TV-Funai /IO-STV2246H/

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

TV-Funai /IO-STV2246H/

#1 Příspěvek od salora »

Kdo pomůže poradit kde sehnat zapojení M.F. části na TV-Funai Typ :20A-3310 nebo nějaké jiné zapojení z jakékoliv TV kde je použit obvod STV2246H.Mám trochu problém s úpravou zvuku /resp.z PAL BG na DK/.Na schasi hlavní desky pl. spoje se totiž nachází PAW filtr pro normu Pal BG /koupeno v SRN/a já mám již sehnaný PAW 2950 a diskriminátor CDA 6,5MHz včetně SFE 6,5 MHz určené pro Pal BG/DK. Je tam vedle stávajícího PAW pro BG volné místo pro další PAW... a jedno volné místo pro /tod otázka/ jeden z ker. filtrů který bohužel nemá ozn. takže nevím zda se jedná o SFE nebo CDA poněvadž tam není další filtr /příp- diskriminátor/.
Nemá někdo s tímto obvodem a úpravou zvuku v tomto ohledu větší zkušenost ?Pomohlo by mě alespon nějaké zapojení které by vzniklou situaci pomohlo osvětlit.
Děkuji !!!

Uživatelský avatar
pepper
Příspěvky: 551
Registrován: 21 lis 2006, 01:00
Bydliště: Sokolov

#2 Příspěvek od pepper »

Doporučené zapojení IO bývá v datasheetu,
hledej např. na www.datasheets.org.uk

Jak může fungovat OMF se dvěma PAW ? Myslím, že paralelně to nejde.
Ta volná pozice je spíš pro PAW pro nějakou exotickou obrazovou normu,
nebo pro kvaziparalelní zvuk.
V každém případě kromě PAW tam určitě chybí nějaké další součástky.

Podle mne by se měl PAW vyměnit, ne osazovat vedle.
Konkrétní zkušenosti nemám, používal jsem většinou kvaziparalelní konvertor.

Uživatelský avatar
bumpkin
Příspěvky: 163
Registrován: 02 říj 2004, 02:00

#3 Příspěvek od bumpkin »

Myslím,že v tomhle funaii je chasis VESTEL.Tušim 11ak36.To na webu bezproblemů najdeš.

Uživatelský avatar
salora
Příspěvky: 694
Registrován: 04 srp 2005, 02:00
Bydliště: Krnov

RE:

#4 Příspěvek od salora »

Děkuji oboum respondentům za pomocnou odpověd a musím říct že se mě nedaří najít stále vysvětlení a upevnění který postup je správný,tak abych nemusel experimentovat nakonec mi asi nic jiného nezbude.
Toto téma jsem tu ostatně v tomto foru a rubrice nedávno otevřel ale nic jasného a konkrétního se nedověděl.Skoda že se neozval někdo kdo má s takovouto nebo obdobnou úpravou zvuku pomocí výměny PAW a ker. filtrů osobní zkušenost.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=10304

Nejde mě totiž do hlavy proč je tam použit pouze jeden /navíc bez označení/ker. filtr příp. diskriminátor.Zjistil jsem však že se tam u obvodu demodulace nachází Q 4,9...MHz a vedle je rovněž volné místo pro další Q,žeby nová koncepce od Funai ?
Datasheet mě moc neposunul jedná se pouze o vnitřní strukturu obvodu pro demodulaci.A to šasi /myslím zapojení/ což by mě více pomohlo ne netu nemohu najít.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

Všiml jsem si, žes otevřel druhé vlákno kvůli stejné televizi.
Ono jde o to, že v každém konkrétním případě se osvědčila konkrétní úprava. Já jsem měnil obrazové OFW filtry G za K (nebo J) jen ve stereofonních Grundigách, protože těm pak stačilo přidat na vstup ZMF filtry 6,5 a 6,26 MHz a za ně injekci z oscilátoru 12MHz, aby se nemuselo sahat na diskriminátory. Výsledek stoprocentní.
V ostatních typech se tak snadno nedařilo. Obrovská ztráta času a hubený výsledek. Tak jsem montoval kvaziparalelní konvertory, šlo to snadno do čehokoliv, prostě daleko méně potíží.

Řekl bych, že konkrétnější odpověď ani dostat nemůžeš. Obávám se, že se nějak přestaly tyhle televize vozit individuálně hned potom, co se u nás koupí a často i levněji, tak ubylo i těch, kdo by je museli upravovat.
A spojit paralelně dva PAV OMF filtry taky nelze, tam, kde jsou, se přepínají. STV2246H má ale jen jeden OMF vstup, takže můžeš připojit jen jeden OMF filtr.
Vyměnit, to ano.
Jestli ti ale nestačí to, co je v katalogovém listu, tak nevím: má to multistandardní PLL zvukový detektor a pásmovou propust přímo ve struktuře integráku. Obvod používá jako referenci nosnou barvy, zkalibruje PLL a otestuje, na které známé zvukové mezifrekvenci našel nejsilnější signál. Tohle oznámí po I2C sběrnici procesoru a na něm záleží, jestli ji povolí, případně pomocí menu umožní její nucené nastavení (to všechno v datasheetu fakt je napsané, vždyť má 86 stran!).
Jestli tedy nebude stačit výměna PAV filtru OMF (diskriminátor, jak víme, vyvedený není) a nedovolí to normu přepnout, protože verze SW v procesoru to dovolit nemá, tak to ten kvaziparalelní zvuk jistí. Půjde, jen se ti pak obě normy budou zobrazovat jako B/G.

Ještě něco: ten datasheet jsem stáhl tady: http://www.datasheetarchive.com/search. ... tDS=Starts

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“