Mozaiková tiskárna SEP 510

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jabl
Příspěvky: 28
Registrován: 15 bře 2004, 01:00

Mozaiková tiskárna SEP 510

#1 Příspěvek od jabl »

Pro restaurování a opravu této historické tiskárny (výroba JZD Ploština ) bych potřeboval kompletní schéma zapojení, případně jen řízení krokových motorů válce a vozíku. Nemá někdo alespoň informaci. Díky všem.

Uživatelský avatar
pelp
Příspěvky: 2
Registrován: 16 črc 2013, 02:00

#2 Příspěvek od pelp »

Ahoj,

mám některé ND a 2 starší SEP 510 nebo SEP 511 (jiná ROM a hlava). Máš-li zájem, napiš na pelp@seznam.cz nebo 608 444 339 a můžeme se domluvit. Klidně bych to i daroval. Mám k tomu vztah z dob Didaktiků. Napsalo mi to s Did. tisíce stránek v češtině i s diakritikou. Někde by se našel i ovladač pro sadu Kamenických pro pro Did. Gama, M a Kompakt a asi bych dal dohromadfy i kabel pro papalelnní port pro Did. Pro PC je to plný paralelní kabel EPSON.

Uživatelský avatar
jabl
Příspěvky: 28
Registrován: 15 bře 2004, 01:00

#3 Příspěvek od jabl »

Děkuji za reakci na můj dotaz, ale já bych potřeboval jen technickou dokumentaci ( stačí jen schema ) buď celé tiskárny, nebo alespoň řízení krokových motorů.
Díky Jarda

Uživatelský avatar
pelp
Příspěvky: 2
Registrován: 16 črc 2013, 02:00

#4 Příspěvek od pelp »

Vážený pane,
schema nemám. U výrobců mi tenkrát řekli, že ani přesné neexistuje, protože se často měnilo. Možná by bylo dobré zkusit osobní návštěvu a optat se na bývalé zaměstnance, kteří bydlí v okolí. Co já si pamatuju, tak podnik měl obhospodařovat někdo z Německa a servis tam skončil začátkem 90. let, ale ti vývojáři, co mi je opravovali byli fandové a asi by něco mohli vědět. Pokud byste chtěl jenom zapojení konektorů k motorům, tak mohu zaslat. Škoda, že nemůžu pomoci víc.

S pozdravem pelp Pelikán

Uživatelský avatar
jabl
Příspěvky: 28
Registrován: 15 bře 2004, 01:00

#5 Příspěvek od jabl »

Díky,ale tiskárnu nemíním používat a pouze ji chci zrestaurovat do původního stavu a celkem se to již podařilo.
Dobrou noc
73 Jarda

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“