AEG Lavamat 70340, po spuštění cca 5s vypouští

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

AEG Lavamat 70340, po spuštění cca 5s vypouští

#1 Příspěvek od watt3 »

Zdravím,
mám pračku AEG lavamat 70340 po spuštění cca 5s vypouští i když už tam žádná voda není, potom se rozbliká červeně LED u tlačítka start/stop, dále nejde nic dělat pračka se musí vypnout a zapnout.
Když v pračce před startem nějaká voda je, pračka se spustí, vodu vyčerpá, začne napouštět novou a jede dál, tento stav jde nasimulovat mírným při-fouknutím tlakového spínače co hlídá hladinu asi ve třech stavech,
Závada se prvně objevila občas, teď už pračku nelze spustit vůbec.
Dále je tam ještě tlakový snímač, který měří výšku hladiny,
ten jsem zkoušel prohodit z podobné pračky, stav se nezměnil, je někde k dohledání rozkreslení kontaktů tlak spínače, že bych proměřil jestli některý nezlobí? Nebo co by mohlo způsobovat tento problém, že si pračka myslí že je v ní voda a prvně vypouští? Hadičky od hladinového spínače a snímače ucpané nejsou.
Předem dík za radu.

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#2 Příspěvek od mirosne »

Buď máš vadný hladinový spínač (veľmi tomu neverím),alebo je práčka pripchatá.Treba však skontrolovať základné veci:
špirálu-odpor,zvod na kostru
watt3 píše:pračka myslí že je v ní voda a prvně vypouští?
ano,je to v určitých typoch práčiek normálne
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od watt3 »

Co myslíš že je pračka přicpaná? Těleso svod na kostru nemá ale měřil jsem to pouze multimetrem jinak odpor je v pořádku, na co bych se měl ještě zaměřit?

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#4 Příspěvek od mirosne »

Ano,přicpaná.Treba zhodiť zo spodu výpustnú hadicu a nádrž prepláchnuť čistou vodou,potom aj tú hrubú hadicu,čo ide k čerpadlu,v poslednom čase z nej vyberám len fusekle- :lol:
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od watt3 »

vytáhnu pračku ven a propláchnu jí, nevím jestli to pomůže, vypouští dobře
ale určitě to neuškodí, hlavně mi řekni na co by to mělo mít vliv že je takhle zblbnutá?

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#6 Příspěvek od mirosne »

Hladiňák pravdepodobne registruje prítomnosť vody,možno sa Ti zdá,že čerpá vodu dobre,ale nevyčerpá úplne kvôli zanesenej nádrži,alebo hadíc.No možno sa mýlim :nevim:
Ale za skúšku určite nič nedáš a práčke to len prospeje.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od watt3 »

ono to právě dělá i při odpojených hadičkách z hladinových spínačů, takže v tom stavu by si to nemělo myslet že je tam nějaká hladina vody,
jak je to s tím svodem stačí to měřit multimetem na nejvyší rozsah, nebo lze topné těleso na zkoušku těleso odpojit aby se svod neprojevoval?

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#8 Příspěvek od mirosne »

Odpor telesa treba merať vyšším napätím,čiže megmetom aspoň 500V,pri obyčajnom meráku sa zvod nemusí prejaviť.Teleso odpojiť nie je dobrý nápad,lebo Ti potom bude vyhadzovať poruchu ohrevu.
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#9 Příspěvek od watt3 »

závada na krátko dala pokoj ale už je tu zase,
pračka pročištěna, hadičky k hladiňákům profouknuty, těleso proměřeno i na svod 500V,
při programu C pouze vypouštění to sice začne vypouštět ale někdy to ani nedojede do konce a zase se rozbliká,
pak se ještě stává že 2 impulzy na odblokování dveří jsou někdy z větší prodlevou jindy zase z menší
mám podezření že zlobí deska elektroniky, někdy se mi zdá že se to při poklepu na desku rozchodí,
i když je pračka prázdná (žádná voda) po startu někdy vypouští, někdy zase napouští

co bych mohl ještě prověřit proměřit abych se posunul dál?
díky za radu

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#10 Příspěvek od mirosne »

No začni kontrolou studených spojov,potom výmena hladiňáku.P.S.Pri praní nie je veľmi spenená voda?
Pozdravujem Vás, Miro.

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od watt3 »

při praní voda moc nepění a já to pak zkouším jen s vodou

Uživatelský avatar
watt3
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2007, 01:00

#12 Příspěvek od watt3 »

proletoval jsem celou řídící desku, vyměnil elyty a relé na spínání tělesa, pračka zatím ok,
děkuji za rady

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“