PANASONIC záhada?

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

PANASONIC záhada?

#1 Příspěvek od ivan116 »

Zdravím
Pomôže mi niekto rozlúsknuť pre mňa záhadný jav?
Včera po obede mi zákazník priviezol do servisu plazmu menovanej značky,že mu nejde spustiť. Pred tým ako som sa pustil do rozoberania, že skúsim .Trochu dlhšie trvalo kým zareagoval na DO ale nakoniec nabehol a hraje bez problémov.Viem nič neobvykle ,ale to čo si neviem vysvetliť pokračovalo dnes ráno, keď mi ráno volal kamarát že ma v krčme dva tv (lcd a plazmu) a oba sa mu včera v priebehu dňa pokazili .Ešte to nekončí, doteraz mi doniesli ďalšie tri, a všetky s tou istou závadou,či lepšie povedané záhadou -nabehli a hrajú.
Pozeral som na nete či nebola nejaká slnečná erupcia, alebo že by do Bratislavy dorazila Texaská tlaková vlna :evil:

Uživatelský avatar
mkat
Příspěvky: 615
Registrován: 22 čer 2009, 02:00
Bydliště: tisovec

#2 Příspěvek od mkat »

V servise maš asi dobru energiu ,pri ktorej všetko funguje ako ma. :D
Nemohol by byť na vine rozvod napätia?Možno mali v zasuvke viac ,alebo menej voltikov.Asi najvhodnejšie vysvetlenie.Skôr ako UFO-ni. :oops:
Ved tam nemôže byť veľká chyba,včera to ešte perfektne fungovalo!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Nejaky automaticky upgrade firmware?

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#4 Příspěvek od Mysteri »

Alebo bol iba nejaký zákmit /prípadne mžikový výpadok/ siete a niektoré kusy to jednoducho nezvládli. Zákoš, ktorý pozná povel ON-OFF iba cez diaľkové...Sa mi stávalo aj pri CRT a radšej som to riešil priamo pokynmi cez Bellov prístroj :wink:

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#5 Příspěvek od ivan116 »

A stalo sa to len v mojom okolí???
Nemal som včera čas sa tomu viac venovať, ma napadlo, tak ako spomína rnbw ,ale tie televízory sú spojene zo svetom len cez koaxial. A keď sa to naozaj udialo len v mojom okolí ,tak neviem či pomôže aktualizácia firmware
ale vyskúšam aj túto možnosť.

Uživatelský avatar
patex
Příspěvky: 53
Registrován: 24 led 2005, 01:00
Bydliště: Trnavský kraj

#6 Příspěvek od patex »

Jednu dobu keď som opravoval CRT tak sa stávalo že v jednom období mi prišli aj 3kusy TV s odpálením Pozistorom.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

A co nějaký domrvený "data" v nějakým digitálu (DVB-T, nebo podobný) a ty telky to takhle kouslo.. (dneska je vše řízený procesorem..) Podobně, jako když se mi párkrát sekl set-top box, když byla nějaká rušivá špička. Na obrazovce byly náhodné kostičky a STB jsem musel na chvíli odpojit od napájení, aby se umoudřil.. A udělaly to dva STB v domácnosti ve stejnou dobu a to několikrát..

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#8 Příspěvek od ivan116 »

Presne tak ako hovoríš ,je to v káblovke a to 57 kanál najviac na FILM+ ,aj keď som aktualizoval firmware na tých tv a prepol som na FILM+ tak sa to zablokovalo. A nepomohlo ani v nastaveniach zakázať aktualizácie. Tak som len pripomenul nech sa zďaleka vyhýbajú tejto stanici.
A schytalo to aj zopár LG.

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#9 Příspěvek od oravan »

profici len to neni riešenie zakazat kanal určite je zavada niekde inde , zakaznik si plati za všetky signaly v kabli no teraz nech mudruje pan mudry PROFIK odkaz nepatri kolegom čo su seriozny

Uživatelský avatar
ivan116
Příspěvky: 307
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Bratislava IV

#10 Příspěvek od ivan116 »

oravan píše:profici len to neni riešenie zakazat kanal určite je zavada niekde inde , zakaznik si plati za všetky signaly v kabli no teraz nech mudruje pan mudry PROFIK odkaz nepatri kolegom čo su seriozny
Predstav si, že to bolo v danej situácii jedine riešenie ! , lebo tie programy ani na týchto tv nenabehli len zostali neovládatelné bez obrazu a zvuku.
Dva dni ku mne chodili z káblovky a hľadali príčinu ,nakoniec pomohlo keď resetli káblovku . Od vtedy je kľud.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#11 Příspěvek od Duvsan »

Mysteri píše:...a radšej som to riešil priamo pokynmi cez Bellov prístroj :wink:
http://sk.wikipedia.org/wiki/Alexander_Graham_Bell
Prepáčte OT.

Uživatelský avatar
frantacech
Příspěvky: 96
Registrován: 20 dub 2013, 02:00

#12 Příspěvek od frantacech »

parkrat do roka nam volaji zakaznici ze nejde zapnout pc.
obvykle po vytazeni ze site a zapojeni zase najedou. Nekdy se takhle zasekavaji i switche slusnych znacek.

Vidim to na problem v siti

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“