Vibrační motor MEZ Mohelnice, jak správně zapojit?

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#16 Příspěvek od rezis »

Nechci být takový ten hnidopich, ale dle mě ten modrý pochází z přívodního kabelu stejně jako všechny ostatní vodiče na fotkách...
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
jericho
Příspěvky: 13
Registrován: 03 čer 2013, 02:00

#17 Příspěvek od jericho »

Tak tu prosévačku jsem už asi našel.

Pro ostatní:
http://www.zahrada.cz/forum/obrazek.php ... blasti=100

Uživatelský avatar
jericho
Příspěvky: 13
Registrován: 03 čer 2013, 02:00

#18 Příspěvek od jericho »

rezis píše:Nechci být takový ten hnidopich, ale dle mě ten modrý pochází z přívodního kabelu stejně jako všechny ostatní vodiče na fotkách...
To ano, to pochází. Může být něco špatně, i když to jede? (Tuším, že odpověď bude "ano"). Snažil jsem se dohledat nějaké známky po místě jeho připojení, bez úspěchu - mohl tam být i nemusel připojený.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#19 Příspěvek od rezis »

Asi bych změřil proud ve fázích a a pozoroval zda se motor nadměrně nezahřívá. Modrý tedy nulový vodič je v tomto případě opravdu nepřipojen.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#20 Příspěvek od BOBOBO »

Ten drát už z principu provedení nemůže jít z vinutí . Kdo měl ten motor rozdělaný tak ví , že je celé vinutí zalito pryskyřicí , protože by se jinak celé rozpadlo . Takže suš třeba houby nebo švestky , ale ne tento motor . Pokud jsi už nějaký motor rozdělal , tak budeš překvapen velikostí ložisek . To aby přežily tu schválnou nevyváženost . Mám jich doma několik , jeden jsem dokonce převíjel na jiné účely , takže vím , co to bylo dostat původní vinutí ven !

Uživatelský avatar
bambulak34
Příspěvky: 25
Registrován: 25 kvě 2013, 02:00

#21 Příspěvek od bambulak34 »

Tak asi málokdo tady předpokládal, že někdo vyfotí již zapojený motor a bude se pak ptát na jeho zapojení. (chtělo to alespoň napsat, že všechny vodiče včetně modrého jsou od přívodního kabelu) Já osobně jsem již takto opravený/upravený motor viděl a to i s vyvedením středu vinutí modrým vodičem, tak mě to nějak moc nepřekvapilo. To už ale není důležité, spíš by mě zajímalo, čemu vadí vysušení motoru o kterém nikdo neví kde v jakých podmínkách a jak dlouho ležel? Co to má společného se švestkami? Nebo on je tento motor vodotěsný??? :roll:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#22 Příspěvek od BOBOBO »

To je jedna z mnoha dalších věcí co nevíš , ano , pokud s ním pracuje odborník , je vodotěsný . Jo a ty voči si nech zatlačit .

Uživatelský avatar
bambulak34
Příspěvky: 25
Registrován: 25 kvě 2013, 02:00

#23 Příspěvek od bambulak34 »

Teď mám ty oči vylezle ještě víc. 8O Stroje s krytím IP 65 jsou vodotěsné? Od kdy? :roll: Není to náhodou kryti proti tryskající vodě a to po omezenou dobu 3 minut? Ono to je ale úplně jedno, jelikož podle fotky je patrné poškození těsnění víčka a rezatý zemnící šroubek dokazuje, že motor výrobcem udávané krytí již dávno nesplňuje. Nepředpokládám ani, že v kovošrutu bylo manipulováno s motorem odborníky. :D Motory s nejistou minulostí před připojením k síti vždy proměřím a vysuším. Je to asi moje neznalost, ale vůbec se za ni nestydím a do mejch očí ti je prdlajs, nejsme tady na seznamce.
:lol:

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“