Elektrocentrála Güde GSE 2700, nedává napětí

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tot
Příspěvky: 18
Registrován: 04 pro 2007, 01:00

#16 Příspěvek od tot »

Ta černá tvrdá hmota jde docela dobře rozdělat ale musíš to nahřát nebo to vyzkoušet rozleptat v acetonu. mnoho úspěchů já jsem to dělal dva dny.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#17 Příspěvek od Atlan »

No nahrial som to zapalovacom zmekla ale len na tolko ze sa dala drobit zpalovacom... Dik idem vyskusat ten aceton... :) Ale nadejne to nevidim ....

Uživatelský avatar
tot
Příspěvky: 18
Registrován: 04 pro 2007, 01:00

#18 Příspěvek od tot »

No já jsem to nahříval hotairem, ale je pravda že to moc dobře nešlo. Já mám odpor rotoru 85ohmů ale mám menší výkon mám jen 2000W.

Uživatelský avatar
ogie
Příspěvky: 37
Registrován: 04 úno 2003, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od ogie »

Pánové prosím o pomocnou radu . Centrála 3KW šla v kuse asi 4 hodiny ( což se podle manuálu nesmí ,max.2 hodiny) Na výstupu místo 230V je asi 8V AC .

Pokud to vezmu od toho AVR modulu tak na vinutí mìøím
žlutá/žlutá asi 2 Ohmy ( v AVR je spínaná na buzení rotoru )
modra / hneda 0,2 Ohmu ( v AVR napájí ovládaní)
rotor má 70 ohmu

V AVR modulu byla podpálená katoda na diodì v mùstku u spínaného vinutí ,ale vzhledem k ostatnímu pájení na desce bych øekl, že to byl prostì studeòák z výroby. Potom jsem ještì mìnil spínací tranzistor mìl svod mezi kolektorem a emitorem 2K ohmy je tam D13009K vymìnil jsem za ST13009L. Jinak jsem tu destièku o 10 souèástkách prošel horem dolem a nic jiného tam K.O. nemùžu najít.

Pøi bìhu mi jde z napájecího vynutí 1,2V ze spínaného 1,5V na rotor potom 1,3V . Když odpojím rotor tak z AVR mìøím 3,5V . Už nevím kam dál. Zaèínám mít podezøení jestli není v háji to napájecí vinutí protože 1,2V pro strat se mi zdá málo. Nemìøil jste nìkdo ty hodnoty z vinutí pøi chodu bez AVR ...

Díky

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#20 Příspěvek od mi-ro »

Podle manuálu max 2hodiny chodu? Důvod? A pak? pauza a zase 2 hodiny? nepak definitivní konec :D
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
ogie
Příspěvky: 37
Registrován: 04 úno 2003, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od ogie »

V manuálu je psáno maximální délka chodu dvì hodiny ,pak ètyøi odpoèívat jedná se o hobby zaøízení ,které není urèeno k trvalému chodu :roll:

Uživatelský avatar
kaja260
Příspěvky: 3
Registrován: 24 črc 2013, 02:00

#22 Příspěvek od kaja260 »

ogie píše:Pánové prosím o pomocnou radu . Centrála 3KW šla v kuse asi 4 hodiny ( což se podle manuálu nesmí ,max.2 hodiny) Na výstupu místo 230V je asi 8V AC .

Pokud to vezmu od toho AVR modulu tak na vinutí měřím
žlutá/žlutá asi 2 Ohmy ( v AVR je spínaná na buzení rotoru )
modra / hneda 0,2 Ohmu ( v AVR napájí ovládaní)
rotor má 70 ohmu

V AVR modulu byla podpálená katoda na diodě v můstku u spínaného vinutí ,ale vzhledem k ostatnímu pájení na desce bych řekl, že to byl prostě studeňák z výroby. Potom jsem ještě měnil spínací tranzistor měl svod mezi kolektorem a emitorem 2K ohmy je tam D13009K vyměnil jsem za ST13009L. Jinak jsem tu destičku o 10 součástkách prošel horem dolem a nic jiného tam K.O. nemůžu najít.

