Tesla ARS 641

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cedik
Příspěvky: 7
Registrován: 03 čer 2013, 02:00

Tesla ARS 641

#1 Příspěvek od Cedik »

dobrý den
jsem tu noví
chtěl bych se zaptat zda-li někdo nemá schéma zapojení pro repro ARS 641 ? mám doma dva kusi
jeden se mi hrozně hřeje a baští mi pořád skleněné pojistky (2,5A) asi tam nebude něco dobře zapojené,nebo něco odpojené,přerušené
tak bych to chtěl proměřit podle schématu zapojení..
moc děkuju za každou radu

PS:
nevíte někdo kde bych koupil tyto (http://katalogy.ic.cz/TE986.html) kondenzátory ?
jsou asi špatné..jsou nafouklé z boku.. takže by chtěli asi vyměnit.. a navíc se mi přehřívá napájení (trafo).. nevíte někdo co s tím ? díky

PPS: nebo neví někdo co s tím a je z okolí Brna ? kdo by se na to odborným okem podíval ? díky moc..

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Cedik- češtinu máš fakt hroznou :(
Jinak je tu pár nesrovnalostí-
1.kde ti to "baští" ty pojistky- ty máš pojistky v reprosoustavě?
2. kde máš ty kondenzátory- jestli v reprosoustavě, tak je to špatně, protože tohle jsou polarizované elektrolyty, ty do reprosoustav nepatří
3.co se ti vlastně přehřívá- pořád mám pocit, žes přeskočil od reprosoustav k zesilovači???

Dej sem fotky a přesnější popis...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
TubeGuru
Příspěvky: 514
Registrován: 21 pro 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#3 Příspěvek od TubeGuru »

Zdravím EB, ARS 641 jsou aktivní reprobedny, tedy se zesilovačem. Byly používány k ozvučení režijních pracovišť v rozhlase. Tudíž ty elektrolyty budou součástí zesilovače nikoliv vyhýbek. Schema ARS 641 jsem na síti nenašel, můžete zkusit štěstí u Sinclaira na Audiowebu. Shánět dnes elektrolytické kondenzátory TE 986 je trošku anachronismus. Byly ve své době (zvlášť v porovnání se současnými výrobky z PRC) velmi kvalitní, je to ale už poměrně dlouho od ukončení jejich výroby. Lze je nahradit bez problému jakýmkoli dostupným typem s provozním napětím vyšším než 35Vss.

Uživatelský avatar
Cedik
Příspěvky: 7
Registrován: 03 čer 2013, 02:00

#4 Příspěvek od Cedik »

za češtinu se omlouvám.. snad to teď napravím trochu
mluvím o zesilovači této reprosoustavy
omlouvám se za neupřesnění problému..
http://cdn.cztorrent.net/image/original ... 4U1UWiNl3q
Popis: (druhý panel z hora - napájení.. a to se mi přehřívá a to hodně.. asi po hodině mi to přestane hrát a nenaskočí do té doby než to neshládne..)
http://cdn.cztorrent.net/image/original ... kZFbX84Sbn
popis: (všechny panely v levo dole se hřejí ale je to asi správně protože na sobě mají žebrování na odvod tepla)
http://cdn.cztorrent.net/image/original ... Vc-gMbWDzC
popis: (tady na fotce je vidět že jsou kondíky z boku nafouklé.. a chtěly by asi vyměnit.. navíc když zapnu repro tak proud jede,zvuk jede,ale jakmile zesílím tak repra začnou hrát hrozně,jako by měli protrhlé membrány.. nedá se to poslouchat vůbec.. takže sem vzal ty koncové zesilovače z druhého zesilovače ((ten samý reproduktor) a hodil sem je tam a jeli naprosto v pohodě.. tak sem vyměnil kus za kus.. ale hrají tak na 70% kvality) proto vidíte že jeden panel má číslo 54 namísto 23.. )
http://cdn.cztorrent.net/image/original ... moTTG5cbnN
popis: (zdířka na pojistku na 2.5 A mi ty pojistky ničí..)

