Jablotron GD-04- problémy od bouřky

Manuály, rady a návody z oboru zabezpečovací techniky a elektrické zabezpečovací signalizace (EZS)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

Jablotron GD-04- problémy od bouřky

#1 Příspěvek od Michal22 »

Ahoj,
doma máme k ústředně Texecom připojený Jablotron GD-04 jako GSM komunikátor. Zařízení fungovalo od montáže (cca rok) bez problémů. Ale před asi 14 dny prošla silná bouřka, výpadky elektřiny, nefunkční GSM sítě atp.
Nyní mi začaly chodit na telefon hlášení LINE OK- podle návodu to znamená že se David přihlásil do sítě. Je to cca 2x denně, některý den třeba vůbec, jak kdy.
Když pošlu SMS s textem STATUS, tak mi dojde výpis stavu (občas se zpožděním), síla signálu bývá třeba i 10%- což je hodně málo.
Řeším zda je vadný David (zkoušel jsem jej i odpojit z napájení a znovu připojit) nebo se stalo něco se sítí. Umístění komunikátoru se nezměnilo, takže zastínění nepřipadá v úvahu.
Nesetkali jste s es tímto problémem? Mám jej zkusit poslat na reklamaci?
Již nemám přístup k testeru abych si jej zkusil sám :-(
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#2 Příspěvek od helios »

Jednoduchá kontrola sily GSM signálu je taká, že vedľa komunikátora položíš mobil na rovnakej sieti a porovnáš silu signálu. Nie je to síce moc presné, ale na orientačné zmeranie to stačí.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#3 Příspěvek od ok1hga »

Michal22 píše:Když pošlu SMS s textem STATUS, tak mi dojde výpis stavu (občas se zpožděním), síla signálu bývá třeba i 10%- což je hodně málo.
Řeším zda je vadný David (zkoušel jsem jej i odpojit z napájení a znovu připojit) nebo se stalo něco se sítí. Umístění komunikátoru se nezměnilo, takže zastínění nepřipadá v úvahu.
už jsem se setkal s tím, že při bouřce odešla jedna konkrétní BTS a operátorovi trvalo skoro 5 dní, než ji opravili a signál se vrátil do původního stavu. (ale čtrnáct dní je už dost dlouho)
Obyčejným mob. telefonům to až tak nevadilo, prostě se přihlásil k jiné BTS v dosahu. Ale pokud se jedná o pevně namontované zařízení někde ve sklepě, tam ty možnosti výběru jiné BTS prostě nemusí být . . .
Nejlepší by to bylo, zkusit to jiným "Davidem" a porovnat ve STATUSu sílu.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#4 Příspěvek od kevin_mitnick »

Osobne mam taky pocit, ze problem bude spis se siti mobilniho operatora jak s GDckem. GDcko vydrzi docela hodne a pak chcipne rovnou, mel jsem jich v ruce dost, ale takovou chybu aby treba jen ztratilo citlivost na signal jsem nezazil. Doporucoval bych vzit mobil nastaveny na sit stejneho operatora a podrzet u GDcka, co ukaze sila signalu. Taky bych zkusil na chvili prohodit SIMM kartu od jineho operatora, jaka bude sila signalu pak. A jeste se zeptam - ma to GDcko externi antenu, nebo jede na svou interni??

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Případně zavolej na technickou podporu Jablotronu a prodiskutuj to s nimi, jsou velice ochotní.
Michal

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od Michal22 »

Ahoj, díky za tipy. Mě se taky nějak nezdá že by to byl problém Davida, spíš bych řekl že je to o Vodafonu. Bohužel nikdo z mého okolí nepoužívá tohoto operátora, tak si musím v práci vyštrachat nějakou funkční SIM a porovnávat. Pro jistotu jsem si půjčil Dual band anténu se ziskem 7dB, po víkendu budu experimentovat.
Anténa je tam od startu původní, malý prut co se s Davidem dodává. Napájení je přímo z Texecomu, zálohované akumulátorem.

Škoda je, že jsem nikdy dřív neposlal SMSku se "STATUS", mohl bych porovnávat se stavem, který vznikl po oné bouřce...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#7 Příspěvek od RadekB »

Zkusit to s jinou SIM jineho operatora. Ze by byly vadne dve BTS to uz je hodne velky extrem. Jinak asi reklamovat, myslim ze v Jablotronu to nebude problem.

Odpovědět

Zpět na „Zabezpečovací technika“