Poptávám přepájení NVRAM chipu na HDD PCB, Praha

Jestliže poptáváte nebo hledáte osobu(y) k vyřešení nějakého problému, popř. nabízíte SERIÓZNÍ zaměstnání související s elektronikou.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nohandle
Příspěvky: 12
Registrován: 03 črc 2012, 02:00

Poptávám přepájení NVRAM chipu na HDD PCB, Praha

#1 Příspěvek od nohandle »

Dobrý den,
sháním někoho šikovného z Prahy sběhlého v pájení čipů. Odpálil jsem kvůli vadnému adaptéru na externí připojení hard-disku jeho PCB. Velice pravděpodobně bude třeba na novou desku přenést současný NVRAM chip.
Jedná se osminožičkový chip v horní části obrázku.

Pro člověka se zkušenostmi a vybavením by to doufám něměl být problém. Prosím ozvěte se a navrhněte cenu.
Přílohy
60_57_193.jpg
(267.4 KiB) Staženo 127 x

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Můžu ti s tím pomoct, v Praze na Chodově, za čokoládu. Otázka je, abys sehnal správnou tu druhou desku.
Michal

Uživatelský avatar
nohandle
Příspěvky: 12
Registrován: 03 črc 2012, 02:00

#3 Příspěvek od nohandle »

Děkuji, pošleš mi prosím do zpráv na sebe kontakt? Desku jsem objednával na DonorDrives a už je na cestě, nicméně to posílali USPS priority mailem takže to ještě čtyři až čtrnáct dní potrvá.

Jakub

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Habesan »

nohandle píše:Pro člověka se zkušenostmi a vybavením by to doufám něměl být problém.
Člověk se zkušenostmi a vybavením dokáže přečíst a přepsat obsah té paměti bez jejího odpajování.

Někteří prodejci to nabízejí zdarma k nákupu té náhradní desky.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Nepochybně existuje celá řada možností, jak problém řešit. Třeba já bych třeba nejdříve udělal průzkum, co to vlastně odešlo a jestli vůbec potřebuji jinou desku.
Pokud by se mělo provést přehrání bez pájení a původní deska je mrtvá, stejně se musí původní paměť odpájet a vyčíst v programátoru, pak by se dal dump poslat prodejci, aby to tam nahrál, případně poslat tu vadnou desku, ať si to prodejce vyčte sám. To vše je dražší, než to přepájet, v této rovině rozhodování bych taky pájel, nevidím v tom žádný problém.
Pokud by šlo o profi záchranu dat, je to jiná věc za jiné peníze. V tuto chvíli nohandle nemá jistotu, že je disk vevnitř OK a výměna desky to vyřeší, ikdyž šanci na úspěch to takhle určitě má.
Pokud umíš pomoci lépe, nohandle to určitě rád využije.
Michal

Uživatelský avatar
nohandle
Příspěvky: 12
Registrován: 03 črc 2012, 02:00

#6 Příspěvek od nohandle »

Děkuji za názor, taky jsem nad tím uvažoval:
I ten výrobce od kterého desku kupuju nabízí přepájení čipu zdarma. Problém je, že jejich sídlo je v US. Pokud jim budu chtít poslat desku, nechat si ji od nich doručit zpět a být si přitom jistý, že se to po cestě neztratí tak mě vyjde jen přeprava na $100-$150. Společně s deskou by to vyšlo na něco kolem $200. To jsou řekněme čtyři tisíce. Pokud se ta deska po cestě tam nebo zpět ztratí tak už to nikdo nikdy nedá dohromady za cenu kterou jsem za to ochoten zaplatit.

Pokud jen oni pošlou desku mě, dám za to něco kolem $75. Pokud se po cestě ztratí můžu jednat s dodavatelem co dál. Plus dvě stovky za to, že mi to to nějaký ochotný dobrovolník přepájí. :)

Není to jen o penězích, upřímně řečeno svěřím tu desku do rukou raději někomu koho elektronika baví, než někomu kdo tam seká jednu za druhou za minimální mzdu.

Kdyby se tahle deska dala koupit u nás, nebo třeba v německu tak bych to asi řešil jinak.

Rozsah poškození: Desku jsem zapojil na adaptér otočil jsem se a už se z toho kouřilo. Tak jsem to zase odpojil. Zkusil jsem to potom ještě jinde přímo do PC a disk se neroztočil/nedetekoval. Označil jsem místa z kterých se kouřilo a které mají opálené kontakty.

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

Vždyť jo, tvůj postup chápu. Kde jsou ta označená místa ?

Uživatelský avatar
nohandle
Příspěvky: 12
Registrován: 03 črc 2012, 02:00

#8 Příspěvek od nohandle »

Obrazek jsem samozrejme zapomnel prilozit a z mobilu ho ted uz nepridam.Odeslo to co byla hadam prepetova ochrana, diody ve spodni casti leve casti obrazku oznacene D3 a D4. A potom cip (?) L300, prava dolni cast. Posouzeno laickym okem podle toho co zhnulo.

Odpovědět

Zpět na „Poptávka služeb, nabídky zaměstnání“