Uživatelský avatar
Cedik
Příspěvky: 7
Registrován: 03 čer 2013, 02:00

#5 Příspěvek od Cedik »

TubeGuru píše:Zdravím EB, ARS 641 jsou aktivní reprobedny, tedy se zesilovačem. Byly používány k ozvučení režijních pracovišť v rozhlase. Tudíž ty elektrolyty budou součástí zesilovače nikoliv vyhýbek. Schema ARS 641 jsem na síti nenašel, můžete zkusit štěstí u Sinclaira na Audiowebu. Shánět dnes elektrolytické kondenzátory TE 986 je trošku anachronismus. Byly ve své době (zvlášť v porovnání se současnými výrobky z PRC) velmi kvalitní, je to ale už poměrně dlouho od ukončení jejich výroby. Lze je nahradit bez problému jakýmkoli dostupným typem s provozním napětím vyšším než 35Vss.
sinclairovy jsem psal zatím bez odpovědi.. našel sem podobné kondíky.. jen s vyšším napětím.. hledal sem co největší schodu..

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

Tak jsem se do toho zamotal já, netušil jsem že se jedná o aktivní soustavy.

Když se dívám na ten modul napájení, tak se mi to trafo zdá dost ztmavlé, asi od přehřívání.

Co se stane, když vezmeš tenhle modul napájení z druhé soustavy a dáš jej do této?

Kondenzátory TE986 500µF/35V bych doma asi měl mít, pokud potřebuješ tyto, můžu se mrknout.
Ale pokud máš nějaké slušné s vyšším Vcc, tak je klidně použij
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Cedik
Příspěvky: 7
Registrován: 03 čer 2013, 02:00

#7 Příspěvek od Cedik »

kondíky doma nemám žádně,musel bych koupit..
to jsem nezkoušel protože na tom druhém repráku je o pojistku (1V) méně.. tak sem to radši nezkoušel.. nevím co by to udělalo..
potřebuju tyto kondíky :
1000uFaradů / 15V
200uFaradů / 70V
tyhle jsem vyděl jen nafouklé.. na ty malé sem se moc nedíval..

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#8 Příspěvek od Pikofarad »

Kondíky kup raději všechny,za těch 40let budou "skoro " všechny v háji

Uživatelský avatar
Cedik
Příspěvky: 7
Registrován: 03 čer 2013, 02:00

#9 Příspěvek od Cedik »

v každem koncovém zesilovači jich je:
1000uFaradů / 15V - 1x
200uFaradů / 70V - 4x

:) taky si myslím že budou nějaké poškozené.. :( chtěl bych nejradši origo,ale to už asi nekoupím.. :(

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#10 Příspěvek od Pikofarad »

Ty 4x200M/70 budou asi paralerně,tam můžeš dát 1G/70,origo asi neseženeš,dnes axiální elyty nefrčí :wink:

Uživatelský avatar
TubeGuru
Příspěvky: 514
Registrován: 21 pro 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#11 Příspěvek od TubeGuru »

Podle popisu chování zesilovače to vypadá na "posunutý" a navíc teplotně nestabilní pracovní bod koncového stupně, ovšem bez schematu těžko radit. Než se podaří sehnat schema, nebylo by marné celý modul očistit (klidně pod sprchou s následným důkladným vysušením, ne pečením! při teplotě asi 40°C ) od toho bílého nánosu, který může být i vodivý a třeba být příčinou posunutí pracovního bodu. Kromě elektrolytických kondů by bylo vhodné vyměnit i tzv. "hovňáky" TC 18x. Na foto je ten před rezistorem 560Ω podélně prasklý. Zjevně byly ty reprobedny v dost agresivním prostředí.

Uživatelský avatar
Cedik
Příspěvky: 7
Registrován: 03 čer 2013, 02:00

#12 Příspěvek od Cedik »

aha.. no jeden byl v místnosti a ten je v dobré stavu,hraje perfektně.. ale ten druhý byl asi pár let ve ''sklepě''.. vlhko,atd.. ani nenaskočil když sem ho donesl domů,vyčistil.. asi po 3 dnech doma vyschl tak naskočil.. pak v něm hodně prasklo (jako když praskne halogenka) a od té doby to hraje takhle divně..

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku vymazána. Používej konečně tlačítko Obrázek nad a pod vláknem!
Hill

Uživatelský avatar
Kouzelnik
Příspěvky: 100
Registrován: 03 črc 2008, 02:00
Bydliště: F-M

#13 Příspěvek od Kouzelnik »

Zdarec!
Tady si vyber origo TESLA, mojí i zásilkovou.
S&C
H.

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Thales »

Ten zesilovač hlavně potřebuje totální generálku a ne jen tak pošimrat. Doporučuju vřele svěřit to někomu znalému.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#15 Příspěvek od Sendyx »

Přesně tak, chce to pořádnou opravu, kontrolu a seřízení.
Opravoval jsem párkrát první generaci zesilovačů z Tesla monitorů, tuším osazovaných KU606, a byla to značně nepříjemná technika :? .

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“