Audiokabel, ztráta kvality zvuku

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od Panda38 »

Vliv kabelů co mě tak teď napadá:
- Především rušení, je potřeba dobré odstínění brumů, šumů a průmyslového rušení. Může být patrné i u repro kabelu.
- Nespolehlivé kontakty v konektorech způsobí nestabilitu napěťových úrovní, to vadí hlavně kvůli rozvážení stereobáze nebo nestabilitě úrovně signálu.
- Impedance kabelu zkresluje přechodovou charakteristiku signálu - útlum vyšších kmitočtů kapacitní složkou (signálové kabely) nebo nižších kmitočtů indukční složkou (reprokabely).

Uživatelský avatar
TubeGuru
Příspěvky: 514
Registrován: 21 pro 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#17 Příspěvek od TubeGuru »

Zdravím EB, mám tušení, že i indukční reaktance kabelu omezuje vysoké kmitočty, jelikož je vůči signálu "sériově" představím-li si jakýkoliv kabel jako "nekonečný" řetěz např. π-článků. Nemýlím se? :)

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od jura80 »

No, hele, předně, kolem reprokabelů jsem se nezmiňoval, tam to fungoštejnuje přece úplně ináč...

Ale, když je signálové kablík přiměřené délky, ať mně nikdo netvrdí, že slušně udělaný konec, co dobře zvládá kapacitní zátěž a jeho výstupní impedanca se blíží nule i na výškách (což je u kvalitního HiFi žádoucí a mělo by to patřit do standardu), začne najednou po připojení kablíku hrát trochu jinak, až je to dokonce trochu slyšet.

Slušný stínění je podle mě standard. Určitě u kablíků rozumných dýlek.

Dobrý kontakt je podle mě i bez zlacení, pokud je konektor v pořádku, rozhodně teda v poměru ke vstupní impedanci buzenýho zesilovacího stupňa, paralelně s kapacitancou kablíku.

Co je na téhle "úvaze" špatně?
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#19 Příspěvek od Thales »

A už je to tady zase :roll:

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od jura80 »

Provedl jsem něco? Jen hledám někoho, pokud se mýlím, kdo by mně vyvedl z těch omylů...
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od Thales »

Neprovedl. Bylo to myšleno spíše jako ty nekončící bitvy na téma kabely sváděné mezi techniky a postiženými HiFisty. Opakuje se to pořád a na všech audiofórech. Tak jsem se bál že se to i tady zvrtne, mělo to k tomu dost nakročeno.

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#22 Příspěvek od jura80 »

To ani nevím, že se kolem toho kde kdo handrkuje.

Ale jinak už jsem kolem zvuku slyšel tolik věcí, co líp hraje, co se nesmí, samozřejmě bez sebemenšího zdůvodnění, že mě to všechno pomalu začíná lézt krkem. Zvlášť, když uvážím, jak hrozná lichva HiFi je a jak se legálně krade na lidské neznalosti... Na druhé straně si říkám, co když se mýlím?
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#23 Příspěvek od Pikofarad »

jura80 píše:jak se legálně krade na lidské neznalosti.
Juro, oškubává se všude, na tom je založen kapitalismus, který jsme si vycinkali klíči.
Abys nebyl až tak moc oškubán, musíš použít to, co máš mezi ušima. V případě hifi použít i ty uši.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“