Lednice Electrolux ERB 3023, nemrazí mrazák

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Bastlfanda
Příspěvky: 301
Registrován: 11 črc 2012, 02:00
Bydliště: za Prahó

Lednice Electrolux ERB 3023, nemrazí mrazák

#1 Příspěvek od Bastlfanda »

Zdravim,
v těch vedrech nám přestal mrazit mrazák, bliká červená kontrolka (po vyp. a zapnutí lednice i pípá), "instant freeze" jde zapnout, ale bez výsledku, skut. teplotu ukazuje nejspíš správně, víte někdo, co se mohlo pos... a jestli má smysl to (nechat) u lednice kupovaný koncem r. 2004 opravovat (příp. na kolik by oprava mohla vyjít?) nebo se spíš porozhlédnout po něčem novym (popř. i levnějšího s jinde probíranou prodlouženou zárukou)?
Díky za rady,
Fanda

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#2 Příspěvek od BOBOBO »

Zkus dát motor natvrdo , aby jsi věděl , že je agregát v pořádku a náplň taky . Pro začátek .

Uživatelský avatar
Panda38
Příspěvky: 713
Registrován: 21 lis 2012, 01:00
Bydliště: Most, Praha, Lanžhot
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Panda38 »

Žeby rozbitý chladicí kabel? (pardon za offtopic z jiného vláka :oops: )

Uživatelský avatar
Bastlfanda
Příspěvky: 301
Registrován: 11 črc 2012, 02:00
Bydliště: za Prahó

#4 Příspěvek od Bastlfanda »

ne že bych nečekal, že lednice bude muset "ven", ale nevim, kdy se k tomu dostanu - lednice je ještě plná a na ní máme ještě malej mrazák, kterej je nacpanej i věcma z toho spodního a musim řešit i "akutnější" věci ...
Popravdě jsem zatim ani nedohledal podrobnější info než už napsaný (našel jsem záručák, ale návod, atd. je teprve "v pořadí"), tj. jestli je dvoukompresorová, atd. ... provoz samotný lednice by jí vadit neměl, ne?
BOBOBO - to mě možná taky čeká, ale zapnutí mrazáku při zapnutý lednici způsobí lehkou změnu (ne moc hlasitýho) "chodu" (přirovnal bych to k - podstatně tiššímu - "zakolísání" elektrocentrály při zapnutí "žravějšího" spotřebiče)
Panda38 - co přesně myslíš? (nevim, co z odkaz.tématu brát vážně a jestli máš na mysli nějakou tu "kapiláru" nebo "topnej kabel") a kde přesně hledat u týhle lednice?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Pokud to má dva motory, tak je to jasné (ten mrazákovej nejede). Pokud to má jen jeden motor a chladnička chladí, tak u mrazáku to bude jasné taky.
Tři motory to asi mít nebude, že bys jeden využil pro jízdu na SD.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#6 Příspěvek od Otkundes »

Kdysi mi přestala fungovat chladnička. Když jsem sháněl technika, poradil mi kamarád: Lednici vypnout ze sítě, vyprázdnit, a na 24 hodin otočit vzhůru nožičkama. Koukal jsem na něj, jako trouba 8O .
Nicméně, se značnou dávkou despektu, jsem to zkusil s tím, že chlaďař z tehdejšího Oblastního podniku služeb, stejně na mě nemá čas. Druhý den jsem svou stařičkou Calex-ku otočil zpět, vrazil kabel do zásuvky, zapnul a po chvíli si sáhl na výparník. Fungovala - ještě několik let.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#7 Příspěvek od tomasjedno »

Otkundes píše:...Lednici vypnout ze sítě, vyprázdnit, a na 24 hodin otočit vzhůru nožičkama...
To ale byla absorpční, ne?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Má to 2 kompresory, takže zkontrolovat ten pro mrazák. Proměřit vinutí a spustit napřímo jestli je to v motoru nebo v jeho spouštění.

Uživatelský avatar
Otkundes
Příspěvky: 1581
Registrován: 14 bře 2010, 01:00

#9 Příspěvek od Otkundes »

Tomášjedno:
Ne, kompresorová Calex. Vzadu dole měla soustrojí, čočkovitého tvaru a za provozu si tiše vrčela. Absorpční snad dělal Elektrosvit? Dosud nevím, v čem je tá finta, která mi před lety pomohla...

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“