Eurobuzeračné nariadenia.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#16 Příspěvek od konosuke »

Zkoušelo se ledacos, zinkové plíšky obal ze staré baterie do kyseliny chlorovodíkové (lidově solné) za bouřlivé reakce vývinu vodíku a tím se plnilo bětské balónky. Travex byl na občanku i za bolšána, taky dobrá chemie. Po pražském jaru 1968 nastalo uvolnění poměrů a občanům velkoryse dovolili vlastnit a používat radiostanici VKP 050 pro CB 27 MHz výroba Tesla Pardubice, kdo pamatuje ? 4 germaniové tranzistory, dioda, rezistory a kondíky...6 tužkových baterii, VF výkon 50 mW, krása. Fungovalo na principu vidím tě dobře ale slyšim špatně.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#17 Příspěvek od tomasjedno »

monterjirka píše:Takže uvidíme, jestli bude potřeba zbrojní pas na cukr nebo na cigarety (a popel)...
Ee, zavede se povinnost průkazné evidence spotřeby a povinnost odevzdávat cigaretový popel k recyklaci.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od ZdenekHQ »

BOBOBO píše:Třaskavá rtuť , jododusík , peroxiaceton , pentrit , černý střelný prach žádný problém . No začínal jsem na travexu s cukrem . Ano do páru nábojnic 12/16 a místo zápalky zápalnici . :D
Mám takovej dojem, že by sis rozumněl s mým otcem. Na rande chodil s máti pouštět rakety do údolí a když jednou málem trefil chlapa, co si skočil do lesíka na velkou a potupně prchl z lesa, jenom ho to povzbudilo. :)

Ovšem nejraději používal hliníkový prášek.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

Jo , jooooo , jo Albo prášek byla věc . I dnes bych si něco namíchal . Byl to přístup k brizanci úplně nečekané . Kdo nevyzkoušel , nebyl amaterský střelmistr !!!!!!!!!! Vzpomenu jako dnes . Míchal jsem poměr , dnes bych si pořídil váhy , no a vzorky 0,1g cca jsem zapaloval . No a jiskra přeletěla .....

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od hafca »

Kdybych dnes vyráběl desetinu toho co za mlada, tak se v EU kolektivně zblázní a mě zavřou. :lol: Nejoblíbenější a relativně nejbezpečnější byl napilovaný elektron smíchaný s hypermanganem. Směs hezky do hilzen od lehkého kulometu, které jsme sbírali na nedaleké střelnici. Na vrch naškrábat tři hlavičky ze sirek a zapertlovat 5cm zápalné šňůry. Pak hezky do praku, počítat do pěti a vystřelit. Bouchalo to na deset ve vduchu.
Lepší byl peroxidaceton na bouchací kuličky, ale jen do té doby než jsem viděl co to umí. Na stavbě prázdný barel cca 5m od zdi, na kterou se odhodila bouchací kulička. A v barelu díra zkrz na zkrz od válečku z ložiska které tím bylo obalené. Tekrát jsem zbytek vzal a naházel do blízkého rybníka a víc jsem nevyráběl. Ale byly s tím i veselé příhody. Jednou jsem měl technologickou nekázeň a místo toužené sraženiny mi vyšel chloraceton. Co to začalo dělat doma netřeba vysvětlovat. Začal jsem poplakávat a nic chytřejšího než to dát za okno mi nenapadlo. Máti otevřela druhé okno aby to vyvětrala, jenže se to hezky vracelo tím druhým oknem zpět. :lol: Chvály za svoje chemické pokusy jsem se nedočkal. :D
Drobnosti jako bengálské ohně, v sanytrovém papíru zabalené patronky do poplašné pistole, klíče s hřebíkem a další nestojí téměř za zmínku. To byla neškodná dětská zábava.
A teď nám chtějí zakázat peroxid? :roll:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#21 Příspěvek od Hydrawerk »

Já jsem dělal poměrně bezpečné pokusy někdy před rokem a půl... http://www.youtube.com/watch?v=6wCIsX2QoNg
Už to tady asi bylo.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#22 Příspěvek od konosuke »

Sehnat se dal karbid vápenatý CaC2 no a reakcí s obyčejnou vodou vyvíjel acetylén (etin) C2H2 ten který se používá při svařování kovů plamenem. Do plechovky, dekl, malá dírka, sirka...rána jak z děla.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od PabloX »

konosuke píše:Sehnat se dal karbid vápenatý CaC2 no a reakcí s obyčejnou vodou vyvíjel acetylén (etin) C2H2 ten který se používá při svařování kovů plamenem. Do plechovky, dekl, malá dírka, sirka...rána jak z děla.
Presne tento pokus sme robili za mladi s otcom, to viecko strielalo pekne daleko :)
Raz som v garazi na stole miesal KNO3 s cukrom na dymovnicu, mal som to nasypane v hrnceku na elektrickom varici...nejak som neodhadol teplotu, zakecal sa s kamaratom a uz to horelo :D Koberec na ponku dierkovany, z garaze dymu ako zadarmo a pohlady okoloiducich kamaratov...na nezaplatenie :D

Inak http://pxd.xf.cz/PXD/cl/home.htm

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#24 Příspěvek od konosuke »

Když jsme stavěli modely raket a origo motorky byly obtížně dostupné (Mladý technik Ostrava u bývalého Tuzexu) tak jsme plnili vypálené nábojnice z lovecké brokovnice ráže 16 nebo 12 směsí černý střelný prach o složení sanitra (KNO3) síra a rozdrolené uhlíkaté tablety z lékárny proti průjmu Carbocit, ve váhovém poměru asi 65:12:35, jako zápalnice pro zážeh na bezpečnou vzdálenost se vložil odporový drát a baterie 12V nebo zkrácená vánoční prskavka z drogérie. 60% startů bylo úspěšných což není špatné v porovnání se sovětským nosičem N1 co měl vynést kabinu s posádkou k Měsíci.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“