Nákup součástek v Číně

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

Nákup součástek v Číně

#1 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Zdravím !
Potřebuji poradit :Kde nebo vod koho z Číny si obědnat součástky,tedy mám na mysli nějakého Solidního a hlavně Férového tamního Prodejce, se kterým již má někdo z minula Osobní zkušenosti.
Momentálně nemám na mysli nějakej DealExtreme.
Potřebuji ke Své práci koupit několik Procesorů.Když je hledám pomoci Strejdy Googla,vše OK a všichni je mají a do Emailu se přímo přehánějí v ceně,což by Mě ani trochu nevadilo.No ale když projevím zájem,třeba že bych chtěl konkrétní Info a DataSheet,abych měl malou jistotu,že chápe vo co mám vůbec zájem,tak dostanu vodpověd,že to nejde,že nemůžou,že to je jejich tajemství.
No a ze všeho největší perlička,která mě dostala tzv. na lopatky bylo to,že Jsem se rozhodl napsat přímo Výrobci,
( Motorola-FreeScale ),kde Jsem se zcela logicky zaregistroval.Ale když Jsem napsal,že chci koupit větší množství konkrétního Procesoru,tak že prej mám vodpovědět na nějaké čtyři soutěžní otázky,no a když Jsem teda vodpověděl,tak šupky a dostal Jsem vodkaz-Link opět na Čínu,nebo na nějaké jejich Forum,kde Jsem se rovněž musel registrovat a celej koloběh se opakoval na chlup stejně.
Jsem z tohohle normálně tzv. Na prášky ! Je to jakobych si chtěl koupit chleba a v obchodě by kromě placení chtěli třeba rodné číslo Moje Babičky s příjmením za svobodna !
Takže Prosím,jestli máte někdo konkrétní Link,( Osobně vodskoušenej ),dejte Info,nebo na SZ.
Dííík předem Všem !!!
EXA

Uživatelský avatar
dalik
Příspěvky: 305
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Hranice

#2 Příspěvek od dalik »

Krom takových klasik jako Dealextreme nebo 409shop.com ještě tohle:
http://www.taydaelectronics.com/
Líp už bylo.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Bral som raz z utsource.net. Specializuju sa na starsie suciastky.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#4 Příspěvek od termit256 »

Napis kolik konkretne a jakych procesoru vlastne potrebujes?
podle toho bude mozne zjistit v cem je problem.

Jestli jich chces 100 nebo 200, vyrobce se s tebou bavit nebude a odkaze te na regionalni zastoupeni nebo nektereho z velkych distributoru typu mouser apod. Z Cinanu zadne normalni DS nevypacis, jeste tak v Cinstine, coz ti nebude k nicemu. Najdi si je na strankach vyrobce.

Myslim ze pokud napises mail s poptavkou treba na 20.000 procesoru urcite se ti vyrobce ozve s nejakym resenim. Ale je taky mozne, ze soucastky koncakum vubec neprodavaji - obchoduji jen s dealery se smlouvou.

Konkretne Freescale ma shop primo na jejich strankach, maji tam uvedeny ceny pro 1000ks. V cem je problem?

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Momentálně Dííík Všem za odpovědi.Termite256,musím Ti dát za pravdu,ono to tak nějak bude s tím množstvím.Zkoušel Jsem ten první uvedenej Link,je sice fajn,ale nic z toho co sháním.Ten druhej Link,tam je to co sháním a to ve všech provedeních.Ale nastává opět ten známej kolotoč,takže je to tzv. O ničem.
Takže konkrétně co sháním:
CPU-MC68060FE133...PLL ,
nebo ještě lépe
MC68060FE133-QFP132...BGA ,
a ze všech těch by Mě vyhovoval
MC68060FE133-QFP240...BGA .
Zde je Link na ten poslední CPU:
http://www.alibaba.com/product-gs/66741 ... c_BGA.html
Co se týče množství...Hmmm,pro začátek tak alespon 10 kousků,
později jistě i víc,záleží na ceně !
Uvítám další Tvé Info na SZ , záleží na Tobě Termíte256.
EXA

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#6 Příspěvek od Standa99 »

Hmm, amiga retro? Web alibaba.com už se tu někde probíral, bude třeba napsat dodavateli a domluvit se.

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Standa99 píše:Hmm, amiga retro? Web alibaba.com už se tu někde probíral, bude třeba napsat dodavateli a domluvit se.

------------------------------------------------------------------------------------
Jooo...AMIGA-Retro ! Bingo...Jak si to uhodl ?
Raději porad,kde koupit ty Procesory...Hmmm...Pane Stando99 ?
No a pokud Nééé TY,tak už jedině zbejvá " Naše Andrea "...Haha !
EXA

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od pocitujlasku »

