Bojler - teplá voda teče jen při nahřívání bojleru???

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#16 Příspěvek od kovar »

Souhlasím s "tomasjedno" :) Před léty jsem zažil podobnou událost.Byl to malý boiler cca 60lt.Shodou okolností se zablokoval pojistný ventil,provozní termostat a propálila se tepelná ochrana!Byla klika že potrubí bylo z plastu!Všechno vylítalo ze zdi jako prd.Být ty trubky ze železa tak je po nájemnících.
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#17 Příspěvek od tomasjedno »

Jodr píše: Napsal jsem plyn obecně...
Ještě dodatek: zajímalo by mě, jak do toho boileru nacpeš víc vzduchu, než kolik se do něj vejde při atmosférickém tlaku.
Pokud ho tam nenacpeš víc, tak ho taky nemůže víc vyfouknout při protržení pláště. Takže výron nějakých 0,16 m³ vzduchu navíc v koupelně o objemu 10 m³, to nevypadá na moc dramatické efekty. Možná tak vysklené okno :lol:


Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

To já nesouhlasím , přehřátá a sytá pára jedno nejest . Také se přikláním k vadné odvodní trubce , zvláště jedná-li se o Dražice . Tam to mají coby konstrukční chybu i s použitým termostatem . No je třeba prodávat ... Boiler se dá opravit . Prodává se pozink ocelová trubka s vnějším průměrem co má vnitřek výtok . Je tam natěsno , lehce se odměřený kus přes prkénko natluče dovnitř a je vyděláno . Na dva takto upravené boilery jedeme u mne i u tchána . To je jeho vynález .

Uživatelský avatar
medulin
Příspěvky: 471
Registrován: 10 črc 2009, 02:00
Bydliště: Evropská unie

#20 Příspěvek od medulin »

jj, také jsme to tak provizorně opravili. Jenže narušuje to stratifikaci vody, protože teplá voda potom proudí v kovové trubce přes studenou část bojleru. Původní trubka byla plastová, ta se úplně rozsypala a její zbytky leželi na dně. A ta plastová trubka neměla takový přenos tepla jak kovová po opravě. Celý návrh tohoto bojleru je na ... Otvor pro odvod teplé vody měl být v bojleru nahoře a případná trubka dolů, měla být mimo nádrž třeba v izolaci.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#21 Příspěvek od BOBOBO »

To trochu přeháníš , boilery měly tuto trubku takto normálně a nic se nedělo . Zase se nesmí blbnout . Teplo zůstane zase jen v boileru .

Uživatelský avatar
Vally
Příspěvky: 4
Registrován: 23 bře 2013, 01:00

#22 Příspěvek od Vally »

Zkontroloval jsem ještě jednou zapojení teplé a studené vody a je to v pořádku.
Teď mám zapojený vedle ten druhý bojler a ten funguje naprosto bez problémů.
Jo, jo určitě dám vědět, jak to dopadlo. Vrhnu se na to zítra.

Uživatelský avatar
Vally
Příspěvky: 4
Registrován: 23 bře 2013, 01:00

#23 Příspěvek od Vally »

Takže bylo to tou trubkou na odvod teplé vody. Též se rozsypala na tisíc kousků po celém bojleru. Zbyl tam jen 10 cm kousek.
Voda v bojleru se sice v horní části nahřála, ale ve spodní části protékála studená rovnou do vývodu teplé. V případě, že bylo seplé HDO, tak to asi fungovalo jako průtokáč a spirála tak ohřívala i vodu ve spodní části a tekla teplá.
Po výměně té plastové trubky funguje bojler bez problémů.

Díky všem.

J.V.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“