Samsung T260HD v módu DTV zapíná a vypíná. Procesor?

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

Samsung T260HD v módu DTV zapíná a vypíná. Procesor?

#1 Příspěvek od Peta-cb »

Zdravím do diskuze. Dostal se ke mě tento tv-monitor s neobvyklou pravděpodobně závadou. Nejprve jsem hledal ve zdroji, neboť se zapnul, zahrál melodii pár vteřin byl vidět obraz zahrál melodii a vypnul. Takle stále dokola. Už jsem nevěděl co dál. Vše jsem proměřil, sedělo to. Pak se mi nějak povedlo nějakou náhodou stisknout tl. SOURCE na přístroji v těch pár vteřinách co byl vidět obraz a tv se přepl na analog tuner a nevypl se. Zkusil jsem připojit vcr s modulátorem a vše šlo jak má. Zkusil jsem scart, tam jde pouze zvuk. Když připojím vga od pc, též jde normálně. Jak se ale dostanu do DTV, zapíná a vypíná se.

Někde jsem četl, že je to nějakou zapnutou aktualizací kdesi v menu. V menu jsem nic takového ale nenašel. Dostanu se i do SM, nevím jak se v něm ale pohybovat. Originál DO není a mam na dílně jen univerz.

Jedná se tedy jen o nějakou blbost nebo je opravdu nějak chycený procesor? Děkuji

Uživatelský avatar
555
Příspěvky: 2105
Registrován: 10 srp 2009, 02:00

#2 Příspěvek od 555 »

je to toto schéma?:
http://elektrotanya.com/samsung_ls24tdv ... nload.html

napadla mě jedině věc,asi je to blbost,ale nemohla by to dělat vada v tuneru ? (myslím zkratované napájení 5V-jestli to tedy ona umí,napájet externího zařízení po koaxu (zesilovač.atd...)

a samo od sebe to takto začalo dělat?
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Peta-cb »

Schéma je ono :wink: Těch 5V... Návod k tomu bohužel už není. Je prý z bazaru a měl ji synek v pokoji. Ovládali to univerzálem. Začlo to údajně samo. Ze zkušenosti ale vím, že uživatel něco někde udělá , vypne a je hotovo :lol: Jestli to umí napájet zesilovač bohužel netušim.

V tom schématu je i jakýsi návod když "není obraz" o vypínání se tam ale nic nepíše.
Je mi ale zas divný, proč jde analog tuner normálně...

oravec
Příspěvky: 141
Registrován: 28 bře 2013, 01:00

#4 Příspěvek od oravec »

skus odfotit dosku. tuto poruchu som mal a bola to len mala chyba.

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Peta-cb »

Zkusil jsem udělat fotky. Snad to tedy k něčemu bude. Obrázek , Obrázek

oravec
Příspěvky: 141
Registrován: 28 bře 2013, 01:00

#6 Příspěvek od oravec »

je to ztazka najst ale na 90% mas chybu v studenych alebo dokonca odpadnutych smd odporcekoch pozicie si uz ale zial nepamatam,ale boli 100r a 4k7. procesor bude ok a tuner tiez?restartoval by i analog ,ak nie aj ext av.poriadne ju pod lupou prezri(ak sa ti nieco nezda tak skus zamerat) pre istoru. drz sa hlevne okolo procesoru. daj vediet ako si dopadol, ja som to nasiel az po 3 dnoch ked uz som to chcel vyradit. v servisnom si dufam nevrtal???

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“