Při běhu mi jde z napájecího vynutí 1,2V ze spínaného 1,5V na rotor potom 1,3V . Když odpojím rotor tak z AVR měřím 3,5V . Už nevím kam dál. Začínám mít podezření jestli není v háji to napájecí vinutí protože 1,2V pro strat se mi zdá málo. Neměřil jste někdo ty hodnoty z vinutí při chodu bez AVR ...

Díky
Ahoj ja mam taký istý problém ako vy ale ja mam 7000W EC a nameral som tiez take iste hodnoty na vinuti akurat že ja nemam ziadne napätie v AVR napajani ovladania a na budiacom vinuti su 3V rotor ma 77ohmov.
Doska AVR vypada ze je dobra no neviem to na 100% ale mam tiez podozrenie na vinutie na statore. Mal takyto problem už niekto a vyriešil ho?? Za rady vopred Dakujem

Uživatelský avatar
tot
Příspěvky: 18
Registrován: 04 pro 2007, 01:00

#23 Příspěvek od tot »

Nevím proč by měla ec 4hodiny odpočívat. Já mám ec Güde 2700 a jede 12hodin v kuse a není problém.
žlutá/žlutá 2Ohmy - OK
modrá/hnědá 0,2 ohmu - OK
Nejsem si jistý s rotorem já mám 50ohmů, ale to může být menší vatáží.
spínání AVR cca 15V.
Napětí na rotoru se mění v závislosti na zátěži od 13V do 20V.
Někdy se stane, že se musí rotor znovu nabudit zkusil bych ho nabudit externě třeba 12V baterií jak se to bude chovat.

Uživatelský avatar
tot
Příspěvky: 18
Registrován: 04 pro 2007, 01:00

#24 Příspěvek od tot »

Nevím proč by měla ec 4hodiny odpočívat. Já mám ec Güde 2700 a jede 12hodin v kuse a není problém.
žlutá/žlutá 2Ohmy - OK
modrá/hnědá 0,2 ohmu - OK
Nejsem si jistý s rotorem já mám 50ohmů, ale to může být menší vatáží.
spínání AVR cca 15V.
Napětí na rotoru se mění v závislosti na zátěži od 13V do 20V.
Někdy se stane, že se musí rotor znovu nabudit zkusil bych ho nabudit externě třeba 12V baterií jak se to bude chovat.

Uživatelský avatar
ogie
Příspěvky: 37
Registrován: 04 úno 2003, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#25 Příspěvek od ogie »

To taky nevím proè má omezený chod ale je to psáno v návodu ..výrobce se holt jistí ..

Když pøipojím rotor na zdroj tak zaène vyrábìt pøi 15V DC asi 110 AC . Mìl jsem odpojený AVR od rotoru tak ,že na výstupu jsem mìl na prázdno 3,5V když jsem postupnì zaèal pøidávat napìtí na rotoru výstup z AVR šel taky nahoru nìkde od 3V ten výstup z AVR mám prostì mìkký . Už to asi vzdám a objednám novou desku , tìch deset souèástek už mám promìøených snad 10x a nevím .. V mém AVR je operaèní zesilovaè ten taky chodí ale zøejmì mi tam nìco pùjde do svodu a už ty hodnoty na OZ nejsou v normì ..nebo nevím :?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#26 Příspěvek od BOBOBO »

Zdar , kdyby jsi tu starou desku vyhazoval , mohl by jsi mi ji nechat na pokusy ? bobobo

Uživatelský avatar
ogie
Příspěvky: 37
Registrován: 04 úno 2003, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#27 Příspěvek od ogie »

To by snad nemìl být problém pokud jí nebude chtít majitel centrály.. nová deska už je na cestì i s poštou za 320 Kè tak jsem zvìdav...

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#28 Příspěvek od Atlan »

Odkial si objednaval?

Uživatelský avatar
ogie
Příspěvky: 37
Registrován: 04 úno 2003, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#29 Příspěvek od ogie »

Nakonec pøímo èína z ebay ..

Uživatelský avatar
kaja260
Příspěvky: 3
Registrován: 24 črc 2013, 02:00

#30 Příspěvek od kaja260 »

Dobry den po vymene modulu AVR6.5KW začal generator fungovat.
Dakujem za rady s pozdravom Kaja

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“