Když tři neděle prší...

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od ZdenekHQ »

Další zásadní informace - zástupci ČHMÚ na krizovém štábu údajně prohlásili (viz ČT24 a kdosi z ČSSD), že sice pršet asi v bouřkách bude, ale na stav hladin to nebude mít vliv. Další dny ukážou...

V televizi naopak rosnička řekla, že bez Aladina, který respektuje orografii, je ta předpověď stejně tak platná pro jižní Čechy jako severní Moravu a že vlastně teď neví nic.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#32 Příspěvek od Zmije »

Jestli je Aladin lokální model, tak ho přeci musí nakrmit okrajovými podmínkami z globálního modelu.
Těm co byli vyplaveni tento týden případná druhá vlna o moc víc práce nepřidělá, maximálně začnou uklízet o týden dýl, horší kdyby to přišlo, tam kde to ještě nebylo.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nicméně mokrej dům a bouřka nad hlavou toho moc na psychice lidí nepřidá a pokud ještě někoho navíc trefí blesk do baráku, tak to je na blázinec.

Teď zrovna bouří zrovna tam, kde o to vůbec nestojí.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tohle je předpověď na nedělní večer z idnes.cz. Nezdá se mě, že by to hlásilo sucho...
Přílohy
pov_po.jpg
(100.18 KiB) Staženo 22 x
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#35 Příspěvek od p32 »

Tak mě to připadá, že např. v Mikulově bude sakra sucho. Jestli ono nezáleží také na tom, kde se to chce užívat, ne ?

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#36 Příspěvek od monterjirka »

CZJKP1 píše:Škoda že už to v Praze tak klesá. Tvořilo to pro mě samé výhody!! Mohlo to trvat trochu déle. Jen dva dny škola zavřená :(.. A metro mi taky vyhovuje, že si frčím domů v jednom tahu bez zastávek !
Na serveru Novinky.cz bys tohle nenapsal...

Tam si léči mindrák cenzor blokováním diskutujících, za podobnou nebo menší srandičku jsem dostal BAN n acelý týden!
Tak jim klesla návštěnvost "o jednoho", ale ze 2 PC, ze 2 IP adres!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#37 Příspěvek od konosuke »

Padal déšť...

Pak padal déšť do vlasů a do očí.
A déšť si všechny ochočí.
Ani slzy už jsme neměl, ani pláč.
Nebyl jsem hodný, a nebyl jsem ani rváč.
Ten déšť, všechny řeky rozvodnil.
Padal, čtyřicet dní nebo jen pár chvil…

Déšť omýval duši mou, s ním se snášel dolů,
rozmáčený sen z duchovou záplatou...

Víte kdo to je ? Ano, Petra Janů. Nádherný melancholický, sentimentální, romantický, song z roku 1978.
Přílohy
Motorest.jpg
(86.18 KiB) Staženo 16 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od CZJKP1 »

frantajetel11 píše:
CZJKP1 píše:Škoda že už to v Praze tak klesá. Tvořilo to pro mě samé výhody!! Mohlo to trvat trochu déle. Jen dva dny škola zavřená :(.. A metro mi taky vyhovuje, že si frčím domů v jednom tahu bez zastávek !
Tohle je fakt výplod mozku pubertálního blbečka - máš mozek, nebo máš v tý palici nasráno???
Jasně - pro všechny to byly jenom samý výhody... hlavně pro ty, co to nepřežili :?
Ale notak lidi! Opravdu jsem to nemyslel Vážně!

Pravdou ale je, že cesta metrem domů je rychlost, co si budeme povídat!!

Mimochodem když mluvíš o těch nepřeživších, ty dva kluci co se utopily na těch raftech byli prý maturanti z naší školy!!

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#39 Příspěvek od frantajetel11 »

Určitě nemyslim nepřeživší vylízaný mozky, co si daj raft v povodni.
A ty tvý kecy opravdu nepiš ani ze sebevětší prdele.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#40 Příspěvek od p32 »

to CZJKP1: zkus omezit své názory na povodně, ne všichni mají pro to pochopení a kdybys je zažil na vlastní kůži, tak by ses určitě ani nedivil. Zeť jako dobrovolný hasič jel v neděli po obědě do Prahy stavět to, co pražáci neuměli a v pondělí se vrátil bez spánku a nasranej, že si z nich všici dělají jen blbce. Řek jsem mu, že od toho je dobrovolnej a že to dospí jindy a že má aspoň tu čárku k dobru. Až jim zatopí povodně zase barák a všici z Čech se na ně zase vykašlou, tak si bude moct tu čárku odmazat.
Lepší názor na to měl nějakej Hašek z Brna, co doporučil, aby ti nezaměstnání (i ti vytopení) šli zadarmo (asi za trest) pomáhat druhým při povodních. To už je fakt úchylné, lidi jsou ve sračkách a "odborník" jim radí, kam mají chodit pomáhat.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od CZJKP1 »

Ty máš teda náladu :(. Taky nechápu proč neuposlechly a sjižděly za podminkach ktere byly! Tak už se nezlob že jsem napsal, co jsem napsal, ale vážně bych to nikdy nemyslel! Promijis? :)

Stejne by mi zajmalo, jak se lze utopit, kdyz umim plavat... Snad jedině když Tě vezme ten proud rozbouřené řeky, nejde se dostat ke brehu a poceste te to natlaci na neco kde se natluces nebo je tam treba splav...

V lete se obcas koupu v Berounce. Jednou to bylo po destich trochu rozboureny, melo to proud... Si vzpominam ze jsem plaval proti proudu, a ten proud byl rychlejsi nez jsem plaval ze vsi sil proti, ve skutecnosti jsem tedy jel furt po proudu, protoze jsem jeho rychlost nepremohl

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od AmarokCZ »

Zmije píše:Co se týče upouštění přehrad, možná by nebylo špatné zkusit upouštět i spodní výpustí, která je pod úrovní stáleho nadržení.
Evidentně Tě to překvapí, ale vypouštění spodními výpustmi je naprosto běžná záležitost...
Zmije píše:O tom, že jednali podle platných manipulačních řádů nepochybuju, jsou to přeci alibisti.
Není to alibismus, ale jen o tom, že u energetické stavby je žádoucí mít hladinu co neblíže k hraně přelivu. Orlík prostě není Les Království, už to pochop!
Zmije píše:...u skořepinových Pastvin...
Pastviny jsem viděl osobně dostkrát, ale kde je prosím schovaná ta skořepina???? :D
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#43 Příspěvek od EKKAR »

Pastviny u Žamberka mají z kamene zděnou tížnou hráz s jílovým a betonovým jádrem a s hrází částečně obezděnou elektrárnou - klenbová alias skořepinová hráz snad u nás žádná nestojí...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od AmarokCZ »

Přesně tak! Alespoň někdo to tu má v hlavě srovnané! :pray:
http://www.zvodovodu.cz/ | Pokud neodpovídám na téma a chce něco vědět, pište SZ!

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#45 Příspěvek od tomasjedno »

CZJKP1 píše:Stejne by mi zajmalo, jak se lze utopit, kdyz umim plavat... Snad jedině když Tě vezme ten proud rozbouřené řeky, nejde se dostat ke brehu a poceste te to natlaci na neco kde se natluces nebo je tam treba splav...
... dostaneš se do zpěněné vody, která moc nenadnáší
... dostaneš se do víru, který si tě podrží a nepustí
... cinkneš o něco kebulí a ztratíš vědomí
... dostaneš epileptický záchvat
... zbliješ se a při tom se nalokáš vody
... zaklíníš se nohou o něco na dně a proud ti nedovolí se vyprostit

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“