TECHNIKA LCD32 STBY

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pavel1953
Příspěvky: 185
Registrován: 01 led 2008, 01:00

TECHNIKA LCD32 STBY

#1 Příspěvek od Pavel1953 »

Dobrý den,
mám prosbu. Nesetkal jste se někdo s podobnou závadou? U LCD32-107CE je zdroj 17PW20.1, vadné dva kondy 15n ( MKT ), to už tu bylo. Po výměně bedna šla perfektně jeden večer. Potom vždy při zapnutí se rozsvítí obrazovka na cca dvě vteřiny a bedna spadne do pohotovostního režimu.
Elyty ve zdroji měřeny, žádný vadný nebyl, přesto jsem je vyměnil.
Nesetkal jste se s tím někdo?
Díky za přečtení a přeji pěkný den.
Pavel

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#2 Příspěvek od DELONG »

Mal som podobný problém. Vyskúšaj http://sparedparts.com/parts/details/17 ... ght_faults .

Uživatelský avatar
Pavel1953
Příspěvky: 185
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#3 Příspěvek od Pavel1953 »

Díky za reakci na můj dotaz. Ty kondíky jsem měnil, kouknu i na ty tranzistory.
Díky.
P.

Uživatelský avatar
Pavel1953
Příspěvky: 185
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#4 Příspěvek od Pavel1953 »

Nepomohlo, stále kvoká.
P.

Uživatelský avatar
Hypnos
Příspěvky: 132
Registrován: 26 led 2008, 01:00

#5 Příspěvek od Hypnos »

Zkontroluj trubky jestli jsou ok. jestli blikaji, nebo sviti nestale..., pripadne vyrus proud ochranu a hned uvidis. Kazdopadne Techniku jsem vzdycky vyhodil, nema cenu se s nima zabyvat, mam tu asi 2 kusy, obe vadny ridici desky.

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#6 Příspěvek od ACDC »

Zdravím, asi před 3. roky se ke mě dostala taky lcd tv technika, byla někým vyhozená jako nefunkční, po zapnutí naskočil akorád st-by režim, delší dobu jsem nad tím dumal, zkoušel, měřil, vše bez výsledků.Poslední věc, co jsem jen tak z blbosti zkusil bylo za provozu ve st-by režimu vytáhnout z patice epromku, v ten okamžik obraz jakoby probliknul.Vsadil jsem za provozu tu eprom na zpět, a ono se to rozjelo.Mám ji doma v provozu už asi 3 roky, a pořád šlape, sice s menší vadou eprom, která ovšem na funkci nemá vliv.

Uživatelský avatar
Pavel1953
Příspěvky: 185
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#7 Příspěvek od Pavel1953 »

Díky za reakce, když jsem vyměnil ty kondenzátory - MKT - tak se televize rozběhla a běžela celý večer, perfektně, žádné problikávání, prostě bezva.
Ještě jsem nedodal jednu věc. Nemám dálku a tak jsem bednu ovládal jen z panelu, bez problémů, ale potom jsem na ní zkusil dálku od hnůjdaje a ona chodila. Potom klekla. Jestli jsem tam něco nějakým způsobem nepokuvil.... :oops:
Dnes by měla dorazit originál dálka, ale aby nebylo pozdě.... Pořád si myslím, že problém je ve zdroji. Chtělo by to si ho někde půjčit.
S tou eepromkou je to divné.
Odpoledne se pokusím odpojit proudovou ochranu, pokud jí najdu :)
Ještě kdyby se tu objevil Kozoka.
Díky za pomoc.
Pavel

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#8 Příspěvek od DELONG »

Elyty som premeral ESR OK ale meraním kapacity mali menej. Dával som nové a každý nový kus som meral na kapacitu. Hlavne C819 ten mal len necelých 100uF. Hodnota na ňom bola 150uF/450V. Dal som tam 220uF ten je uvedený aj v schéme zdroja. Ale tá schéma my aj tak nesedí. To asi prekresľoval nejaký našňupaný turek či čo :lol: .
Neviem ten zdroj sa my tiež zdal nejaký mekký :roll: . Vytiahol som konektor PL851 z motherboardu pre 24V audio amplifier in a obrazovka sa rosvietila a už to nepadalo do StBy. Pátral som po príčine. Elyty na ESR OK ale zas kapacita oveľa menej. Dal som tam zas nové elyty a telka išla celý deň reagovala aj na diaľkové . Zapnúť vypnúť šla v pohode . Týral som ju skoro celý deň POWER ON OF aj menu všetko zdržala :lol: . Skúsim ju ešte po "oddychu" zapnúť . Ja som tam mal motherboard 17MB12-3. To to je už asi piaty TV od Vestelu ktorý som robil tie štyri zatiaľ úspešne idú asi 3 roky. Ale dokedy ? Tie zdroje sú fakt asi kurvítka . Alebo celkovo od Vestelu je asi všetko kurvítko :lol: .
Aký tam máš motherboard ty? Vestel tiež?

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“