Satelit Mascom a sériový kabel pro upgrade FW

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

Satelit Mascom a sériový kabel pro upgrade FW

#1 Příspěvek od Brozicek »

Můžete mi prosím upřesnit, jaké je nutné zapojení sériového kabelu pro upgrade FW u satelitních přijímačů Mascom (předpokládám, že kabel bude shodný pro všechny typy Mascom)?
1. Já jsem běžně pro upgrade, např. Topfield nebo Humax, používal jednoduchý kabel tzv. myslím "Nullmodem", u kterého jsou propojeny špičky 5 a překříženě jsou spojeny špičky 2 a 3. Ten kabel mám vyrobený.
2. Na netu jsem pro Laplink kabel našel ještě zjednodušené zapojení, kde jsou navíc na každém konektoru spojeny mezi sebou špičky 7 a 8 (jen jako propojky na konektoru, mezi konektory není mezi špičkami 7 a 8 žádný spoj).
3. No a pak je ještě zapojení úplného kabelu, kde jsou překříženě propojeny špičky 2 a 3, ale také špičky 7 a 8 a špičky 6 a 4.
Která varianta je pro Mascom nezbytná, 1., 2. nebo je nutná varianta 3.
A jaké je pro jednotlivé varianty kabelu nutné nastavení sériového portu v PC. Někde jsem četl,že pro variantu 2 musí být nastavení řízení COM v režimu "Softwarové", které tam ale není. Je tam jen "Žádné", "Hardwarové" nebo "Xon/Xoff".
Omlouvám se za dotaz, ale jsme "v terénu" na chatovišti. Soused vyměnil kartu CSlink za Skylink. Pro kartu Skylink však musí provést upgrade FW. Příslušný FW a instalační SW si můžeme stáhnout z netu, ale kabel si musím vyrobit. V návodce k instalaci je požadováno použití kabelu Laplink (8602JJ/B-018).
Dík za radu.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#2 Příspěvek od scorpions-cz »

Nevím jak mám zapojenej svůj kabel,ale je to klasicky křížený zapojení. Používám ho jak na topfieldy tak na mascomy.Nastavení portu je popsáno na stránkách Mascomu v manuálu pru nahrání softu.

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#3 Příspěvek od Brozicek »

Souhlasím, na stránkách Mascom je napsáno nastavení sériového portu a konkrétně je tam napsáno, že řízení toku má být "Hadwarové". Ale už tam není napsáno zapojení kabelu pro to popsané nastavení, jen je tam napsáno "Laplin kabel (8602JJ/B-018)". Nemůžeš mi změřit zapojení toho tvého kabelu, tj. zda odpovídá mému popisu špiček ve variantě 1, 2, nebo3 ? Předem moc díky. Nemám problém si můj kabel ve variantě 1 doplnit dalšími vodiči, ale musím vědět kterými. Nejsnažší je zkopírovat to, co zaručeně chodí, to je zkopírovat Tvůj kabel.

Zbytečná citace celého předchozího příspěvku, vymazáno. Používej tlačítko Obrázek Děkuji za pochopení, Killroy
Naposledy upravil(a) Brozicek dne 03 črc 2013, 15:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Najlepsie je mat plny null-modem, ten by mal fungovat vzdy.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#5 Příspěvek od ok1hga »

rnbw píše:plny null-modem, ten by mal fungovat vzdy.
souhlasím . . .
http://en.wikipedia.org/wiki/Null_modem

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#6 Příspěvek od Brozicek »

Každá dokumentace se trochu liší. Zapojení ve wikipedii podle odkazu ok1hga se liší v zapojení špičky 1 z odkazu
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Stanislav%20Bro%C5%BE/Dokumenty/Sta%C5%BEen%C3%A9%20soubory/Laplink.htm
Který null modem je je ten úplnější? Viz obrázky.
Přílohy
800px-D9_Null_Modem_Wiring.JPG
(35.35 KiB) Staženo 46 x
Laplink_s_a.gif
(8.36 KiB) Staženo 55 x

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Pochybujem, ze niektory z programov na upgrade FW pouziva signal CD - nechal by som to nezapojene.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#8 Příspěvek od scorpions-cz »

Moje zapojení:
1-nezapojen
2-3
3-2
4-6
5-5
6-4
7-8
8-7
9 nezapojen

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#9 Příspěvek od ok1hga »

rnbw píše:signal CD - nechal by som to nezapojene.
. . . souhlas
tady je schema z Wikipedie . . .
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... Wiring.png

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#10 Příspěvek od pepik9 »


Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#11 Příspěvek od RadekB »

na flesovani satu me vzdy stacil kabel 2-3 3-2 5-5 a nic jineho (TF, Technisaty, Koscomy, Openboxy, Kaony, Humaxy, Strongy, Optica, fergusony, i ten Mascom.....) A to jich delam kazdy tyden nepocitane....

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#12 Příspěvek od Brozicek »

Radek - dík za zkušenost. Použiji nejdříve ten muj hotový kabel s třemi vodiči a teprve při problémech doletuji další vodiče.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#13 Příspěvek od scorpions-cz »

souhlas s RadekB , až na ty Technisaty. Některé potřebovaly nekřížený kabel s opačnou koncovkou.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “