Svět se v ..... obrací

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

Svět se v ..... obrací

#1 Příspěvek od TAKJAN »

Svět se v prdel obrací.
Omlouvám se za toto nepěkné vyjádření, jak jinak mám ale reagovat na článek „Unijní úředníci stávkují kvůli platům a penzím“.

Úvodem jen pár čísel. V evropských strukturách pracuje na 55 000 lidí. Jejich platy a podmínky jsou zdrojem opakovaných polemik. Evropská komise musela například vyvracet tvrzení německého tisku, podle něhož přes 4000 evropských úředníků vydělává víc než kancléřka Angela Merkelová, tedy 21 000 eur (541 000 korun) měsíčně. Nejvyšší plat v institucích EU je podle komise 18 400 eur (zhruba 473 000 korun). Nejnižší asistentský plat je 2600 eur (zhruba 67 000 korun). Zaměstnanci institucí EU ale mají řadu příplatků, které jejich příjem značně zvyšují. Co je ovšem pro mne nejzajímavější, že z daných vyjádření vlastně nelze vyčíst kolik tito úředníci vůbec berou. Jakožto matematik se tedy vůbec divím, jak může někdo nadávat, že je mu snížen plat, když vlastně neexistuje základna, ze které je tento plat odvozen. Je mi to líto, ale nemohu tyto lidi litovat. Je naprosto zjevné, že jsou zcela odřezáni od reality. Připadá mi to již jako výsměch všem obyčejným pracujícím obyvatelům. To už by mohli klidně začít stávkovat i naši poslanci, vždyť jejich platy jsou o dost nižší než u zmiňovaných úředníků. Na stranu druhou by se možná v takovémto případě nic nestalo. Což mě vede k myšlence, co by se vlastně stalo, pokud by evropské instituce vůbec nebyly. Pocítili bychom to? A nebylo by to spíše pozitivní?

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#2 Příspěvek od janousek »


Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#3 Příspěvek od kovar »

Minulý týden jsem měl zajímavou debatu se svým kamarádem.Shodli jsme se na tom že práce dělníků je perfektně zmapovaná normovači. Stále se propouští více dělníků ,když vedení podniku zjistí podle norem,že na výrobu stačí méně lidí než dříve.Jenže kancelářská práce znormovaná vůbec není a tak lidí kteří tam sedí stále přibývá.Dříve stačila jedna účetní na firmu a dělala výplaty každý týden.Bylo to asi jednodušší účetnicví ale jak to mohla stíhat?Dnes je doba PC a oni nestíhají?Proč?Jen u nás ve fabrice je 7 úředníků na jednoho dělníka.Jak to může do budoucna dopadnout?
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#4 Příspěvek od konosuke »

Propouští se i úřednictvo, buďte v klidu. Jenomže kritériem ano-ne není výkonnost, kvalifikace, loajalita a co ja vím ale zcela jiné parametry (fyzické zejména, rozumíte, že) a hlavně: známý, příbuzný, rodinný příslušník, kolega ze studii a tak podobně. Je to dlouhodobě kontraproduktívní ale kdopak myslí půlrok - rok dopředu ? Lidí všech profesí je trvalý přebytek tak podle zákona nabídka versus poptávka cena pracovní síly klesá. Trh = živel, chaos, nesystémovost, to je můj názor.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Habesan »

kovar píše:je perfektně zmapovaná normovači.
A to jsou ti největší .....
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“