AIWA NSX-V700

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
superbeny
Příspěvky: 2
Registrován: 16 úno 2005, 01:00

AIWA NSX-V700

#1 Příspěvek od superbeny »

Nemá niekto náhodou schému zapojenia tejto veže? Na CD prehrávači po uchytení CD disku má motor len krátky trhavý chod. Čistenie optiky tento problém neodstránil.Ďakujem aj za prípadný link.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

re

#2 Příspěvek od xxxe »

jak je ta věž stará?Už má třeba laser dotočeno a bude potřeba novej.

Uživatelský avatar
jave
Příspěvky: 1602
Registrován: 26 lis 2005, 01:00
Bydliště: jizni cechy

#3 Příspěvek od jave »

Ano také bych hledal chybu v laseru

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#4 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 12:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od DjRix »

kondik píše:Optika je KSS213 ze? tak sa necuduj tie odchadzali jedna po druhom.......
S tím bych si dovolil silně nesouhlasit!!! Od té doby co ji Sony začalo dělat,se začala hromadně používat skoro ve všem.Pokud je něčeho na světě hodně,tak se toho víc pokazí,ne?? V výsledku ošvem byla (a je) 213 méně poruchová než leckteré jiné optiky.

Bohužel zrovna Aiwa to pěkně podělala,když tyto optiky začala montovat do svých věží,kde je u stropu věže vedro až hanba a práší se ní jak ve stodole,díky tomu pak Sony řešilo tohle verzí se sufixem D,která měla mechanickou clonku čočky proti prachu.

Jinak ale souhlas: AIWA=Optika KO
Klídek chlapi,to je nulák...

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#6 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 12:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od DjRix »

A viděl jsi za posledních 8 let v nových výrobcích Sony a Aiwa (ale i ostatních značkách) jinou optiku než 213-tku?? Říkám že se dává do všeho,proto se celkově zdá že odchází víc. Ale v době kdy byla v každým CD jiná optika,se to tak říci nedalo,protože člověk měnil co chvíli jinou.
Klídek chlapi,to je nulák...

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#8 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 12:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#9 Příspěvek od silio »

Zdravím,optiky síce odchádzajú,ale čo takto skontrolovať a prečistiť motorčeky,(minimum kontoxu a pod. a pretočiť na cca 15V v oboch smeroch,(krátko)).V 98% pomáha,keď motor zhorí,tak už stál za prd a treba ho vymeniť.
Motorčeky sekajú viac ako som si myslel!!

Uživatelský avatar
Gabe
Příspěvky: 47
Registrován: 21 dub 2005, 02:00
Bydliště: Vrchlabí

#10 Příspěvek od Gabe »

Ahojky.
Dovolím si s DjRixem souhlasit. S optikou KSS-213C mám dobré zkušenosti, používá ji hojně fi. Numark ve svých přehrávačích určených pro DJ. Po výměně vydrží optika v průměru tak 1,5 roku a to v podmínkách clubů, diskoték, ...(nikotin, vývojníky mlhy) je myslím za tu cenu solidní výkon.

Pokud budeš měnit optiku, tak kompletní i s motory. Pokud tam máš kss-213C, tak v AME je komplet tuším pod označením KSM-213CCM.

Uživatelský avatar
Gabe
Příspěvky: 47
Registrován: 21 dub 2005, 02:00
Bydliště: Vrchlabí

#11 Příspěvek od Gabe »

Ahojky.
Dovolím si s DjRixem souhlasit. S optikou KSS-213C mám dobré zkušenosti, používá ji hojně fi. Numark ve svých přehrávačích určených pro DJ. Po výměně vydrží optika v průměru tak 1,5 roku a to v podmínkách clubů, diskoték, ...(nikotin, vývojníky mlhy) je myslím za tu cenu solidní výkon.

Pokud budeš měnit optiku, tak kompletní i s motory. Pokud tam máš kss-213C, tak v AME je komplet tuším pod označením KSM-213CCM.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#12 Příspěvek od dj_Paul »

Souhlas s DjRixem.KSS213 mám ve svém přehrávači CDP-S41 který běží denně po dobu 15ti let a je v pohodě,


Optiky KSS jsem měnil zatím JEN v AIWÁCH a pokud jsem neudělal clonu třeba z kartonu pod celou mechanikou tak aby teplý a špinavý vzduch nestoupal okolo optiky,tak se mi do roka vrátila.S clonou se mi nevrátila ani jedna,všechno to běží u známých tak mám informace o provozu takto upravených strojů


Jednou jsem měl na opravu nějakou věž sony,na typ už si nepamatuji ale CD bylo dole,dokonce i pod zdrojem.Která optika tam byla už si taky nepamatuji ale byla z řady KSS21x.Vysál jsem centimetr prachu,vyčistil čočku a optika jela jako nová,takže na optiky KSS nedám dopustit

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#13 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 12:57, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#14 Příspěvek od dj_Paul »

no radiomanetofony jsou trochu jiná kategorie - přímý přístup k optice a možnost jejího poškození,vyšší prašnost atd.

Do těch výměn optik nezahrnuji optiky kterým pomohl ke zničení majitel a není jich málo.Hlavně u těch RMGF.

Jeden příklad je optika do panasoniku DMR-ES10.jen optika 7100,- v AME

majitel dělal stavební úpravy v místnosti kde byl rekordér

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“