Sigma vodárna, padá spouštěč motoru čerpadla

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bambulak34
Příspěvky: 25
Registrován: 25 kvě 2013, 02:00

#16 Příspěvek od bambulak34 »

Lepší je dle mého měřit napětí fází přímo na odpojeném a proud fází na zapojeném motoru. V cestě za motorovým spouštěčem je v případě vodáren ještě tlakový spínač na kterém bývají závady mnohem častěji než na spouštěčích a v provozech jsou někdy na cestě k motoru desítky metrů kabelu a krabic. Pokud nemám napětí na motoru, je mi prd platné, že za spouštěčem nebo třeba hned za hlavním deonem ano! Jinak jestli se nepletu, tazatel píše, že odpor na kontaktech spouštěče i tlakáče je v pořádku, stačí jen číst. Psal také, že napětí mezi fázemi nemá ani v zásuvce v garáži, tak těžko to bude spouštěčem u vodárny. Pak taky nevím, proč mazat vlákno tazatele (šetřílka) :?: !!!!!!!! který má dle mého názoru po přečtení jeho dotazu větší znalosti v oboru elektro než někteří odpovídajíci tady!!!!!

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#17 Příspěvek od rezis »

Něco takového se mi už stalo doma. - jak to dopadlo? Kus od nás spadla na dráty větev a dvě fáze se "svařily" přičemž vypadla pojistka jen jedné. Docela zapeklité než na to přijdeš když doma vše krom 3f věcí funguje normálně...
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
lubos79
Příspěvky: 15
Registrován: 01 čer 2013, 02:00

#18 Příspěvek od lubos79 »

Tak zavada odhalena ale nebyla sranda to najit.Doslo k propaleni izolace a propojeni zil mezi fazema v krabicce kde jsou jeste hlinikove vodice a nebylo to moc videt.Odnesla to jedna pojistka druha vydrzela a pres ni to napajelo obe dve faze.Doma diky tomu vse slo OK.Posilam fotku stalo se to mezi tim modrym a cervenym vodicem na modrem je videt celkem nepatrna tecka kde chybi izolace.
Přílohy
234.jpg
234.jpg
(234.24 KiB) Staženo 102 x

Uživatelský avatar
SERAFIN
Příspěvky: 160
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Sliač

#19 Příspěvek od SERAFIN »

To by chcelo pozrieť aj ostatné krabice a celý 3fázový rozvod ,hliníkové rozvody treba častejšie kontrolovať hlavne kvoli prechodovému odporu

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#20 Příspěvek od rnbw »

Ako na fotku pozeram, tak nielen pozriet, ale aj vymenit.

Uživatelský avatar
lubos79
Příspěvky: 15
Registrován: 01 čer 2013, 02:00

#21 Příspěvek od lubos79 »

Ja vim tohle je posledni cast ktera neni jeste zrekonstruovana.Z krabicky je napajena prave vodarna a garaz.Sroubky neslo ani dotahnout musel jsem je zastrikat nejdriv konkorem.Snad letos to po dotazeni jeste vydrzi presel jsem i dalsi krabicku ktera je v obvodu a vypadalo to tam podobne. :?

Uživatelský avatar
belkvl
Příspěvky: 267
Registrován: 01 lis 2007, 01:00

#22 Příspěvek od belkvl »

normalni zavada :) nic zapeklityho.....

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#23 Příspěvek od Habesan »

Koukám, že očka na drátech jsou buržoazní přežitek...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#24 Příspěvek od BOBOBO »

Od dodavatele jsem je snad v životě neviděl . Dnes se již lisují , neohýbají . :D

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“