BM566A znova a zase

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

BM566A znova a zase

#1 Příspěvek od bertik »

Zdravím,syn mně přinesl se SD zmíněný přístroj. Nechal jsem ho asi dva dny v suchu a relativním teple odpočinout. Dnes jsem to už nevydržel a zkusil jsem ho zapnout. Pochopitelně nic. Vyndal jsem síťovou pojistku 630mA,samozřejmě v háji. Protože jsem neměl origo,dal jsem tam 1A. Po zapnutí se ledka rozsvítila,ale asi po pár sekundách začal jít od trafa lehkej čoudík. Okamžitě jsem to vypnul a jal se pátrat jak se do toho vlastně dostat. Protože jsem to nikdy nedělal,trvalo mi alespoň půl hodiny než jsem na to přišel. Protože jsem neměl schema,tak jsem toho musel nechat a šel jsem sem a schema už mám staženo. Myslím si,že tam bude někde docela pěknej šlusík, no snad se mi to podaří najít. Jenom se v tom musím nejdřív trochu orientovat. Kdyby nepršelo,byl bych ale raději na rybách nebo v hospůdce. Ta mi ale neuteče,mám novou hračku a musím se s ní poprat. Kdyby někdo měl podobnej problém,dejte prosím vědět,ať se s tím nemusím vztekat. Nemám na práci jenom tento,ale ještě tu C1-104ku. Tam je to trochu horší problém.

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#3 Příspěvek od bertik »

Tak to je krásná rada. Ale mně to nevadí,nejsem žádnej zelenáč v oboru,jenom už jsem docela starej a blbě vidím. Jedno ale už jsem stačil zjistit,trafo je v háji na sekundáru. Někde tady jsem si přečetl,že primár má asi kolem 14ohmů,což má i ten můj. Zítra začnu odpojovat sekundáry,pak zapnu a začnu postupně připínat jednotlivé větve. Někde se ta závada projeví. A třeba ještě to trafo bude chodit dál po nalezení zkratu. Dnes už na to nevidím. Ještě takovej dotázek,když jsem přístroj otočil nad stolem,vypadla žárovka 6.3V i s objímkou. Zaboha nemohu najít od kud. Vím,podle schematu by tam měly být dokonce dvěv emitoru KU611,jestly si to pamatuju dobře. Nasměrujte mně prosím,kde se nacházejí,tuším zradu někde tam,zřejmě vinutí pro 5V.

Uživatelský avatar
schrost
Příspěvky: 237
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Havířov

#4 Příspěvek od schrost »

4eský oscila měly podsvit rastrového plexi. dokonce se dala regulovat svítivost žárovek, poťák napravo od obrazovky. Takže hledej kolem díry pro stínítko. R..

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#5 Příspěvek od bertik »

Zdravím,to mně došlo až jsem napsal příspěvek. Jasně,je to ono,našel jsem ale jen jednu žárovku,podsvit jde krásně regulovat ale jen jedna žárovka svítí,druhý držák se rozpadl. Ale na funkci to nemá vliv. Celé odpoledne jsem se v tom snažil zorientovat,je to docela nepřehledné,ale stejně mám pocit,že trafo musí ven. Našel jsem sice jednu blbou dipodu v můstku, ale stroj ještě nejde. Nedá se pořádně měřit když je trafo uvnitř. Tak ho asi vyndám,stejně si myslím,že některé vynutí je pryč,tedy závitový zkrat. Je to hold smůla. Mám sice komlet popsané trafo,nevím ale jestli půjde vůbec rozdělat. Soused doma přemotává motory,tak snad problém by v tom neměl být. Mám už vše namalované,ještě si to pro jistotu nafotím a potom ho vycuknu ven. Jinak stroj vypadá docela obstojně,uvnitř po rozdělání absolutně bez prachu,docela jsem čuměl. Tak zatím vše,dám vědět jak to pokračuje.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#6 Příspěvek od Atlan »

Zelenac dava 1A poistku tam kde ma byt 630mA to len tolko k tomu.

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#7 Příspěvek od bertik »

Když neumíš,a nebo nechceš poradit,tak si laskavě nech ty keci. Já jsem se slušně ozval s prosbou o pomoc a nechci a hlavně od takových jako jsi Ty nepotřebuju radit. Jinak pro ostatní,trafo je venku,proměřené a i vizuálně je vidět,že cívka 1AK62642 je pěkně načatá. Je tam vinutí pro 80V,12V a ještě něco. Doufám,že soused bude mít patřičné průměry vodičů. Jinak snad prozatím vše.

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#8 Příspěvek od bertik »

Koukám,že si zde povídám skoro sám pro sebe. Jinak sděluji,trafo je rozdělané,zkládá se celkem ze třech samostatných kostřiček které jsou k sobě slepené,ale naštestí to vcelku dobře šlo dostat od sebe. Tedy jenom vlastně jedna,kde právě vinutí bylo ve zkratu. Vinutí pro 80V. Měl jsem kliku,že bylo namotáno jako poslední,tudíž navrchu. Cívku jsem odmotal,závitů má být podle dokumentace 320 drátem 0,35mm. Jenom smůla,soused je na rybách,tak to nechám na zítra. Má to na deset minut práci,je na to vybaven. Tak přeju hezkej zbytek neděle.

