnout na mono zvuk a nechat stroj dožít...

Uživatelský avatar
Atsor67
Příspěvky: 3
Registrován: 02 dub 2013, 02:00

#10 Příspěvek od Atsor67 »

Možná jsem to nenapsal dost jasně, ale divné je právě to, že některé nahrávky pořízené nyní hrají normálně. A to většinou na kazetách kratších než 240. Na jiném přístroji jsem nezkoušel. Když přepnu na mono, tak hraje čistě. Existuje nějaký postup, který bych zvládl na seřízení té páskové dráhy. Už mi taky bylo řečeno, že by to mohlo pomoct.

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od durkovic »

ak niektoré teraz nahrané kazety E240 sú prehrávané s chybami a niektoré teraz nahrané kazety E 180 E120 a menej sú prehrávané OK tak by som to videl na zlý posuv pásku po capstane, teda že pás roluje hore a dolu. ak je prítlačná kladka OK môže krčenie mierne rolovanie pásky po capstane spôsobovať nadmerný ťah pásku a vtedy je vhodné vyčistiť prevíjaciu spojku a ľavý unášač teda styčné plochy regulátory ťahu pásku (tzv ľavá brzda).

E240tky sú náchylnejšie na mechanické namáhanie pretože sú už dosť tenké a vyžadujú dobrý stav mechaniky videa.

E180 a menej majú hrúbku pásu o niečo väčšiu takže s prípadnými odchýlkami v zmene ťahu pásku sa nemusí prejaviť na rolovaní pásku po capstane.

Uživatelský avatar
svatalo
Příspěvky: 18
Registrován: 14 dub 2013, 02:00

#12 Příspěvek od svatalo »

Obdobný problém jsem měl u videa zn. Thomson. Byla vadná přítlačná kladka.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “