myčka SIEMENS nenapouští

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

myčka SIEMENS nenapouští

#1 Příspěvek od wlezley »

Zdravím a prosím o nakopnutí.Je to LADY 45, koupil jsem ji z druhé ruky, namontoval a jeden cyklus proběhl OK.Dal jsem prostředek na čištění myšky a pustil program znovu.Myčka vypustila vodu ale napouštění už se nekoná.Poradíte mi jak se dostanu k čidlu které hlídá hladinu vody?Nebo bude problém jinde?Můj typ je, že si ten stroj myslí, že nevypustil všechnu vodu... Díky za každý nápad

Uživatelský avatar
Hurvo
Příspěvky: 156
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Pod Javorinou

#2 Příspěvek od Hurvo »

1) Skontrolu privod vody (ci mas otvoreny ventil)
2) Skontroluj ci skutocne otvara elektromagneticky ventil
3) Ak je tam hladinovy spinac pracujuci na baze tlaku (so zvysujucou hladinou vody stupa tlak vzduchu na membranu) pozri ten ci v nom nie je bordel
4) Ak je tam hladinovy spinac o ktorom pisem v bode 3 premeraj na nom kontakty, ci spinaju a rozpinaju tak, ze budes donho jemne fukat.
5) Moze byt zabordelovana aj hadicka alebo ta cast (tzv. jímka) kde voda tlaci vzduch do hadicky a ten nasledne ovlada hladinovy spinac

Hore uvedene rady mam zo skusenosti s profesionálnymi umyvackami zanussi, electrolux a ine, mozno ti to pomoze.....

Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

#3 Příspěvek od pepito »

Zdravím,
Pokud nepomůže některá rada od Hurva, tak se obávám že bude zarostlý napouštěcí labyrint,tento model myček tím je proslulý. Cena nového labyrintu se rovna ceně nové myčky.Mnoho zdaru při opravě

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

myčka SIEMENS-vyřešeno

#4 Příspěvek od wlezley »

Díky všem.Zpětný ventil před AquaStop krabkou snížil tlak natolik, že myčka nenapouštěla.Vyhodil jsem ho ven a už to šlape jak má.Neuvědomil jsem si, že myčka fachala někde v německu a v našich rozvodech ten ventil nedoporučují viz. http://www.baumatic.cz/zakaznicka-podpo ... a-odpovedi bod.9

Uživatelský avatar
wlezley
Příspěvky: 658
Registrován: 05 bře 2006, 01:00
Bydliště: Strachotín

doplnění

#5 Příspěvek od wlezley »

Nemá někdo z vás manuál k této myčce?Nedalo mi to a juknul jsem na ten labyrint, hlavně jestli fakt není "zarostlý".Překvapila mě část která je naplněná nějakým gelem a rád bych věděl jak to funguje.Jsem celkem divák jak je to složitý.Byla to dobrá koupě ale možná jsem měl koupit novou ...

Uživatelský avatar
pepito
Příspěvky: 315
Registrován: 10 kvě 2005, 02:00
Bydliště: V okolí Brd

#6 Příspěvek od pepito »

K bodu č.9 v odkazu - stačí přidat jedno fíbrové těsnění a je to plně funkčníi.

Ta část s „gelem“ je dekalcifikátor. Slouží ke změkčování vody. Ten gel je v podstatě pryskyřice, která na sebe váže vápenité usazeniny. Regeneruje se pomocí slaného roztoku, který se musí pravidelně doplňovat. Pokud se nedoplňuje sůl dojde ke ztvrdnutí pryskyřice a je to na výměnu dekalcifikátoru.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“