Jaká je životnost motoru sekačky?

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#31 Příspěvek od tatramacek »

Když už se tady nakousli ty strunovky Ergo tak mám dotaz. Z Kovošrotu jsem si dotáhl motorek - 350 Watt. Na první pohled jde na něm vidět,že s ním sekal někdo dost dlouho protože izolace cívek kotvy - taková ta bílá plastová nalisována na krajích plechů rotoru je lehce roztečená. Ale očistil jsem mu komutátor,dal mu starší ložiska,ventilátorek z mixéru Eta 0010 - měl jsem navíc jeden a světe div se - motorek jede. Je ale v provedení z manuálně vysunovací strunou. Co je k tomu potřeba,aby to bylo možno posunovat poloautomaticky nebo automaticky. .. Jaké díly popř ceny.

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#32 Příspěvek od Milan121 »

vyprdni se na automat,všichni moji zákazníci se postupně vraceji zpět na původní unašeč a civku.Přijde to asi na 220,-

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#33 Příspěvek od tatramacek »

mne to nebaví pořád ji vysunovat ručně. Seču půl minutky - struna uletí a já musím sekačku odpojit od sítě a vysunout strunu což mne zabere asi dvě minuty práce :(

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#34 Příspěvek od Milan121 »

tak máš asi jiný problém,na tom unašeči jsou dva otvory kterými prochází struna,v těch otvorech jsou zalisovány kovové vložky.Jsou vpořádku? nějsou v nich vymačkány drážky a ostré hrany? struna na 350W se poučívá 1,6 mm a na kvalitě struny taky záleží

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#35 Příspěvek od tatramacek »

Máš namysli unašeč - jakoby ten bílej ventilátor nalisován na hřídeli ? - já skočím do garáže a tu sekačku vyfotím - je to domácí výroba...
Foto zde : Unašeč : http://www.ukazto.com/img/1302807,000_03891.jpg
: motorek : http://www.ukazto.com/?img=1302815,000_03911.jpg
Nevím esi na tý fotce půjde něco vidět ale jak jsem si ten unašeč prohlížel - myslím ten co jsem vyfotil tak jsou tam vydřený drážky v těch kovových vložkách. OK. Zkusím jej vyměnit. Jaká by byla cena + cívka z náplní struny ?

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#36 Příspěvek od Milan121 »


Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#37 Příspěvek od tatramacek »

díky moooc .
Mno tak to teda čumím. Uhlíky za 29 korun za ks. To je perfektní cena. Myslím,že jsou to stejné kartáče - myslím HG 22 nebo HG 20,jako se dávají do starších vysavačů. Já kupuji pár ulíků za 85 korun s daní... Mno myslím že si nějaké dílce objednám. Ty kolečka na sekačku ALFA se dají použít i na sekačku RE-DIU 750 ? Proč si myslíš že manuální posuv struny u strunovky je lepší ?

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#38 Příspěvek od Milan121 »

Kolečka jsou jiné,jsou upevněna přímo na hřídelce a koukám že je nemám vůbec v nabídce,chybka.Mám dojem že stojí asi 130,-
Z uhlíků se moc neraduj,Slováci nějak přidražili,myslím že budou tak za 55,- teď nejsem na prodejně tak nevím kolik jich tanm ještě je.

Uživatelský avatar
pospisjak
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2009, 02:00
Bydliště: Blanensko

#39 Příspěvek od pospisjak »

Tak se poohlížím po nějaké čtyřkolé elektrické sekačce, ale jak to tak čtu, ty motory jsou sázka do loterie...
Je to celkem problém zjistit, co je v sekačce vůbec za typ motoru. Bosch rotak má teda komutátorový s převodem ozubeným řemenem, prý je slabinou ten převod...
tatramacek píše:Mno prave :D treba takova Bosch Rotak nevydrzi nic :D ale je to na ukor bezpecnosti...
Pak je něco jako "klasika", což asi bude asynchronní motor s pomocnou fází. Tady jsem se dočetl, že jsou náchylné na upečení (hlavně pomocného vinutí). A že jsou lepší motory se stíněným pólem, ale zase jen pro menší výkony.

Pak prý Viking by měl mít něco jako direct drive (?), neupřesněno u jakého typu.
Třeba u Stigy E40 a 44E http://www.stiga.cz/Combi-40-E píšou, "výbornou kvalitu sečení díky zpřevodování rychlosti nože"
Jaksi s tím nemám zkušenosti, tak nevím, jestli třeba něco určitě nebrat a nebo naopak, s elektrickou jsem nikdy nedělal.

