S-VHS

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

S-VHS

#1 Příspěvek od jano2 »

Mame staršie,ale dost vydarene video,S-VHS,Philips,VR6785/02.V poslednej dobe začala vypadavat farba,no nie len s pasku,ale aj s tuneraČim to može byt,kde hladat pričinu.Za pomoc vopred dakujem.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#2 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 12:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

jestli používáš výstup z S-video konektoru (komponentní), může dělat závadu přerušovaný kontakt na chroma pinu v konektoru. Stejnou závadu mi dělal výstup na JVC, konektor je letovaný do DPS a neodlehčený od tahu, časem se tlakem zasouvaného protikusu odtrhla měděná ploška od tišťáku a pak to zlobilo. Stejná závada vzadu na výstupu i vpředu na SVHS vstupu. ČB obraz šel, barva vypadávala při zacloumání šňůrou.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#4 Příspěvek od jano2 »

Ano,ces scart,modulator nepouživam.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

VR6785

#5 Příspěvek od LOYZA »

Možná klasika, vyschlé kondíky ve zdroji. Někdy i u zdánlivě "mladých" videí je to nešvar jako u starých a letitých.

Uživatelský avatar
Dratak
Příspěvky: 837
Registrován: 03 zář 2005, 02:00

Konektor

#6 Příspěvek od Dratak »

Měl jsem přesně tento problém u S-VHS JVC HR-S 9500 a dělal to skutečně ten konektor. Měl jsem to propojené komponentně s TV a druhým S-VHS videem. TV jsem měl připojenou kabelem, kterrý měl na jednom konci S-Video konektor a dva Cinche a na druhém SCART. Do obousměrného Scartu jsem měl zapojen další kabel Scart-Scart, což umožňovalo nahrávat z jednoho stroje na druhý.
Po čase mi přístroj začal na TV přehrávat černobíle (přes S-VHS konektor), nahrávka z něj (přes Scart) však byla barevná. Příčinou byl skutečně uvolněný kolíček na pinu Chroma (je to jeden z těch horních) v plošném spoji. Ona se ani neutrhla ploška, naštěstí se to jen vyviklalo v tom cínu. Ani jsem to nemusel rozebírat, místa je tam dost, mikropájka to vyřešila i bez demontáže.
Pokud to máš přes SCART a komponentně (S-Video propojení), je příslušný signál veden přes kontakty č.15 a to na obou stranách kabelu. Pokud je 15 přerušena, bude obraz černobílý, a to i z tuneru.

Nakonec se můžeš snadno přesvědčit tak, že to na zkoušku přepneš na kompozitní signál (samozřejmě video i televizi).

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#7 Příspěvek od jano2 »

Žial,nepomaha nič.V zdroji som vymenil elity,zasuvki, s-video i scart som prekontroloval a nič.Vysledok stale stejny.Už si nevie rady

Uživatelský avatar
Dratak
Příspěvky: 837
Registrován: 03 zář 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Dratak »

Tak zkus něco nahrát z televize ve VHS režimu (dáš tam obyčejnou VHS kazetu, to video to pozná podle otvoru dole). Pak tu nahrávku zkus pustit na jiném videu a jestli bude barevná. Ještě mě napadlo-nemáš to v Menu nebo někde jinde přepnuté na MESECAM? Tohle už jsem viděl taky, uživatel si to přepnul omylem, jenomže tam se to přepínalo ručně na zadní stěně.
Ještě bych možná zkusil pustit kazetu nahranou v Secamu (pokud máš tu možnost, vysílání v této normě u nás před 13 lety skončilo) a co to udělá.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#9 Příspěvek od Crifodo »

zkoušels to na více televizorech? možná je chyba ve špatné amplitudě videosignálu.
Jestli se závada začíná objevovat postupně, viděl bych to spíš na stárnutí součástek někde v laděných obvodech okolo PAL dekodéru.

Uživatelský avatar
riker
Příspěvky: 143
Registrován: 20 led 2005, 01:00
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od riker »

Trošku jsem googlil. http://getmanual.ru/vcr/sb/phil09.htm jsem našel tohle :

MODEL/CHASSIS: VR6785
SYMPTOM: No colour.
CURE: Resolder pin5 of IC7130 on panel P8..

Jěště bych zkusil vyměnit elyty u toho IC, pokud je to nějkaý procesor barev. To samé se stávalo i u Panasoniců. Vypadávaly barvy, tak stačilo vyměnit SMD elyty na té keramické destičce kolem procesoru a jelo to.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#11 Příspěvek od jano2 »

Musim to vzdat bes uspechu,vdaka všetkim,za snahu,pomoct.Niekedy aj my tak skončime.,.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “