Neznámy konektor, viz foto

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#16 Příspěvek od Jodr »

CZJKP1 píše:Kolikrát budu ještě psát, že si myslím, že se to používalo na telefon.
Naše už dávno odrostlé děti měli továrně vyrobený patrový pokojíček pro panenky. Rozvod na plochou baterii a na stěně stejné zásuvky. Připojovaly se do nich stojací lampičky. Takže nejenom telefon....

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#17 Příspěvek od Killroy »

Ten pokojíček s lampičkama si pamatuju i já.. Jinak je to stará nízkonapěťová zásuvka a používala se z nouze skutečně leckde. Jeden čas to bylo i s tou vidlicí různě po výprodejích asi tak za korunu.

Skoro stejná byla zabudovaná v motorovém prostoru Moskviče 403, kde sloužila jako palubní zásuvka pro přenosnou 12V svítilnu - což byla běžná součást výbavy tototo vozidla.
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
procesor
Příspěvky: 5284
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: PO

#18 Příspěvek od procesor »

Aby sa dala urobiť generálka agregátu pri ceste aj v noci. :D

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#19 Příspěvek od BOBOBO »

OT Náhodou to byla dobrá vychytávka . Dnes by mohla být ledková . Jezdil jsem M408 s řazením pod volantem .

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#20 Příspěvek od Yarda1 »

Já si pamatuji, že tuhle zásuvku a vidlici měl můj děda u rozhlasu po drátě. Ta s nožovými kontakty se používala taky, ale až později.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#21 Příspěvek od jjilek »

Našel jsem tyhle, pokud by pro to měl někdo použití, tak pošlete adresu. Je mi líto je vyhodit. J.
Přílohy
zasuvky-mn.jpg
(84.43 KiB) Staženo 30 x

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#22 Příspěvek od konosuke »

Ano, existovaly a prodávaly kolem roku 1972-74 v obchodech Elektra pod označením slaboproudá zásuvka, vidlice. Vhodná pro domácí telefon, TV rozvod anténního signálu po budově nebo dekoraci pokojíku pro panenku pro mladší sestru.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#23 Příspěvek od weed_smoker »

Bylo to i ve vozech ŠKODA MB1000 na montlampu,aspoň v tý dědový vzadu za sedačkama.Ve vozech 105 a 120 už byl z kufru naskrz pod palubovku takovej ten koaxiální konektor na 17-ku klíč.

Uživatelský avatar
Jiri_REZEK
Příspěvky: 165
Registrován: 02 bře 2007, 01:00
Bydliště: Ostrava-Výškovice
Kontaktovat uživatele:

#24 Příspěvek od Jiri_REZEK »

Přesně tyto konektorky + protikusy a další vypínačky tlačítkové a páčkové a to v různých barvách, Jsem si kdysi jako kluk,když Jsem byl na dovolené za Komančů v bývalé NDR koupil v obchůdku,něco jako u Nás Mladej technik.
No a věřím,že když se kouknu do Svejch "šuplíkových zásob",tak jich ještě dost naleznu.Asi se to vyrábělo k účelu Dětských stavebnic.
EXA

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#25 Příspěvek od EKKAR »

Původní určení bylo pro nízkonapěťovej rozvod rozhlasu po drátě - vídával jsem to jako kluk léta letoucí v provozovnách služeb Komunálu po celým městě, všude kde měli na provozovně "dráťák", byl připojovanej šňůrou na takovouhle kombinaci zásuvka - zástrčka. Holičství, čistírna, sklenářství, přijímací technik v kanceláři autoservisu... Kolíčky v zástrčce se daly z toho bakelitu vyšroubovat a pod ně se zastrčil drát stočenej do očka, zásuvka měla 2 typy - jeden pájecí, kdy se drát musel k pájecím očkám nanejtovanejm na dutinky pájet, druhá verze (pro dětskýho montéra s minimálníma zkušenostma samozřejmě výhodnější) měla u dutinek šroubky M2,5. Jak zásuvka, tak zástrčka se daly běžně koupit v Elektře - stávaly kolem 5,- Kčs.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#26 Příspěvek od ZVUK2000 »

CZJKP1 píše:Kolikrát budu ještě psát, že si myslím, že se to používalo na telefon.

A v Havířově na hl. nádraží používají telefonní zásuvky pro 100V rozvod.
Přílohy
100V Havířov.jpg
(141.26 KiB) Staženo 22 x
Naposledy upravil(a) ZVUK2000 dne 29 zář 2013, 12:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#27 Příspěvek od ZVUK2000 »

Zásuvka bez repra.
Přílohy
100V Havířov 1.jpg
(173.13 KiB) Staženo 18 x

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#28 Příspěvek od lintik »

no a co asi jinýho tam měli dát ?Dali co zrovna měli a pro nízké napětí to stačí :D

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#29 Příspěvek od konosuke »

lintik píše:no a co asi jinýho tam měli dát ?Dali co zrovna měli a pro nízké napětí to stačí :D
Například svorkovnici "čokoládu". Levnější a bez sádrování.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Odpovědět

Zpět na „Součástky“