Prenos souboru z pc do mobilu nexus 4 pres BT

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Prenos souboru z pc do mobilu nexus 4 pres BT

#1 Příspěvek od robo »

Ahoj vsem. Koupil jsem si Nexus 4. A resim prenos souboru pres BT. Telefon se da spojit i kabelem ci pres WIFI. To vim a neresim. Doted jsem prenos do mobilu HTC Evo z pc delal tak ze jsem mysakem, prave tl. klikl na soubor a dal odeslat pres BT. V nasledujicim okne jsem vybral sparovane HTC Evo. V telefonu jsme potvrdil prijem a bylo hotovo. Tenhle postup mi ale na nexusu nefunguje. JPG soubory jdou, ale apk ne. Da se to poresit prejmenovanim na jpg a v telefonu zase na apk. Ale to taky neni to prave. Nemuze za to nejaka ochrana DRM ? Ci ja se to jmenuje. testul jsem i aplikaci do telefonu, Bluetooth file transfer ale nejak jsem presne nepochopil ja na to. Kurna novy telefon a resim veci co na starsim fungovali paradne. OS WIN7, 64B. Android 4.2.2Dik

Uživatelský avatar
Philip_Fry
Příspěvky: 1538
Registrován: 01 zář 2010, 02:00
Bydliště: Trutnov

#2 Příspěvek od Philip_Fry »

No a není to nějaký způsob obrany Androidu proti instalacím z jiných, než ověřených zdrojů...? V menu se to dá povolit. Já do telefonu láduju vše po kabelu, s BT nemám zkušenost.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

Nezname zdroje mam povoleny. Po kabelu to funguje v poradku. jen to BT me stve. V telefonu mam u pripojeneho pc nahlavni soupravu. Nic o prenosu souboru.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#4 Příspěvek od p32 »

Musíš mít ty neznámé zdroje povoleny.

Uživatelský avatar
JiGol
Příspěvky: 5
Registrován: 16 lis 2010, 01:00

#5 Příspěvek od JiGol »

Zkus v menu nastavení BT viditelnost zařízení, vyhledat nová zařízení a spárovat.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#6 Příspěvek od vladodyno »

Nemá slot na pameťovú kartu.

Zrejme to bude také isté ako u môjho HTC bez pametovej karty cez modrý zub do zariadenia nic nepretlaćíš. :-(

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od robo »

Ano pametovou kartu nemam. Kdyz ale do N4 neco natlacim kabelem, tak to jde. Proc ale ne pres BT ? Vcera jsem zjistil dalsi zvlastnost androidu 4.2.2 Na HTC evo kde je 4.0.1 jsem k expotrovani nainstalovane aplikace do pc pouzival MyPhoneExplorer. Pres nej jsem vytvoril zalohu nainstalovanych aplikaci do notasu. Stejny postup jsem zvolil i u Nexus4. Vse fungovalo do chvile kdy se aplikace meli ulozit do notasu. Zahlasilo to ze je nejde ulozit do pc kvuli autorskym pravum. A smitec.
A jeste jedna zaludnost u androidu 4.2.2 Mel jsem v HTC evo app ktera mi ve 23.30 vypnula GSM. Neboli prepla telefon do rezimu letadlo. V 4.2.2 uz ma tato i jina aplikace smulu. Protoze Google zrusil pristup aplikaci k prepinaci Letadlo. Takze nez jdu spat tak musim manualne vypnout GSM a nebo si nechat u hlavy, na nocnim stolku, telefon se zapnutou GSM. Tohle omezeni taky nejak nechapu. Pomuze pouze root. Co bude v androidu v 5, jaka omezeni, uz ted se desim. Co mi Google dovoli.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“