CDP Technics SL-PS670A - "vibrující" laser

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wishmasterX
Příspěvky: 316
Registrován: 26 dub 2005, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

CDP Technics SL-PS670A - "vibrující" laser

#1 Příspěvek od wishmasterX »

Zdravím všechny,
dostal se mi do ruky za dobrou cenu tenhle model, mechanika je Philips CDM 12.1/15, hned po zapnutí bylo slyšet silné "lupance" ... Po odkrytování jsem zjistil, že motor, který posouvá laser, se snaží neustále přitahovat optiku ke středu, což způsobuje chvění celé optiky, po vložení CD a zavření šuplíku se situace opakuje, unašeč párkrát protočí disk a na display se objeví : NO DISC .... :(
Výměna / vyčištění laseru není problém, ale v tomto případě si nejsem jist, kde hledat chybu ....
Díky za jakoukoliv radu....

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#2 Příspěvek od Artaban001 »

A co ten koncák? - Vadný laser by se projevil jinak.. Podle mě nemůže elektronika "zaparkovat vozík z laserem do výchozí polohy, aby pak mohl hledat zaváděcí část CD.
Koncák - Dva kontaktní plíšky pod plexisklem. Pokud motor vozíku z laserem dojede ke středu, musí sepnout.. (studeňák, upadlý kontakt..)..

Jestli je tohle ona, tak hned u toho motorku (akorát ten kontakt není krytej plexisklem) - prostřední obrázek
http://www.donberg.ie/descript/2/21241-g.htm#

Uživatelský avatar
wishmasterX
Příspěvky: 316
Registrován: 26 dub 2005, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#3 Příspěvek od wishmasterX »

Tak měl jsi pravdu ! jeden kontakt z toho spínače na sobě neměl ani náznak cínu, takže klepání přestalo, ale disk to bohužel nenačte, pálené CD po chvilce No Disk a originál CD se snaží opakovaně roztáčet, ale nic ....

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

Tak pak ještě očistec čočky.. A poslední varianta před výměnou optiky je lehce přidat na laseru.. A jestli ani to, tak pak výměna..

Uživatelský avatar
wishmasterX
Příspěvky: 316
Registrován: 26 dub 2005, 02:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#5 Příspěvek od wishmasterX »

Obě varianty jsem už bohužel zkusil .... Přehrávač mě stál pár korun a je mi líto ho vracet ve zkušební době, tak se asi vrhnu na shánění laseru, asi nezbyde než koupit "china klon" ale semtam se zadaří a ono to i funguje, což v případě KSS pro Sony mohu potvrdit ....

Uživatelský avatar
kovar
Příspěvky: 1687
Registrován: 03 říj 2010, 02:00
Bydliště: Letohrad (Východní Čechy)

#6 Příspěvek od kovar »

V první řadě bych zkusil vyměnit (jestli teda máš nějaký jiný) motor co unáší CD.Pak bych zkusil trošku zaostřit laser.Ale opatrně!
Lepší vrabec v hrsti nežli blechy v srsti.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“