Ze značek se dívám na Stiga, AL-KO, a z těch lepších na Dolmar, Viking (to už je trochu jiná liga, ale i cenově). Ale nevylučuju ani jiné značky.
Máte nějaký tip, záběr 37-45 cm do těch 5 tis?

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#40 Příspěvek od tatramacek »

Mam Alko Comfort 40E 1400W. S mulcovaci sadou.jiz tretim rokem a bez problemu. Nevyhodou asynchronnu je,ze v mizkyvh otackach - pri zatizeni - nemaj kroutak...
Laka mne ta silnejsi Bosch Rotak.. Sice si protirecim ale komutatorak se ds vybkrne regulovat :- D a pri mensim porostu mohu tocky snizit.. Klasicke sekacky maj 2800ot.. Rotak ma daleko vice takze tam ta rezerva bude... Pri poruye to jisti komutatorak s pracky a vetsi loziska remenoveho prevodu :-D
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
Drakoush
Příspěvky: 116
Registrován: 18 říj 2012, 02:00
Bydliště: Nitra, Slovensko

#41 Příspěvek od Drakoush »

Jirka píše:Prostě made in Itálie ...
O tomto silne pochybujem, tie modely sú také ochudobnené a podobajú sa na modely z tesca.
Poistky sa opravujú klincom, istič sa obíde prepojkou, ak všetko zlyháva je potrebné urobiť nanovo rozvody, pokiaľ možno od elektrární, kontrolka signalizujúca poruchu sa odpája... Závity sa režú vrtačkou.

Uživatelský avatar
pospisjak
Příspěvky: 212
Registrován: 10 dub 2009, 02:00
Bydliště: Blanensko

#42 Příspěvek od pospisjak »

tatramacek:
Co kolečka na tom Alku? Nejsou tam ložiska, nevydírají se? Co to plastové šasi, drží? Mulčování to zvládá?
Prý to má hliníkový nůž a rychle se tupí, je to pravda?
názory
Tadyborec píše, že upekl motor na Bosch rotak.

Vzhledem k tomu, že u nás s tím budou dělat hlavně ženské (my máme ještě veterána Tecumseh BVS 143), které asi mají horší "sluch" na motor, předpokládám, že bude kritické právě přetížení motoru.
A to by snad mohl komutátorák zvládnout líp, než klasika.

Uživatelský avatar
sis2
Příspěvky: 1155
Registrován: 07 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#43 Příspěvek od sis2 »

Komutátorový motor na sekačce Bosch je levný zmetek za drahý peníz!
Horní ložisko u komutátoru je uložené v plastu a jak se motor zahřívá, tak se tahem řemene nedostatečně dimenzované horní ložisko pomalu protavuje k jedné straně, až začne škrtat rotor o stator. Univerzální kurvítko - i při slušném zacházení a nepřetěžování (aby se motor moc nezahřál) vydrží dvě - tři sezóny a je na vyhození. A nějaký náhradní áhradní díl? Jedině celý motor za cca 1500 - no není to báječné???

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#44 Příspěvek od tatramacek »

To Alko mam treti sezonu a pohoda... Vcera sem ji do sroubku rozebral a motor poslal po tatikovi k vyfoukani od prachu.. Ze zacatku upadavala kolecka.. Vyresil sem to prisroubovanim matkou.. Jinak pohoda. Pri mulcovani jde poznat nizsi kroutici moment asynchronniho motoru.. Co se tyce toho Rotaku... Vyrabi ji skrz enormni kroutici moment motoru v nizkych tockach. Coz asynchronn upada. Tyto motory jsou male a vykonne mrdky.. Co se hreji. Prodlouzit jeji zivotnost se da jedinne pres regulaci.. A snizeni otacek pri nizsim porostu. Nenasel by nekdo s Vas na netu foto jak ten motor vypada.. Zajimalo by mne to.. Jestli ma i vubec nejake chlazeni
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#45 Příspěvek od _luky_ »

Ten Bosch rotak 34 mám asi měsíc doma. Z druhé ruky. Na webu se dá najít rozkreslení na jednotlivé díly. Až budu mít čas, podívám se, jak vypadá uvnitř a nafotím. Má za sebou dvě sezóny. U mě seká 200m2. Krouťák dobrej. Krtince to srovnalo :)

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“