AIWA NSX-SZ107

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

AIWA NSX-SZ107

#1 Příspěvek od bootwin »

Dobry den mam tady starsi vez znacky AIWA NSX-SZ107 a doposud makala normalne a ted o vanocich nejde. Jednoduse displej sviti a funkce tlacitek reagujou a i radio se naladi z kabelu,ale zadny zvuk neni slyset a ani na sluchatkach.Mohl by me nekdo poradit na co se podivat?Sundal jsem postranni kryty a kondiky nevypadaj jako spatne.Diky

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od cabernet »

Pri minimalnych skusenostiach by si mohol blizsie identifikovat zavadu. Mozno by som zacal od koncoveho zosilnovaca.

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#3 Příspěvek od bootwin »

No myslim tim,ze zvuk z repra bezel bez problemu a ted neni slyset zjola nic a ani zapraskani nebo neco.Taky me napadlo,ze zesilovac,ba nejaky tranzistor

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od durkovic »

Bez základných znalostí aspoň merania napätí a vizuálnej identifikácie jednotlivých blokov v danom prístroji si ťažko sám poradíš s opravou tejto veže, môže to byť prkotina alebo rozsiahlejšia porucha. Radu typu vymeň súčiastku "XY" tu asi nedostaneš pretože u každej veže sú príčiny podobnej poruchy rôzne, čo vyplýva zo zapojenia obvodov a zložitosti systému. takže radšej by som to šupol do servisu a nechal si to za nejaký peniaz opraviť, teda pokiaľ veža roky dobre slúžila. alebo to niekomu podaruj a kúp si niečo nové.

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#5 Příspěvek od bootwin »

nasel jsem divnej kondenzator,je vyteklej nebo je to lepidlo,jinde na desce lepidlo neni,jen u tohodle kondiku
Přílohy
IMAG0124.jpg
foto kondik
(48.54 KiB) Staženo 102 x

Uživatelský avatar
cabernet
Příspěvky: 2775
Registrován: 26 lis 2005, 01:00

#6 Příspěvek od cabernet »

Lepidlo.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Habesan »

Doporučuju příležitostně obětovat nějaký elyt, propíchnout ho a podívat se, co z něj teče...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#8 Příspěvek od bootwin »

Tak jsem vez rozbehal a jede, vymena tranzistoru Q009 a vez hraje. Chci se jen zeptat, prestali hrat oba kazetaky a jak jsem koukal tak jsou volne gumicky. Jak mam zjistit rozmery? Abych nekoupil moc male nebo velke. Diky

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#9 Příspěvek od vasekpetr1 »

Stáhl bych si od táni servisní manuál a tam je určitě uveden typ i rozměr řemínků.
Postup stahování z www.elektrotanya.com je zde několikrát uveden, ale kdybys nevěděl, tak dole se v textu po čase objeví nápis: Get manual a přes něj soubor stáhneš. Někomu nejde stahovat přes IE (třeba mně), tak stahuji přes ohnivou lišku. Stáhnout můžeš 2 soubory denně.

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#10 Příspěvek od bootwin »

Tak jsem stahl manual,ale nikde jsem se nedocetl jaky rozmery tam patri

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#11 Příspěvek od kokun »

bootwin píše:nasel jsem divnej kondenzator,je vyteklej nebo je to lepidlo,jinde na desce lepidlo neni,jen u tohodle kondiku
A jsi přesvědčený, že se skutečně jedná o kondenzátor? Já tedy až tak moc ne.

Kdybys to býval lépe vyfotil (a navíc ještě "z ponorky a při kalné vodě") a i s jeho pozičním číslem, tak bychom hned věděli, jestli je to tedy kond, anebo ne.
Hned vedle něj je totiž ellyt s poz. číslem C022 - takže pokud by se skutečně jednalo o kond, tak by u něj bylo rovněž nějaké podobné číslo: Cxxx.
Já si ale myslím, jestli to není náhodou spíše relátko (sch., ani sm jsem ale nestahoval a nečuměl do něj!) - jen mně tak připadá. A připadá mně rovněž jako trošku "připečené" (nikoliv "vytečený, či lepidlo").
Pak by to trošku měnilo situaci - taky by se spálený trand mohl opakovat (a bohužel, třeba taky ještě něco navíc) :cry: :nevim:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
bootwin
Příspěvky: 301
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zdar nad Sazavou

#12 Příspěvek od bootwin »

Uz jsem tu psal,že věž už běží,ale ptám se na gumičky ke kazetáku,už jsou vytahaný a potřebuji je vyměnit,ale v servisním manuálu jsem se nedočetl rozměry .Díky

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#13 Příspěvek od vasekpetr1 »

V tom manuálu, který jsi si stáhl je napsáno, že servisní manuál pro CD mechaniku a kazetové mechaniky je v manuálu tuším s označením s koncovkou 100. Je to hned na první straně pod nadpisem. Já teď nemám možnost ty manuály stáhnout, tak pokud ti to jde, tak si ho stáhni. V tom druhém manuálu rozměry řemínků nebudou, ale bude tam typ řemínku (hledej v seznamu komponentů "Belt"). Na googlu pak určitě objevíš dle typu řemínku i jeho rozměry (dokonce by se to dalo dohledat i zde v bastlírně - byl zde soubor s rozměry nejpoužívanějších řemínků).

P.S. takže dle manuálu pro NSX-SZ100, ve kterém je daná kazetová mechanika, je typ řemínku popsán jako: 8Z-ZM2-216-010 (pozice 50 na výkrese). Rozměry se mi zatím nepodařilo zjistit. Ale zkus napsat mail do TS nova, tam mají dost velký výběr a třeba jej podle použití pro NSX-SZ100 poznají.

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#14 Příspěvek od vasilceral »

Tak Ti dík- vasekpetr1-taky hledám řemínky, ten kód je dobře ale musím počkat do zítra, pouze dvě stažení denně, a stahnout si zbytek a tak najdu rozměr řemínku. Opravdu je tam každá položka- a tak v altánu se bude šířit beat a jiná dobrá muzika.

Uživatelský avatar
vasilceral
Příspěvky: 380
Registrován: 09 led 2011, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#15 Příspěvek od vasilceral »

Vše tam bylo , jen u řemínku bez rozměru.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“