skusenosti s ERSA a ine

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
right13
Příspěvky: 447
Registrován: 05 kvě 2006, 02:00

skusenosti s ERSA a ine

#1 Příspěvek od right13 »

Zdravím vospolok

uvažujem o kúpe mikropájky ERSA I-CON PIKO, nemáte s nou niekto skúsenosti ? Chcem to na domáce bastlenie, žiadna priemyselná výroba.

Druhá možnosť je HakkoFX-888
a tretia SOLDER PEAK SP-80D

viete mi povedať niekto niečo o nich kto s nimi máte skúsenosti ?

ďakujem
Naposledy upravil(a) right13 dne 03 črc 2013, 12:06, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od CZJKP1 »

Taky jsem uvažoval o nějaké s vyšším pájecím výkonem, aby to rychleji reagovalo.

Jako na poslední jsem koukal na http://eshop.micronix.cz/merici-technik ... -1000.html

a taky

http://www.tipa.eu/cz/pajeci-stanice-st ... /d-122131/

Ovšem žádný zkušenosti s jimi jsem nenašel.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Habesan »

Máš nějaký inteligentní důvod proč si pořizovat páječku, která ke svému provozu potřebuje MicroSD kartu ???

Hakko FX-888 je jen zastaralý typ v novém kabátě, raději se poohlédni po něčem na hroty Hakko T2- (Aoyue LF-).

Jinak ERSA je významná firma, a má v sortimentu i poměrně Hi-Tech výrobky, ale nějak nemám potřebu žádný z nich vlastnit.

Viz.: vlákno Výběr pájecí stanice.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
right13
Příspěvky: 447
Registrován: 05 kvě 2006, 02:00

#4 Příspěvek od right13 »

mam doma rucku hakko a velmi sa mi zapacila, mala lahka, inteligentne vymyslene teleso a meranie teploty a velmi ohybny kablik + na ebayi dostat vsemozne hroty, rad by som uz len koli servisu nieco s tou hakko ruckou

na tej erse sa mi paci to malicke pero, ale to je asi tak vsetko co ma zaujalo na nej...

ešte som našiel toto http://www.ebay.com/itm/Soldering-Stati ... 20c40b865e

po vmontovani do krabičky keby sa to krmilo spinanym zdrojom by to bolo celkom zaujmave

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#5 Příspěvek od mihal »

Pri Hako meníš s hrotom aj vyhrievacie treleso, to je v práci až tak nevadí, ale doma by ma to sralo, hrot tam stoji cca 22eur, čo je dosť. Priemerná výdrž na olovnatom cíne tak 3mesiace po 8hod. S Ersou nemám až tak dobre skúsenosti, hroty nestoja za nič, výkon biedny. Zatiaľ najlepšie mi slúži weller WSD81, hroty sú strašne lacné, do 5€, bohatý sortiment, výkon má 95W, jednoduché ovládanie. Hrot tam mám od začiatku roku jeden.
Ale záleží čím pájkuješ a každému sedí niečo iné, ja často čumím do PC a chudák pájka si celý deň oxiduje. Tejto welere to až tak nevadí.
Doma mám starú ERSP, tej vytknúť až na životnosť hrotov neni čo.

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#6 Příspěvek od frpr666 »

V práci máme ERSA ICON a spokojenost. Plusy: Rychlý náběh teploty, teplota drží, těleso a hrot dost vydrží, od držátka ke špičce hrotu je to pár centimetrů, takže se s hrotem dobře manévruje.

Pro občasné pájení doma, ale používám obyčejnou Solomon. Ersa by v současnosti pro mě byla zbytečné "dělo".

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Habesan »

mihal píše:ja často čumím do PC a chudák pájka si celý deň oxiduje.
Ach jo...
Když vím, že dosáhnu pracovní teploty během 13 sekund, tak mi nevadí ji na hodinu vypnout.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“