LCD ECG 32LHD191PVR, naběhne a po chvilce se restartuje

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pafkatesar
Příspěvky: 34
Registrován: 03 kvě 2013, 02:00

LCD ECG 32LHD191PVR, naběhne a po chvilce se restartuje

#1 Příspěvek od Pafkatesar »

Zdravím potřeboval bych poradit kde hledat chybu, mam televizi ecg 32lhd 191pvr při zapnutí do zásuvky normálně naběhne a po chvilce se restartuje a to se pak opakuje čím dal častěji, a rychleji, žádný z kondenzátorů ve zdroji nebyl vadný, může to být třeba přetížením zdroje díky podsvícení? kde hledat chybu? když se televize restartne tak zároveň i napětí na zdroji padne na nulu

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#2 Příspěvek od Peterseal »

Premeraj, ci nemas niekde na vystupe nejaky skrat. Alebo vyber von zdroj, zataz ho rezistormi a hned vies, ci je vada v nom alebo v zbytku TV...

Uživatelský avatar
Pafkatesar
Příspěvky: 34
Registrován: 03 kvě 2013, 02:00

#3 Příspěvek od Pafkatesar »

Tak zdroj teď momentálně zatěžuji normálně elektronikou od televize, a druhou část která slouží k napájeni podsvicení což je 24 voltu, tak zatěžuji žárovkou což je spotřeba asi tak 100mA a zdroj bez problému drží a nepadá, a když napojím k podsvícení externí zdroj tak televize normalně funguje, ale odběr je 3A je to normalní proud pro 32 palcovou televizi? nebo je to dobrý a ve zdroji je hold něco načnutýho že ho vypíná hlídání přetížení?

Uživatelský avatar
Pafkatesar
Příspěvky: 34
Registrován: 03 kvě 2013, 02:00

#4 Příspěvek od Pafkatesar »

Navíc další problém že když ji teď zapojím vše jak mám tak už funguje jak má a nevypíná se ale záleží jak dlouho.nemáte někdo zkušenosti se stejným problémem a co nejčastěji odchází na zdroji když neudrží jmenovitou hodnotu napětí při odběru proudu 3 ampéry(vypíná) týk se to pouze napájení podsvícení a pak teda ještě záleží jestli ten proud není moc velkej.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od otakarv »

Možná jsi měl problém pouze v konektorech (přechodový odpor) :nevim: .
Já také jednou takto bádal nad LCD monitorem od zetě, několikrát jsem jej měl rozložený, proměřoval co se dalo, nic jsem nezjistil a monitor funguje už tuším 3 roky k zeťové spokojenosti.

Uživatelský avatar
Pafkatesar
Příspěvky: 34
Registrován: 03 kvě 2013, 02:00

#6 Příspěvek od Pafkatesar »

to si nemyslím protože ten konektor byl vyndanej a zasunutej snad dvacetkrát. prostě to už jde tak čekat jestli dobrý nebo ne :), jen mi jde teda o ten proud na to podsvícení jestli je normální 3 ampéry?, kvůli tomu abych když tak potom hledal problém ve zdroji a nebo v podsvícení.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

3A na 32" je při 24V v toleranci.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Pafkatesar
Příspěvky: 34
Registrován: 03 kvě 2013, 02:00

#8 Příspěvek od Pafkatesar »

tak už to začalo znovu ale začal jsem postupně měřit na výstupu napájení podsvícení směrem k trafičku a jak mile jsem se opřel o kontakt kostry konkretně na kondíku cy4 tak to začalo fungovat tento kondík spojuje nízko napěťovou část s vysokonapěťovou částí (primárem trafička) tak možna tento kondík slouží ke kostření rušivy střídavy složky tak asi na něm byl studeňák tak se kolem něho zvedalo rušivy napětí co vypínalo zdroj. může to bejt tak jak to píšu nebo opět nahoda?

Uživatelský avatar
Pafkatesar
Příspěvky: 34
Registrován: 03 kvě 2013, 02:00

#9 Příspěvek od Pafkatesar »

Tak bohužel ta moje teorie neplatí z důvodu toho když jsem to vyndal ze zdi a pak zkusil párkrát zapnout a vypnout a opět párkrát vytahnout ze zdi tak to dela opět to samé ale rozdíl je v tem že se tak desetkrát resetne a pak už to valí normálně kde bych dál mohl hledat chybu? někde v hlídání optočlenu ve zdroji pro tuhle část, nebo opět kondenzátory?

Uživatelský avatar
Pafkatesar
Příspěvky: 34
Registrován: 03 kvě 2013, 02:00

#10 Příspěvek od Pafkatesar »

tak sem zkoumal kolem kondezátoru na bázi tranzistoru který snímá hodnoty s optočlenu na týhle části zdroje na podsvícení dysleje, a měl hodnotu 250mikro misto 220 tak sem zkusil dát jinej a opět to šlape ať vypínam jak vypínam tak když to nahodím tak to jde. nejsem si ale jistej že třicet mikro by mělo vliv na rozhazování hlídaní napětí tyhle části

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od otakarv »

Máš možnost změřit ten kond na ESR? Možná že je problém v tomhle.

Uživatelský avatar
Pafkatesar
Příspěvky: 34
Registrován: 03 kvě 2013, 02:00

#12 Příspěvek od Pafkatesar »

sice vystudovanej slaboproudař sem ale tohle dělam jako koníček protože se člověk dozví aspoň něco novýho hned jak tu zkousečku na esr udělám tak ho na to frknu a napíšu jakej tam je rozdíl jestli to bylo opravdu ním nebo jsem o něco opět jen zavadil (studeňák) a za chvilku to na tem bude stejně :)

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od jezevec »

Za b) je správně.

Uživatelský avatar
Pafkatesar
Příspěvky: 34
Registrován: 03 kvě 2013, 02:00

#14 Příspěvek od Pafkatesar »

ano b bylo spravne :) vypekl me jeste hlavni kondenzator hned za usmernenim z privodu :) (hlavni filtracni) on sice mel kapacitu jak se ma ale ESR bylo spatny, asi teda, nemeril sem akorad rovnou ho vymenil.a bylo to cajk.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#15 Příspěvek od mi-ro »

Koukám, že neděláš zrovna EXPRES opravy když se k tomu vracíš skoro po roce. Ale i primární elyt bývá dost často na vině. Jeho stav se dá zjistit jediným změřením po zapnutí.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“