mobil HTC HD2 - vypadavajuci signal

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#16 Příspěvek od cputakt »

Co jsem já přehrával rádia tak to bylo vždy dohromady jak pro GPS,GSM i Wi-Fi v jednom balíku.

Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#17 Příspěvek od pole »

Akvy vyraz mam hladat na to "radio" v googli GSM Radio?

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#18 Příspěvek od cputakt »

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=611787 tady jsou asi všechny co vyšli nebo někdo udělal.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#19 Příspěvek od Michal22 »

Nechci nikomu kazit radost s ROM rádii, ale mám tušení že by to mohlo být trochu jinak (a naštěstí jdou HTC telefony skoro mimo mě)- opravoval jsem ve full levelu dvě značky GSM telefonů, u obou byl požadavek od výrobce na ladění VF části. Jeden z výrobců napřed znal jen manuální ladění- napřed Rx, potom Tx, pěkně po jednotlivých krocích. Potom objevili tzv Autotuning. S tím to bylo jednodušší. Druhý výrobce znal autotuning už od mého prvního kontaktu s těmito výrobky.
Celá sranda byla v tom, že díky rozptylu parametrů při výrobě neexistoval univerzální obsah paměti pro VF část, který by dokázal pomoci pro každý jednotlivý vyrobený kus.
Čili bych to viděl tak, že můžete zkoušet třeba i stovky obsahů paměti a nikam se nedostanete- ono totiž bývá dost problémů kolem VF části v mobilech HW rázu. A kolikrát úsměvných (třeba u některých HTC je nutné mít nasazený zadní kryt na telefonu, protože jeho součástí je anténa. A potom stačí ulomený zámek krytu, kdy není dobrý přítlak na pružný kontat, potom není ani signál).
Mnoho štěstí...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#20 Příspěvek od cputakt »

Ano ta anténa tam je na krytu a pokud ho mám otevřený tak vždy všechny kontakty napružím aby byl dobrý kontakt a u HD2 není problém že by se zadní kryt odchlipnul ten drží jako čert.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“