Doplnění otázek

Základní principy, funkce, rovnice, zapojení - t.j. vše, co byste měli vědět, než se pustíte do praktické realizace elektronického zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Fredy00
Příspěvky: 323
Registrován: 13 bře 2013, 01:00

Doplnění otázek

#1 Příspěvek od Fredy00 »

Ahoj, zase sem si tři hodiny četl, a jsou otázky, na které jsem nenašel odpovědi.

Jo je závit nakrátko, co je tranfo v režimu nakrátko? To sem nikde nenašel, k čemu to je.

A proč se přístroje magnetoelektrické soustavy, i přes svou vysokou odolnost proti cizím magnetickým polím a všestranost (mám to dobře) při zapojení s usměrnovačem (čili Grätzovým můstkem) dávají dorpsotřed toho můstku?

Prostě mám čtyři diody, a uvnitř toho čtverce měřák... člověk by logicky čekal, že nejdřív je ejden blok, co to usměrní, a pak tepvre bude měřák, ne to takle napatlat do sebe.


Díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »


Uživatelský avatar
yakl
Příspěvky: 436
Registrován: 14 dub 2005, 02:00

#3 Příspěvek od yakl »

Umiestnenie meráka vo vnútri usmerňovača v schéme je zvyk, ktorý nič nemení na jeho skutočnom elektrickom zapojení ani na funkcii. Mohol by ten merák byť umiestnený aj v druhom konci schémy a vývody k nemu by mohli byť dvakrát opásané okolo celého zapojenia, ale bolo by to krajšie nakreslené?

Uživatelský avatar
Fredy00
Příspěvky: 323
Registrován: 13 bře 2013, 01:00

#4 Příspěvek od Fredy00 »

Děkuju oboum za tipy.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Teorie“