Uživatelský avatar
Drakoush
Příspěvky: 116
Registrován: 18 říj 2012, 02:00
Bydliště: Nitra, Slovensko

#9 Příspěvek od Drakoush »

No jak si dopadol, bertík?
Poistky sa opravujú klincom, istič sa obíde prepojkou, ak všetko zlyháva je potrebné urobiť nanovo rozvody, pokiaľ možno od elektrární, kontrolka signalizujúca poruchu sa odpája... Závity sa režú vrtačkou.

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#10 Příspěvek od bertik »

Zdravím,jak jsem dopadl? Upřímně řečeno ještě vlastně nijak. Stále nemám od souseda tu cívku. Nějak se sním nevidím,mluvil jsem s jeho synem a řekl mně,že táta jezdí z práce docela dlouho večer a ráno v 5.15hod odjíždí. No nevadí,není všem dnům konec. Já mám taky nějakou práci tak dělám něco jiného. Taky začínám kontrovat mikrovlné transvertory jestli jsou v pořádku. A že jich je pěkná řádka. 1.3 2.3 3.4 5.7 10.3 24 a47GHz. Jenom bych potřeboval ještě asi pár 2m all mode zařízení jako MF. protože jinak to vlastně člověk pořád jenom přepojuje a to je nanic. Ale to sem nepatří,tak zatím zdravím a dám vědět až bude trafo v celku a zapojené.

Uživatelský avatar
igimas
Příspěvky: 61
Registrován: 06 úno 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od igimas »

Zkontroluj ještě celou tu větev, kterou to špatné vinutí napájí, aby se po přemotání, při připojení do obvodu znova neodprásklo.

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#12 Příspěvek od bertik »

Tak zdravím,dnes jsem se konečně dostal o něco dál.Cívku mi soused namotal,já jsem trafo smontoval dohromady a zadělal nazpět . Samozřejmně že jsem proměřil tu větev celou. Závada odstraněna,nikdy jsem se za ta dlohá léta praxe nesetkal s tím,že elyt bude mít totální zkrat. Jsou tam 4kusy spojené paralelně220M. No a jeden totální zkrat,tak jsem ho jenom odpojila zatím nechal tak,já jinej takovej nemám. Jinak trafo nebručí a je vše na dobré cestě. Vysoké jde ,po zmáčknutí X-Z je stopa na obrazovce a jde s ní pohybovat jak horizontálně tak i vertikálně. Asi to bude tím,že jsem na koberci našel vypadlou jednu KC811 a tak hledám jak ji tam dát aby byla správně zastrčená. Podle schamatu je to skoro nečitelné,tak asi odměřím napětí pro kolektory a snad to bude dobře. Zdá se,že obrazovka je ve výborné kondici,podle toho jak krásně ostří. Když se nepodaří,poprosím o radu zdejší odborníky. Byla by toho přístroje škoda. Je velice zachovalý.

Uživatelský avatar
bertik
Příspěvky: 202
Registrován: 27 dub 2013, 02:00

#13 Příspěvek od bertik »

Není to dlouho a jsem zde opět. Aparát už chodí,jenom nejde kanál B ale to se najde. Jinak musím nastudovat a provést kalibraci a bude vše OK. Kdyby se mně takhle chtělo zadařit u toho rusa C1-104. Ale snad taky časem se zadaří. Nemám na něj náladu. Tak přeju hezkej weekend.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#14 Příspěvek od fredis »

bertik píše:Není to dlouho a jsem zde opět. Aparát už chodí,jenom nejde kanál B ale to se najde. Jinak musím nastudovat a provést kalibraci a bude vše OK. Kdyby se mně takhle chtělo zadařit u toho rusa C1-104. Ale snad taky časem se zadaří. Nemám na něj náladu. Tak přeju hezkej weekend.
No, u BM 566 častá a klasická závada :lol: .

Uživatelský avatar
Drakoush
Příspěvky: 116
Registrován: 18 říj 2012, 02:00
Bydliště: Nitra, Slovensko

#15 Příspěvek od Drakoush »

Aký si šikovný, všetky tesly, čo som robil, mali len:
zvody na kapacitách,
studené spoje,
špatné kontakty na isostatoch, potenciometroch, paticách...
Len málokedy odišiel polovodič.

U zahraničných skopov som sa stretol len s polovodičmi a kapacitami. Každý kus, čo bol tek, RFT, Hameg a pod. mal odýdený polovodič, ktorý so sebou zobral ešte okolité pasívne súčiastky. Všetci tu kydáte na teslu, ale v živote ste mali otvorený jeden prístroj aj to v katastrofálnom stave.

Ja som kúpil nefunkčnú BM621, ide ako hodinky, len som preletoval studené spoje, vymenil nejaké kapacity a ošetril isostaty. Je to plnohodnotný prístroj a vzhľadom na to, že bol osadený obrazovkou tektronix, má aj tenkú stopu a je použiteľný. Rovnako BM574 ide spoľahlivo.
Poistky sa opravujú klincom, istič sa obíde prepojkou, ak všetko zlyháva je potrebné urobiť nanovo rozvody, pokiaľ možno od elektrární, kontrolka signalizujúca poruchu sa odpája... Závity sa režú vrtačkou.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“