Aiwa cassete deck, rychle otvírá dvířka - VYŘEŠENO

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#16 Příspěvek od vladodyno »

Možno by sa dalo použiť lepidlo na hlodavcov.
Len v Česku ho asi nekúpite.

Obrázek

Uživatelský avatar
vestik
Příspěvky: 28
Registrován: 01 kvě 2013, 02:00

#17 Příspěvek od vestik »

:lol:
to bude asi na tej samej bázi.
Tuba by vystačila na takovej milion hydraulik :lol:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#18 Příspěvek od kokun »

vladodyno píše:Možno by sa dalo použiť lepidlo na hlodavcov.
To víš - a potom abych tahal z kazeťáku ještě i chcíplé myši.
Dost na tom, že jsem je (před lety) tahal z rádií (lampovek) a i z jedné lampové telky 8O :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#19 Příspěvek od MetalGod »

To nic, seškrabovals s hlavy valce Trabanta přiškvařenou myš v rozkladu, která "nádherně voněla"?
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
Mach3D
Příspěvky: 133
Registrován: 07 říj 2008, 02:00
Bydliště: Vysočina

#20 Příspěvek od Mach3D »

To nic, taky jsem jednou honil myš po koupelně, až zaběhla pod pračku, pustil jsem ždímání, že ji vyženu a jen to zachrastilo - dostala se mezi řemen a řemenici a bylo vymalováno, jo ten smrádek, když se pračka nahřála byl luxusní :twisted:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#21 Příspěvek od kokun »

To nic - jednou si mně zavolala stará paní, které jsem občas opravoval telku.
Dříve C110ST, později jí mladí koupili k 75. naroz. INSPIRU. Telku postavili na lednici.
No a právě pod tou lednicí jí chcípla myš, kterou předtím nějak pohryzl kocour, když si s ní pohrával. Tam už na ni nemohl.
Až byl ten smrad už nesnesitelný, tak si zavolala - koho jiného, televizáka - přeci on opravoval telku, která na té lednici stála 8O :lol: :lol:
Sry za OT.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#22 Příspěvek od MetalGod »

Jestli nevíte, co je smrad, jeďte na exkurzi do nějaký kafilérky. Třeba do tý, co je ve Věži u Humpolce, kolem níž denně jezdím a denně je mi z toho smradu na blití. Metál těm, co tam dělaj.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#23 Příspěvek od konosuke »

Jaká je ta Tvoje AIWA (typ) ? Moje oblíbená značka, firma tuším již neexistuje. Měl jsem v ruce AD-F 220, F 660, R 450 (dovoz ČSSR), R 460, R 470, F 910, poslední jmenovaná má dvířka kazetového prostoru ovládaná motoricky a poslední dobou neuzavírá, motor vrčí, neutáhne, co to jenom může být...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#24 Příspěvek od Eleman »

Řemínek?
Mám 470tku. Po výměně řemínků stále funkční.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#25 Příspěvek od konosuke »

Eleman píše:Řemínek?
Mám 470tku. Po výměně řemínků stále funkční.
Měl jsem dojem že pohyb dvířek je řešen jako půlkruh ozubený hřeben
a pastorek ale ten je navěky tak asi ten řemínek, k autopsii aparátu jsem se zatím neodvážil, jsem jenom mírně pokročilý kutil domácí.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#26 Příspěvek od Eleman »

Nevím přesně jak je to řešeno u 910. 470 má mechanické otvírání. Když ale sundáš kryt tak to uvidíš. Ale typoval bych to na prokluzující řemínek a mechanika zůstala v nějaké mezipoloze.
U 470 jsem měnil plochý i čtvercový (k počítadlu) řemínek, byly jak žvejkačka, stejně natahovací i lepkavý.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#27 Příspěvek od Eleman »

Na táně je servisní manuál k AD-F910, tak do něj když tak mrkni.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#28 Příspěvek od konosuke »

Tak možná lepkavá pryž řemínku, na chvíli pomůže izopropylšpiritus. Magnetofon je pravý veterán, pořízen AD 1992 v Dojčlandu. Zažil jsem s ním krásná léta, má vestavěný kalibrační generátor 400 / 10 000 Hz, z nepochopitelných důvodů nesmazává dokonale pásky (kazety) TDK SF (CrO₂) a zůstanou slyšitelné stopy starého záznamu. Tak leda mazací tlumivka použít se musí. Jo dík za odkaz.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#29 Příspěvek od Eleman »

konosuke píše:Tak možná lepkavá pryž řemínku, na chvíli pomůže izopropylšpiritus.
Nepomůže, řemínky jsou vytahaný, natahují se a vůbec nepruží, prostě žvýkačka. Ale už jsou vyměněný (ještě, že byly nějaký domácí zásoby) a deck zase šlape jak za mlada.

Edit: Sorry, asi jsem to blbě pochopil, každý asi mluvíme o svých řemínkách. :oops:
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
RomanoREPAIRS
Příspěvky: 611
Registrován: 08 led 2011, 01:00

#30 Příspěvek od RomanoREPAIRS »

AIWA skutečně bohužel neexistuje. Byla zakoupena firmou SONY a není to tak dávno řekl bych. Měl jsem rád hlavně jejich micro a mini systémy z pozdějších let (1995-2005).

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“