usb

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

usb

#1 Příspěvek od mira2830 »

zdravim, koupil jsem si nedavno ctecku karet, pripojuje se na interni konektor usb (9pinu), napoprve bylo vsechno ok, ale po opetovnem zapnuti pc, ji windows nedetekovaly - nejaky problem s ovladaci(kod42). pokud ale za behu pocitace kablik odpojim a pripojim znovu, detekuje se spravne. nechci ale vecne otevirat case a potreboval bych vedet, jestli by stacilo tlacitkem kratce rozpojit napajeni (+5V)? nemuze se tak nic poskodit? diky za radu

Uživatelský avatar
MirrA1
Příspěvky: 531
Registrován: 30 srp 2006, 02:00

#2 Příspěvek od MirrA1 »

No každopádně to není normální, takže nějaký takový nouzový řešení, že budeš rozpojovat to napájení bych raděj nedělal.
Nejdřív zkus přeinstalovat ovladače...

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od mira2830 »

pro xp to zadny ovladace nema...
na netu jsem zjistil ze se to obcas stava, ikdyz ne presne vysvetleni toho proc, nebo jak se s tim vyporadat

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#4 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 13:20, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

citacka

#5 Příspěvek od proel64 »

Tiez som kupil citacku,taku ze 7in1 do 3,5 palcovej sachty a veru mala
instal.cd a po instalacii funguje naprosto bezchybne.Pozri na wb vyrobcu....

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#6 Příspěvek od Nagant »

A co to je zač ten 9pinový konektor USB? To je něco přímo na desce pro připojení USB konektorů kablíkem? A ta čtečka je pak přímo pro konkrétní desku?

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od mira2830 »

s tou nekompatibilitou to bude nejspis pravda, mam desku od mercury, chipset via. s cteckou je to horsi, jde o nejakou prakticky no name, takze konkretni ovladace asi sezenu dost tezko. proto jsem se prave zameril na to, jak ji jednoduše pripojit az po startu xp, kdy ji system bezpecne detekuje.
nasel jsem navod na "http://www.belza.cz/pclink/swusb.htm", ale radsi bych neco jednodusiho, proto me napadlo to odpojeni napajeni...

to nagant: myslim, ze je to pomerne standartni vybava desek, normalne asi pro pripojeni prednich usb portu, na to jsem jej nikdy nepouzival

Návštěvník

#8 Příspěvek od Návštěvník »

Je smutný, že chceš poradit, ale nejsi schopen odpovìdìt ani elementární otázku, jakou máš základní desku.
Takhle mohu jen odhadovat:
Pokud má èteèka konektor 5 pin, tak ho zapoj do pozice 1-3-5-7-9 USB konektoru základní desky. To je ta øada, kde chybí kolík.
Pokud má èteèka konektor 2x5 pinù, tak na èteèce z pozice 10 pøesuò vodiè stínìní do prázdné pozice 9.

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od mira2830 »

:oops: omlouvam se, deska je KOBIAN KVM266PM-U, nemel jsem predtim moznost to najit a uz davno si to nepamatuju...

to anonymni: dekuji za navod(ma 2x5pinu), bohuzel vsak nezafungoval, problem stale trva :(

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Mourek »

Chtělo by to zkontrolovat D+ a D- na desce. Abys to nepřehodil , navíc doporučuji flashnout BIOS a zkontrolovat v Biosu nastavení USB . No a nakonec nová instalace Windows, a nebo je čtečka pochybná, zkus ji v jiném PC.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#11 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 13:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od mira2830 »

hmmm... diky za objektivni kritiku meho pc, ktery mi ale(prestoze je to vlastne jen hromada kramu smotanych dohromady), docela slusne slouzi :P. myslim, ze novy bios nesezenu a i kdyby, nevidim pro flash za dane situace jasny duvod, protoze uspechu moc neverim. varianty typu ovladace jsem jiz zkoumal driv a po neuspechu jsem doufal, ze mi tady nekdo poradi s nove zvolenym, radikalnejsim pristupem (windowsama se zabyvat nehodlam, dle meho jen ztrata spousty casu)
nevadi mi, ze se ctecka korektne neprihlasi pri spusteni windows, co potrebuju je, aby se prihlasila vubec nejak(za tech necelych 200kc co stala se mi to myslim porad vyplati :D ). mohl bych pokazde rozpojit kablik od desky a pripojit ho znovu jako cinim ted, kdyz ji potrebuji pouzit, z pochopitelnych duvodu, bych ale mel radsi jedno "reset" tlacitko.
o co vas uz od zacatku prosim je, aby mi nekdo rekl, zda odpojeni tech +5v, nemuze neco udelat desce, kdyz zbytek ctecky zustane na drate. v opacnem pripade, zbastlim nejak ten pripravek od belzy... diky za odpovedi

Uživatelský avatar
007
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 216
Registrován: 11 lis 2003, 01:00
Bydliště: střední čechy

#13 Příspěvek od 007 »

Já mám v PC čtečku,která po připojení zabírá 4 písmena disků.Protože mi to dost vadilo,namontoval sem do +5V vypínač a čtečku zapínám,jen když potřebuji.Mám to takhle už asi rok a s čtečkou ani deskou není žádný problém.
007

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#14 Příspěvek od MaTTo »

mira 2830: kup si niekde v obchode USB kabel , a prerob tu citacku na normalny usb konektor a pripajaj na externe USB a to vyriesi tvoje problemy . Interne veci na USB zasadne nekupujem teda ...

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#15 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 13:26, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“