Skus pohladat cez aliexpress, tam su overeni predajcovia z alibaby. Da sa aj chatovat priamo s nimi. Objednavali sme nejake moduly, nebol problem, ochotne poslali aj datasheet.
Vsetko bolo funkcne, a parametre ako slubili.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Zdravím.
OK...Díííky za Info.Tak Jsem to teda zkoušel i tam a podělím se o zážitek:
Samozřejmostí je registrace...Hmmm...to by Mě až zas tak nevadilo.
Nastala dalekosáhlá konverzace přes "Strejdu Googla",překladač.
Pořád jen vodpovědi ve stylu: ááá ještě potřebujeme toto a onohle,no a v závěru Mě přišel totální Blábol: Právě včera Jsme prodali poslední kus ze skladu ! Napsal Jsem jim,že snad právě díky tomu,že prodali poslední kus,se Jejich fabrika nepoložila na lopatky,nebo že by se ukončila výroba tohoto Procesoru. Odepsali: Litujeme-velice se omlouváme a nechcete něco jiného ?! Vskutku bych si přál v tuto chvíli mít po ruce tu "Slepičku",abych ji nasypal do krku celé kilo rýže,(na sucho) !!!
Takže tolik k celé věci a myslím,že jako priviantní ukázka nákupu přes Kolegáčky z Číny by to mohlo i stačit !? Ku..a,ani nevíte,jak Jsem vytočenej !!! Ještě Jsem odepsal,že jestli si myslí,že když Jsem z Čech republik,že můžou z člověka si dělat blázny,tak jsou na omylu ! Omlouváme se-Big sorry !



---------------------------------------------------------------------------------------
pocitujlasku píše:Skus pohladat cez aliexpress, tam su overeni predajcovia z alibaby. Da sa aj chatovat priamo s nimi. Objednavali sme nejake moduly, nebol problem, ochotne poslali aj datasheet.
Vsetko bolo funkcne, a parametre ako slubili.
EXA

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#10 Příspěvek od mihal »

Ja zas mam v celku dobre skúsenosti s brokerforum.com, chce to registráciu, aspoň trial na test. Majú tam toto: http://www.brokerforum.com/electronic-c ... eria=false
Ale kde to má a kto, to uvidíš po registrácii.

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Tak Jsem to tedy vodskoušel i tady a podělím se o zážitky:
OK - Super,ten Procesor tam mají snad všichni přímo po "tunách".
Takže registrace je samozřejmostí,(Trial verze).Pak vybrat dannou součástku.Oběví se seznam těch co toho mají ty tuny i s číslem-počtem kusů ma skladě.Na základě toho všeho opět spoustu děkovných Emailíčků ve formě,že je vše v pořádku a že jsou tam všichni štastní,že Jsem projevil zájem vo jejich služby...atd...atd.
Vyberu si konkrétního Dealera a opětovně to chce registraci a ve volbě je již předepsaná ta registrace z BrokerForum,ta z prvopočátku.
No a když ji vodkliknu,že teda s tím souhlasím,tak je to prej špatně...Hmmm.
Tak Jsem se pokusil vo kontakt s nějakou tam uvedenou Osobou-Poradkyni a je tam i Nick-Skype,viz.(GianninaTBF),je někde z Kanady-Quebec-Longuevil,St.Charle West,Suite 255.Celá ta společnost nese název: The International Trading Center for Electronic Distributors.Strejda Google to jistil a tak Jsem s ní prokecal víc jak hodinu,to by bylo i OK.Dostal Jsem příslib,že vše je zařízeno a že Moje požadavky nahlásí nějakému konkrétnímu Dealerovi.Do DNEŠNÍHO dne NIC !!! Další kontak na Skype snad již není možný-nereaguje i když je stále OnLine.
Takže zde je další Priviantní ukázka.Dííík všem,co Mě dali typ a Link,ale samosebou uvítám i další,abych mohl zkoušet,snad se něco do konce prázdnin podaří...Hmmm...snad.


-------------------------------------------------------------------------------------
mihal píše:Ja zas mam v celku dobre skúsenosti s brokerforum.com, chce to registráciu, aspoň trial na test. Majú tam toto: http://www.brokerforum.com/electronic-c ... eria=false
Ale kde to má a kto, to uvidíš po registrácii.
EXA

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

A nebude to tym, ze zhanas nieco, co neexistuje?
http://www.amiga.org/forums/showthread.php?t=57364

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Podle čeho soudíš,že to co sháním neexistuje ???
Zde se koukni na vobrázek.
Na tom amiga.org Jsem také ve spojení.Dělám do Amiga-HW víc jak 25let !
Asi by ses měl kouknout na Web-www.amiga.cz,kde jsou Moje práce.
----------------------------------------------------------------------------
rnbw píše:A nebude to tym, ze zhanas nieco, co neexistuje?
http://www.amiga.org/forums/showthread.php?t=57364
Přílohy
MC68060FE133.jpg
(134.9 KiB) Staženo 82 x
EXA

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Tak si to tam precitaj, ze je to pravdepodobne falzifikat...

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Hmmm..." PRECITAJ ",Já to mám "PRECITANE " snad 1000x !!!
Ten CPU Jsem již držel i v ruce před čumákem,
takže 100% existuje !!! Mám zato,že ta fotéčka by měla i stačit,
mám vod toho CPU i DataSheet.
Ten CPU snad nevyrobila " Nějaká Babička z Horních Kotěhůlek " ?!
Na různých Forech se voběvují Lidičkové,kteří jen tak tam lezou,
pak si něco omylem i přečtou,popřípadě to mylně pochopí,
no a logicky cože pak z toho vzejde...Big Flame vo Ničem !!!
Big Sorry,hlavně to prosím Tě neber nyní Osobně,to bych nerad.
Mě tady doma stojí práce a na ten CPU již mám spácháné PCB.

-------------------------------------------------------------------------------------
rnbw píše:Tak si to tam precitaj, ze je to pravdepodobne falzifikat...
EXA

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“